90 років – Герою! Вітаємо!

25 грудня 2015 року виповнилось 90 років Миколі Тимофійовичу Невпрязі – почесному громадянину Новомосковська, Герою Радянського Союзу.

90 років – Герою! Вітаємо!

Народився 25 грудня 1925 року в селі Новгородка (нині — селище міського типу, районний центр Кіровоградської області) в селянській родині. Українець. Згодом родина переїхала до села Красіне (нині — Криворізький район Дніпропетровської області). Після закінчення школи навчався в ремісничому училищі в Дніпродзержинську.

З початком німецько-радянської війни перебував на тимчасово окупованій німецькими військами території. До лав Червоної армії призваний в травні 1944 року. Спочатку потрапив у 131-шу бригаду морської піхоти, потім — в 316-у стрілецьку Темрюцьку Червонопрапорну дивізію. У діючій армії — з вересня того ж року. Воював на 1-у та 2-у Українських фронтах.

Особливо рядовий М. Т. Невпряга відзначився під час форсування річки Дунай. В ніч з 4 на 5 грудня 1944 року він першим вплав (оскільки його човен був перекинутий вибухом) досяг правого берега Дунаю між населеними пунктами Печ і Мартонварош (Угорщина) й кинувся в атаку на ворожі позиції. Під час бою знищив обслугу станкового кулемета й 8 солдатів. Разом з іншими бійцями відбив 16 контратак супротивника, але втримав плацдарм.

Після війни продовжив військову службу. Демобілізувався з лав ЗС СРСР у 1951 році в званні «старшина». Повернувся в Кривий Ріг, де працював завідувачем їдальнею. Обирався членом Дніпропетровського обкому профспілки працівників торгівлі. Згодом переїхав до міста Новомосковська Дніпропетровської області, працював головним механіком ліспромгоспу, начальником автоколони.

Редакція газети приєднується до привітань ювіляра.