Американський досвід у Новомосковську

08 червня 2015 року у виконавчому комітеті Новомосковської міської ради відбулося засідання круглого столу в рамках українсько-американського проекту «Ефективне урядування через впровадження сучасних демократичних стандартів».

Американський досвід у Новомосковську

Учасниками засідання були народний депутат України Вадим Нестеренко, міський голова Новомосковська Сергій Мороз, голова Новомосковської райдержадміністрації Павло Селіхов, керівник апарату віце-мера м. Сакраменто Джозеф Девлін, випускник програми PFP Сергій Герасимчук, представники управлінь, відділів та організацій міста і району.

Сергій Мороз привітав гостей з США та всіх присутніх і зазначив: «Сьогодні головним завданням усіх рівнів  влади є перетворення нашої країни на сучасну, конкурентоспроможну, європейську державу. Зараз, як ніколи, особливо гостро постала необхідність виведення України  зі стану стагнації. Завдяки діям нашого уряду та змінам у законодавстві ми робимо поступові кроки на шляху подолання надмірно централізованого управління, закритого та відірваного від потреб громадян».

Міський голова висловив впевненість у тому, що досвід демократичного врядування сусідніх країн, прискорить розбудови нової держави. «В особі пана Джозефа Девліна, хочу подякувати уряду США за підтримку нашої держави у різних сферах – підвищенні обороноздатності країни, впровадженні реформ та  боротьбі з корупцією. Переконаний, що сьогоднішня зустріч надасть нову можливість удосконалити роботу міської влади та побудувати стабільний спільний довготерміновий діалог між Україною та США», - підсумував Сергій Мороз.

Міський голова висловив впевненість у тому, що досвід демократичного врядування сусідніх країн, прискорить розбудови нової держави
Міський голова висловив впевненість у тому, що досвід демократичного врядування сусідніх країн, прискорить розбудови нової держави

На прикладі міста Сакраменто Джозеф Девлін показав присутнім  порядок взаємодії органів місцевого самоуправління за допомогою сучасних електронних технологій, організаційну діяльність міської ради, спрямовану на підвищення ефективної роботи муніципалітету.

Найбільше присутніх зацікавила система роботи гарячої лінії «311». Керівник апарату віце-мера м. Сакраменто зазначив, що мешканці міста можуть не тільки телефонувати на цей номер, а й надсилати електронні звернення (розроблено відповідний додаток для смартфонів). Усі мешканці міста можуть направити свої запитання міський владі, найпоширеніші з них стосуються тварин, зламаних парковок, різного роду правопорушень, освітлення вулиць, роботи комунального господарства. Кожен отримує швидку і точну відповідь 24 годин на день, включаючи вихідні та святкові дні.

Окрім того, він поділився досвідом залучення інвестицій. У м. Сакраменто цим питанням займається департамент економіки. Тісно співпрацюючи з асоціацією промисловців та представниками місцевого бізнесу, вони визначають пріоритетні напрямки розвитку міста та вишукують можливість для їх реалізації.

Джозеф Девлін поділився досвідом роботи міської влади з мешканцями м. Сакраменто. Він зауважив, що мешканці активно приймають участь у житті міста. З усіма нововведеннями вони можуть ознайомитися на офіційному сайті, після чого кожен може висловити власну думку завітавши до мерії або направивши відповідну електронну заяву.

Керівник апарату віце-мера звернув увагу, що місто Сакраменто одним з перших в США  почало переходити на електронну систему управління та обслуговування населення. Це був дуже довгий процес.

Докорінно відрізняється система організації міського управління. Вона включає в себе мера і муніципальну раду (депутатів) . Мер обирається на чотири роки загальноміським голосуванням. Муніципальна рада Сакраменто складається з восьми членів, які обираються по округах (районах) міста. Усі вони працюють на постійних засадах та колегіально приймають рішення.

У кінці зустрічі міський голова Сергій Мороз зазначив, що сьогоднішня зустріч дала змогу порівняти існуючі підходи та методи комунікації з громадою, бізнесом і організаціями. Він  подякував Вадиму Нестеренко та Джозефу Девліну за можливість дізнатися про роботу системи управління в США та висловив сподівання на подальшу співпрацю.