Чутки про полон командира 93-ї механізованої бригади не підтвердились

Олег Мікац, комбриг 93-ї окремої механізованої бригади, яка дислокується в Черкаському, не потрапляв до полону терористів і продовжує виконувати бойові задачі.

Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов.

Чутки про полон командира 93-ї механізованої бригади не підтвердились

«Полонений - один з офіцерів 93-ї бригади, але це не Мікац. Вони не йшли в атаку - вони заблукали в тумані, коли йшли в новий термінал. У полон потрапило від 8 до 11 бійців. 17-а танкова та 93-а механізована бригада. Менше з тим, бойовий дух ударних підрозділів, як  і раніше, відмінний. На фронті, як і в фейс-буці є ті, хто вірить у перемогу і б’ється до кінця, і є люди, які виправдовують свою бездіяльність і зневіру помилковими чутками. Багато погано підготовлених людей на фронті, як і в тилу, теж іноді впадають у відчай, отримують психологічні травми. Це війна», - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Для бойовиків взяття в полон Олега Мікаца було б одним з інструментів досягнення пропагандистських цілей. Оскільки комбат був у виборчому списку політичної партії «Правий сектор» на парламентських виборах, терористи вважають його одним з особливих «кіборгів», які героїчно тримали оборону аеропорту 242 дні.

Нагадаємо, оборона донецького аеропорту протривала 242 дня - всього на тиждень менше, ніж героїчна оборона Севастополя від фашистських загарбників під час Великої Вітчизняної війни, і набагато більше, ніж оборона Брестської фортеці, яку тримали з 22 червня по 23 липня 1941.

Перший бій був 26 травня 2014 року, наступного дня після того, як в термінали увійшли бойовики, які заявили, що аеропорт може працювати, але тепер він контролюється ними.

«Українські військові і добровольці за найскромнішими підрахунками за час оборони перемололи до тисячі найманців і бійців елітних російських підрозділів. Втрати російського спецназу стали рекордними за всю історію його існування. Ця битва в майбутньому стане одним з найважливіших моментів в історії українських збройних сил. А імена його захисників вже стали легендою за життя», - вказав Тарас Березовець.