День молодіжного самоврядування - 2015

7 травня для учнів розпочалося не зі шкільних парт, як зазвичай, а з ознайомлення з планом роботи. У міськвиконкомі пройшов традиційний День учнівського самоврядування, на якому вихованці міської школи «Лідер» мали змогу спробувати себе у ролі начальників різних відділів та управлінь. 

День молодіжного самоврядування - 2015

Таким чином, дублером міського голови була учениця гімназії №3 Харченко Олександра, дублером першого заступника міського голови з питань народно-господарського комплексу міста стала учениця СЗШ №7 Сільченко Аліна, дублером секретаря міської ради учениця гімназії №3 Кравченко Анна, тимчасовим заступником міського голови з питань економіки, розвитку ринкових реформ та підприємства стала випускниця СЗШ №18  Харченко Анна, дублером заступника міського голови - начальника фінансового управляння став учень СЗШ №18  Борош Юрій, обов`язки начальника організаційного відділу виконували учениця колегіуму №11 Мороз Руслана та учениця СЗШ №6 Старовойтова Олена, начальником загального відділу стала учениця НВК №1 Матлаш Дар`я, дублерами начальника управління економіки стали учень СЗШ №2  Жейнов Станіслав та учениця СЗШ №17 Сидорчук Анна, обов`язки начальника відділу з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби розділили між собою учениці колегіуму №11 Атаєва Лейла та СЗШ №6 Ситникова Єлизавета, посада начальника управління культури та туризму дісталась учениці СЗШ №8 Гіносян Наріне та учню СЗШ №6 Шаповалу Дмитру, начальниками управління освіти стали учениця СЗШ №8 Лобанова Владислава та СЗШ №7 Мордвінська Єлизавета, дублером начальника юридичного управління був учень СЗШ №18 Ромашин Олександр, обов`язки начальника відділу містобудування та архітектури виконували учень СЗШ №2 Олексієнко Максим та учениця СЗШ №6 Лєгостаєва Катерина, посада начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення дісталась учню СЗШ №18 Курбатову Івану та СЗШ №6 Педорі Денису, у міськрайонному центрі зайнятості працювала учениця СЗШ №1 Маміна Ірина, а учениця СЗШ №18 Добреля Ірина мала змогу спробувати себе у центрі надання адміністративних послуг.

У кожного начальника відділу був свій дублер
У кожного начальника відділу був свій дублер

Перш за все, дублери повинні були ознайомитись із законодавчою базою своїх відділів та управлінь, після чого відбулася оперативна нарада, на якій було заслухано план роботи та доручення на день. Найбільш відповідальною була посада міського голови, дублер якого мав відвідати ряд заходів. Дублер очільника міста Олександра Харченко прийняла безпосередню участь в акції «Ветерани завжди в строю», на якій привітала ветеранів Новомосковська з наступаючими святами, побажала їм добробуту  та довгих, сповнених щастям, літ.

Протягом дня кожен з вихованців міської школи «Лідер» мав нагоду якомога більше дізнатись про діяльність міської влади, на практиці побачити коло питань, які щодня доводиться вирішувати у той чи інший спосіб, відчути себе у ролі дійсно важливих для міста людей.

Наприкінці робочого дня думка дублерів була одностайною: працювати дійсно цікаво, але часом буває дуже важко, тому ця робота, беззаперечно, потребує великих зусиль. День молодіжного самоврядування, в якому беруть участь випускники міської школи активістів учнівського самоврядування «Лідер», давно став для Новомосковська доброю традицією, яка буде продовжуватися й надалі.

Протягом дня кожен з вихованців міської школи «Лідер» мав нагоду якомога більше дізнатись про діяльність міської влади
Протягом дня кожен з вихованців міської школи «Лідер» мав нагоду якомога більше дізнатись про діяльність міської влади

Оцінюючи перший в їхньому житті робочий день, випускники зазначили, що День учнівського самоврядування є дуже важливим, адже таким шляхом молодь має змогу зрозуміти головні аспекти діяльності тієї чи іншої сфери життя міста, розширити свій кругозір, дізнатись багато чого нового та корисного. Наприкінці дня відбулося підсумкове засідання, на якому учні надали звіти своєї роботи, висловили власні враження стосовно цього дня та подякували керівництву міста за надану можливість спробувати себе у ролі дублерів керівних посадовців.

На згадку про День молодіжного самоврядування всі його учасники одержали посвідчення -  документ, що засвідчує перший у житті досвід роботи в органах місцевого самоврядування.