День незалежності у Новомосковську

24 серпня 2014 року у Новомосковську біля пам’ятника Т.Г.Шевченку відбувся урочистий мітинг, присвячений двадцять третій річниці незалежності України.

День незалежності у Новомосковську

Участь в урочистому мітингу прийняли міський голова Сергій Мороз та його заступники, керівництво Новомосковської районної державної адміністрації, керівники підприємств та установ, представники політичних партій, громадських організацій, духовенство і  численні новомосковці.

«23-я річниця незалежності України, яку ми зараз з вами відзначаємо, – чи не найдраматичніша за всю історію сучасної України!», - зазначив міський голова.

Участь в урочистому мітингу прийняли міський голова Сергій Мороз та його заступники
Участь в урочистому мітингу прийняли міський голова Сергій Мороз та його заступники

«Незалежність народжується з людської гідності, з любові до своєї Батьківщини, до своїх земляків. Незалежність народжується з правди. А правда завжди перемагає. Я впевнений, що не зважаючи на великі жертви, Україна буде незалежною процвітаючою державою, і посяде гідне місце серед європейських демократичних країн», - додав очільник міста.

«Нехай мрія про краще майбутнє окриляє усіх нас на нові звершення та  добрі починання в ім’я незалежної України! Від щирого серця бажаю життєдайної сили, добра і щасливої долі. Нехай ваша любов до рідної землі, професіоналізм, відданість справі і надалі сприяють розквіту українського народу!», - підсумував Сергій Мороз.

«Нехай мрія про краще майбутнє окриляє усіх нас на нові звершення та добрі починання в ім’я незалежної України!», -  Сергій Мороз
«Нехай мрія про краще майбутнє окриляє усіх нас на нові звершення та добрі починання в ім’я незалежної України!», - Сергій Мороз

До присутніх на зібранні звернувся військовослужбовець 25-ї окремої  Дніпропетровської повітряно-десантної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, якого було поранено під час антитерористичної операції на Сході нашої країни, Тарас Коваль.

«Мене звуть Тарас! Я проста людина і ніколи не виступав. З Божої волі мені довелося потрапити в зону АТО і про це не дуже хочеться говорити. Чому? Бо там страшно. Страшно навіть не за своє життя, а страшно, як його забирають. Забирають життя тому, що ми хочемо бути вільними: думати, робити, відчувати так, як ми хочемо. Тільки там я відчув, що таке свобода. Свобода - це втрата страху, рабського страху, який заважає жити і називати речі своїми іменами», - зазначив військовослужбовець.

«Тільки коли бачиш смерть, цінності з геометричною прогресією починають мінятися. Дуже гостро бачиш обман, тупість, безграмотність, безвідповідальність. Починаєш розуміти, що захищати Батьківщину - це не абстрактно, а по- справжньому. За спиною – мама, родина, рідна земля, і якщо ворога не зупинити, то завтра він буде в кожному будинку», - продовжив боєць.

«Держава! Я не знав, що так тебе люблю, я не знав, що ти так мені близька. Зараз у мене прокидається гордість, коли я дивлюся на прапор. Хочеться весь світ розфарбувати в блакитний і жовтий та співати Гімн. І не тому, що його задали вчити в школі, а тому, що його співає моє серце. І на повні груди кричати - Слава Україні!», - підсумував Тарас Коваль.

«Захищати Батьківщину - це не абстрактно, а по-справжньому. За спиною – мама, родина, рідна земля, і якщо ворога не зупинити, то завтра він буде в кожному будинку», - зазначив Тарас Коваль
«Захищати Батьківщину - це не абстрактно, а по-справжньому. За спиною – мама, родина, рідна земля, і якщо ворога не зупинити, то завтра він буде в кожному будинку», - зазначив Тарас Коваль

З привітаннями з нагоди свята до присутніх звернулася ровесниця незалежності України, заступник голови громадської організації «Прометей» Валерія Солошенко. Вона зазначила, що протягом двадцяти трьох років свято незалежності сприймалося як даність. Але цього року слова незалежність, єдність соборність, унітарність  набули нового значення. Тепер для багатьох -  це не просто слова, а реальність, за яку треба боротися.
Незалежність України настала не лише завдяки тим, хто свідомо присвятив своє життя цій ідеї, а й тим, хто працював і працює для неї, забезпечуючи безперервність народного буття. Хто кожний день починає і закінчує думкою про долю країни. Хто повсякчасно дбає про її сьогодення та майбуття.

Виконуючи приємну місію, Сергій Мороз вручив почесні грамоти голови Дніпропетровської облдержадміністрації за проявлену активну громадську позицію, значний особистий внесок у забезпечення відкритості, прозорості та демократичності проведення в Дніпропетровській області позачергових виборів Президента України Олені Солодовніковій та Олександру Мірошнику.

З нагоди Дня незалежності України подяками міського голови було нагороджено директора Новомосковського кооперативного коледжу економіки та права ім. С.В.Литвиненка, депутата Новомосковської міської ради Любов Піхотіну, активну молодь міста – Миколу Бартківа, Артема Семенюка, Ірину Серову та Івана Жадана.

По закінченню урочистостей усі бажаючи мали змогу покласти квіти до підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві.
По закінченню урочистостей усі бажаючи мали змогу покласти квіти до підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві.

По закінченню урочистостей усі бажаючи мали змогу покласти квіти до підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві.

Цьогорічне святкування дня незалежності України відрізнялось від тих,  які зазвичай проходили у попередні роки 23-24 серпня. В основному заплановані заходи були спрямовані на підтримку військових і тих, хто вболіває за перемогу. Незвичним було і те, що о 10 годині 15 хвилин у Новомосковську вшанували пам’ять про загиблих воїнів у зоні АТО хвилиною мовчання. Ця акція проходила на всій Дніпропетровщині.