Гімназія здала іспит перед громадою міста

Травень – завжди хвилююча пора напередодні відповідальних іспитів для школярів, а особливо для випускників та їх батьків.

Проте екзамен більш високого рівня відповідальності складали у цьому році самі вчителі.

Гімназія здала іспит перед громадою міста

15 травня відбулася важлива і знакова подія в освітянському житті громади міста – відкрита публічна презентація Новомосковської гімназії №3 в рамках атестаційної експертизи школи. Але навіть екзамен може перетворитися на свято, якщо є, про що розповісти, є, що показати, і є, чим пишатися.

Славетна історія школи розпочалася ще в 1908 році,  а у 2008 році вона отримала статус гімназії. Сьогодні це – сучасний інноваційний освітній заклад, який є окрасою Новомосковська. У 2012 році гімназія отримала Диплом Міністерства освіти і науки за вагомий внесок у розвиток галузі. А у 2013 році – Диплом лауреата Всеукраїнського проекту «Літопис освіти і науки України» за значний внесок у розвиток науки і освіти України. Учні гімназії

неодноразово ставали переможцями престижних Всеукраїнських олімпіад і конкурсів, педагоги були удостоєні почесних відзнак і нагород. У минулому році на фасаді навчального корпусу гімназії з’явилася меморіальна дошка випускника школи №3, видатного історика-краєзнавця – А. Б. Джусова. Цей навчальний заклад не тільки цінує своє багате здобутками минуле, але й впевнено дивиться у майбутнє, застосовуючи передові освітні технології.

Про значення державної атестації для колективу гімназії і про особливості її проведення згідно нових правил розповіла заступник директора з науково-методичної роботи Суха Ірина Григорівна: «Державна атестація шкіл проводиться 1 раз у 10 років, і є державною формою контролю, що надає право навчальному закладу на впровадження освітньої діяльності. Головним завданням державної атестації навчальних закладів є визначення відповідності їх державним стандартам.

Звітуємо не тільки пе­ред органами освіти,  але й перед гро­мадськістю
Звітуємо не тільки пе­ред органами освіти, але й перед гро­мадськістю

Зараз державна атестація шкіл проводиться за новим положенням, і сьогодні ми в числі перших, хто її проходить і підводить підсумки роботи за 10 років. Останній раз ми атестувалися у 2004 році. Згідно З новим положенням, ми звітуємо не тільки перед органами освіти, але й перед громадськістю – перед батьками, перед представниками засобів масової інформації, бо все ж таки школа виконує соціальне замовлення – ми виховуємо громадянина для своєї країни. Представили роботу у 3-х вимірах – це навчально-методична, виховна і організаційна робота. Ви побачили і наших дітей, і випускників, і школу майбутнього першокласника. Тобто, теперішніх наших учнів, учнів минулих поколінь і майбутніх школярів. Така важлива зустріч відбулася. Це стосується не тільки учнів, а й педагогічного колективу теж.

У сьогоднішній презентації взяли участь і молоді вчителі, які тільки розпочинають свою роботу, і досвідчені педагоги, і наші шановані ветерани, які довге життя провели на педагогічній ниві. Ми намагалися показати основне – над чим працюємо зараз і над чим будемо працювати. Результати атестації будуть відомі через декілька тижнів, закінчиться вона 6 червня. То вже, як кажуть, наша педагогічна кухня, основний іспит ми сьогодні тримали перед громадою міста».

Такої ж думки і беззмінний керівник навчального закладу, людина, яка багато зробила не тільки для своєї гімназії, але й для розвитку освіти в Новомосковську, директор – Ситник Володимир Миколайович: «В певній мірі атестація навчального закладу – це екзамен не тільки для цього колективу, але й для управління освіти, для міської влади, які згідно законодавства України уповноважені здійснювати організацію навчально-методичного забезпечення, вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, координацію дій педагогів, сім’ї і громадськості з питань навчання і виховання дітей, забезпечувати контроль за дотриманням вимог щодо змісту, рівня і обсягу освіти відповідно до державних стандартів і державної політики в галузі освіти. Протягом останніх років міським управлінням освіти за підтримки міської влади здійснювався комплекс заходів щодо створення умов функціонування навчальних закладів Новомосковська. Зберігається існуюча мережа шкіл та розширяється мережа шкіл нового типу, до якої приєдналася і гімназія №3. Протягом останніх 3 років у нас збільшилася кількість класів (з 16 у 2011- 2012 році до 18 у 2014-15 навчальних роках). Штати гімназії повністю укомплектовано педагогічними працівниками, медичним працівником, практичним психологом, соціальним педагогом. Здійснюється підготовка педпрацівників на курсах «Інтел», «Майкрософт», «Соціальні сервіси Веб-2.0», під час яких вони підвищують рівень своєї комп’ютерної грамотності. Забезпечується своєчасна та в повному обсязі виплата заробітної плати. У 2013 році відбулися ремонтні роботи м’якої покрівлі філії гімназії, із міського бюджету було виділено 109 тисяч грн.

Школа виконує соціаль­не замовлення –  ми виховуємо громадянина для своєї країни
Школа виконує соціаль­не замовлення – ми виховуємо громадянина для своєї країни

Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів за рахунок субвенцій із обласного бюджету був обладнаний медичний кабінет. На утримання одного учня гімназії виділяється 9022 грн на рік. Для порівняння, середня вартість утримання 1 учня на рік в навчальних закладах області складає 8860 грн. Дітям сиротам і дітям, позбавлених батьківського піклування та дітям із малозабезпечених сімей надається 100% безкоштовне харчування у школі, учнівська і спортивна форма. Також виділяються бюджетні кошти на їх літнє оздоровлення. Однак ні для кого не є секретом, що лише за рахунок бюджетних коштів складно створити комфортне освітянське мікросередовище. Велику роль в осучасненні і оновленні навчально-методичної бази гімназії відіграють адміністрація школи, батьківська рада. Адже гімназія – навчальний заклад нового типу, де кожен педагог повинен мислити по-новому, відчувати по-новому світ, швидко сприймати інновації в освіті, креативно перетворювати їх у власну педагогічну практику. Постійно підвищувати і удосконалювати свою професійну майстерність їм допомагають діяльність предметних кафедр і методичних об’єднань. Останні п’ять років вони працювали в рамках обласного методичного проекту «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості». У цьому навчальному році педагогічний колектив підбиває підсумки цієї роботи, втілюючи проект «Гімназія №3 – заклад креативної освіти». Результати реалізації цього проекту були представлені керівниками предметних кафедр і головою методичних об’єднань. Можна досить довго наводити цифри і факти, але, як кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути».

Це екзамен не тільки для цього колективу,  але й для управління освіти, для міської влади
Це екзамен не тільки для цього колективу, але й для управління освіти, для міської влади

Відкрита публічна презентація гімназії тривала майже цілий день і складалася із трьох частин, кожен бажаючий мав можливість ознайомитись із її здобутками. Виступали педагоги, багаточисленні творчі колективи, випускники школи, серед яких були і діючі військовослужбовці АТО – краща ілюстрація виховання патріотизму і громадянської позиції. Здаючи іспит перед громадою, колектив гімназії отримує новий поштовх і енергію для творчого розвитку.