Громадська рада продовжує боротьбу за Палац культури «Металург»

Громадська рада при виконавчому комітеті міської ради Новомосковська подвоїла зусилля, спрямовані на  повернення громаді міста Палацу культури «Металург». 

Громадська рада продовжує боротьбу за Палац культури «Металург»

Раніше ми писали про історію Палацу культури «Металург» та відновлення справедливості щодо його власності.

Громадська рада при виконкомі Новомосковської міської ради неодноразово зверталась з вимогами щодо законного вирішення ситуації до вищих посадових осіб держави.

Оскільки відповідей та будь-якої реакції від Януковича, Пшонки та Азарова громадська рада не отримала, було прийняте рішення звернутись до Президента Порошенка, до новопризначених Генерального прокурора та Кабінету міністрів України.

І це дало певні результати. Про повну перемогу громади говорити ще зарано.

Але вже зараз можна сказати, що позиція вищих керівних органів – консолідована та побудована на дотриманні норм законів України.

Дніпропетровська обласна державна адміністрація також стала на бік громади Новомосковська.

Адміністрація Президента України відповіла на відкритий лист громадської ради та скерувала для опрацювання Кабінетом міністрів України та Дніпропетровською ОДА.

Голова Фонду держмайну України І. Білоус також запропонував регіональному управлінню ФДМУ та Дніпропетровській ОДА спільно опрацювати це рішення.

Згідно з листом департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА ПАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» було відмовлено у приватизації Палацу культури «Металург». А Фонду держмайна України направлено звернення щодо прийняття рішення про передачу цього палацу у комунальну власність територіальної громади міста Новомосковськ.

Дніпропетровська ОДА також спрямувала листа до регіонального відділення ФДМУ, де вказано, що облдержадміністрація не погоджує приватизацію Палацу культури «Металруг»  ПАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» та пропонує вирішити питання щодо передачі його до власності територіальної громади міста Новомосковська.

Відомо, що Генеральна прокуратура теж України досліджує це питання. Згідно з чинним законодавством Палац культури «Металург» має бути у власності територіальної громади.

Це ще не перемога над апетитами комерційної структури, що бажає залишити місто без закладу культури, але важливий крок до неї.

Завдяки активній позиції голови громадської ради при виконкомі Новомосковської міськради Ольги Бугай справа набула широкого розголосу та знаходиться на контролі і Фонду держмайна України, і прокуратури, і Дніпропетровської обласної державної адміністрації та інших державних установ. 

«Ми багато чули про принцип «Жити по-новому», і зараз саме той момент, коли він може втілитись в життя, отримати реальне підтвердження. Той факт, що позиція різних гілок влади і вищих посадових осіб держави щодо ситуації з Палацом культури «Металург» будується на дотриманні закону, вселяє впевненість, що заклад культури буде все-таки працювати на відродження Новомосковська», - прокоментувала позицію чиновників та службовців Ольга Бугай.

«Новомосковськ заслуговує на те, щоб мати гідні умови для розвитку талантів своїх дітей. Потрібен останній крок – рішення регіонального управління Фонду держмайна України. Сподіваємось, що воно буде прийняте найближчим часом», - додав заступник голови громадської ради Віктор Пробачай.