Івана Купала святкував весь Новомосковськ

Одне з найбільш яскравих літніх свят відбувалось практично в усіх куточках міста. Нам відомо, як мінімум, про чотири святкування. Одне з найбільш масштабних та професійних відбувалось біля Міського клубу культури. Святкували й на Решкуті, в Кулебівці та на острові. Незважаючи на те, що свято має власну символіку та сценарій, у різних частинах міста були свої особливі «роздинки».

Івана Купала святкував весь Новомосковськ

Професійність і традиції

Багато мешканців міста уже звикли до того, що біля Міського будинку культури завжди відбуваються цікаві та яскраві свята, але цього разу колективам міста та організаторам свята вдалось перевершити самих себе.

Гуляння стало справді масовим Уже з 19:00 години більшість водіїв автомобілів мали складнощі з паркуванням, бо узбіччя дороги було заставлене машинами в обох напрямках.

Люди приїздили навіть з Дніпропетровська, їхали на велосипедах та приходили пішки.

Крім яскравої концертної програми всіх, безумовно, приваблювали спокусливі запахи. Бо свята біля міського будинку культури - наполовину ще й фестиваль вуличної їжі. Десятки мангалів та казанів, квас рікою, святкова ватра в центрі стадіону, дитячі атракціони, виступи колективів та театральна музична вистава – це лише деталі, які віддалено можуть дати уявлення про феєрверк емоцій.

Тим більше, що феєрверк, точніше, вогняне шоу  та велика запалена ватра теж були. Грандіозне вогняне та піротехнічне шоу у виконанні театру вогню «FLASH» всі чекали з нетерпінням, бо, по-перше, всі хто раніше бачив їх роботи, не можуть бути байдужими, а по-друге, вогонь теж одним із символів очищення.

Музична вистава «Весілля на Івана Купала»
Музична вистава «Весілля на Івана Купала»

Представлена авторська театральна музична вистава «Весілля на Івана Купала» є самодостатнім твором, але  ті, хто був на святкуванні Трійці біля міського будинку культури, могли зрозуміти, що це продовження показаної тоді вистави  Степана Васильченка «На перші гулі».

Вистава «Весілля на Івана Купала» була інтерактивною цілком в дусі часу:  різні команди частували глядачів. І хоча їх було близько 5 тисяч, але випічки, шашликів, куліша, плову вистачило усім.

У виставі брали участь:

Народний аматорський вокальний гурт «ЗАСПІВ» (керівник Ольга Коновалова), Зразковий колектив сучасного танцю «ГРАЦІЯ» (керівник Олена Балда), Народна студія естрадного вокалу «ВІКТОРІЯ» (керівник Вікторія Юрченко), Зразкова естрадно-циркова студія «Меланж-Арт» (керівник Інна Пятак), вокальний гурт «РОДИЧІ» (керівник Олеся Баглай), Студія Східних Мистецтв (керівник Віталій Бороденко), а також народний колектив «ГОЛУБКА» та зразковий ансамбль «ФАНТАЗІЯ» (керівник Людмила Ткаченко).

Ролі виконували:

Тетяна Яструб, Олег Шиян, Катерина Беляєва, Дар’я Деркач, Юлія Немченко, Вікторія Юрченко, Анастасія Беляєва, Олександр Михайличенко, Герман Бацун та Сергій Іванов.

Автори вистави Катерина Беляєва та Сергій Іванов. Режисер-постановник Сергій Іванов.

Приєднався до святкування й міський голова Сергій Мороз з родиною
Приєднався до святкування й міський голова Сергій Мороз з родиною

Приєднався до святкування й міський голова Сергій Мороз з родиною.

«Шановні новомосковці та гості нашого міста! Щиро вітаю вас зі святом Івана Купала – святом очищення. У нас є велике майбутнє: наші діти шанують традиції батьків, ми спільно працюємо на благо нашого міста та держави. Доброго вам свята! Слава Україні!», - привітав він усіх присутніх.

Директор Міського будинку культури Людмила Михайлівна Сергеєва, як справжня господиня і переживала, щоб усе всім сподобалось, й одночасно отримувала подяки від глядачів, учасників і гостей свята. Схоже, що єдиним неприємними моментом у святкуванні було те, що воно закінчилось.

І тепер доведеться чекати на нове. Головне, щоб і надалі знаходились спонсори проведення таких заходів, бо, як показали останні події в країні, той, хто не підтримує власну культуру, може бути змушеним підтримувати чужу.

«У нас є велике майбутнє: наші діти шанують традиції батьків, ми спільно працюємо на благо нашого міста та держави», - міський голова Сергій Мороз
«У нас є велике майбутнє: наші діти шанують традиції батьків, ми спільно працюємо на благо нашого міста та держави», - міський голова Сергій Мороз

Добросусідство та взаємодомопога

В одному з попередніх номерів ми розповідали про те, як мешканці міста об’єднуються для досягнення спільної мети. В тому числі, мова йшла про створення пляжу на Кулебівці, і активісти тоді анонсували святкування Івана Купала.

Ми розпитали одну з учасниць і створення пляжу, і святкування Людмилу Безкровну. Головним відчуттям, що збереглося після свята стало – «ми різні, але ми дружні».
Близько 21:00 години почались збиратись люди на пляжі, причому їхали на таксі, на велосипедах та йшли пішки. Того дня національний одяг був у тренді, і Кулебівка не стала винятком. Дівчата і хлопці у вишиванках, вінки, які потім пускали за водою – здавалось, що все це не атрибути давнього свята, а логічна відповідність сьогоденню.

«Люди приходили з своїм: хтось приніс крашанки, хтось перепелів, понакривали столи, усі один одного пригощали і дуже добре спілкувались. Здавалось, що всі ми, як одна родина», - розповідає Людмила Олексіївна.

Велике багаття, танці і співи, навіть світло та музика від генератора – усе це зробило свято незабутнім.

Близько 21:00 години почались збиратись люди на пляжі, причому їхали на таксі, на велосипедах та йшли пішки
Близько 21:00 години почались збиратись люди на пляжі, причому їхали на таксі, на велосипедах та йшли пішки

Чистота і юність

Хлопці і дівчата з громадської організації «Прометей» свято почали зранку. Спочатку вони прийшли на острів для прибирання.

«З самого ранку ми прибирали сміття та наводили порядок на острові. Ми були задоволені результатом, але настрій був зіпсований прикрим випадком. Одна з наших активісток поранилась шприцом, що був між сміття. Ми дуже хвилювались за неї і відвезли до лікарні, щоб перевірити чи немає зараження. На щастя, все обійшлося.

Ну а ввечері як і обіцяли, ми влаштували справжнє гуляння Івана Купала, з величезним багаттям, плетінням віночків і найкращою компанією запальних ПРОМЕТЕЇВ. Під звуки гітари, біля жару полум’я ми і завершили наш день», - таким був короткий опис святкування в їх групі в соцмережі. Фото з їх заходу красномовно підтверджують, що ця молодь вміє і працювати, і відпочивати.

Ввечері влаштували справжнє гуляння Івана Купала, з величезним багаттям, плетінням віночків і найкращою компанією запальних ПРОМЕТЕЇВ
Ввечері влаштували справжнє гуляння Івана Купала, з величезним багаттям, плетінням віночків і найкращою компанією запальних ПРОМЕТЕЇВ

Патріотизм з дитинства

Святкування Івана Купала на Решкуті не відбулось, якби не Володимир Ларіонович Кузнецов. Він організував концерт рок-гурту, дискотеку. «Прийшло близько 700-800 людей, дуже багато з дітьми. Напевно, діти й були головними дійовими особами цього свята», - розповідає Кузнецов. Депутат додає, що без підтримки інших людей навряд чи свято вдалось би таким яскравим і веселим.

Мешканці Решкута були задоволені тим, що була виносна торгівля. Приватний підприємець Інна Олександрівна Задоя надала можливість поласувати на святі морозивом, прохолодними напоями. Лісничий  Віталій Пугач допоміг з дровами для вогнища. Михайло Іванович Триленко, який навчає історії з 1972 року та вивчив не одне покоління решкутян, звернувся до громади з теплими словами.

«Є у мене ще одна помічниця, яка завжди говорить, щоб я про неї не розповідав. Усі добрі справи вона робить тихо та повідомлень про них. Ірина Віталіївна Мороз надала нам генератор, без якого просто нічого б не вийшло. Я її дуже вдячний», - сказав Володимир Ларіонович.

І хоча святкування з тривало з 18:00 до 24:00, кульмінацією стала 23-тя година. Саме тоді вщухла вся музика, настала повна тиша і всі гості свята заспівали Гімн України. Не за сценарієм, не на прохання, а просто так, бо просила душа.