Із Днем народження, Новомосковськ!

Урочисте святкування Дня Новомосковська розпочалося з унікальної події – спільного благословення представниками всіх релігійних громад мешканців міста та молебня за долю України. Щирої турботи про українців були сповнені виступи священиків та пасторів, які звернулися до громади Новомосковська біля стародавніх стін дзвіниці Свято-Троїцького собору.

Із Днем народження, Новомосковськ!

Привітання на Соборній площі завершилися спільною молитвою за Україну в виконанні дитячого хору Новомосковської музичної школи.

Від стін Свято-Троїцького собору урочиста процесія рушила в напрямку центральної площі, де були заплановані подальші святкові заходи.

Очолив ходу міський голова Новомосковська Сергій Мороз та представники міської влади. Під супровід українського військового оркестру 194-го понтонно-мостового загону під керівництвом підполковника - диригента Богдана Задорожного, костюмована процесія пройшла вулицями Новомосковська, викликаючи захоплення мешканців та гостей міста.

Для проходження святкової процесії центральні вулиці Новомосковська перекривали всього на кількадесят хвилин. Рух зупиняли, як тільки урочиста хода наближалась, і поновлювали одразу після проходження яскравої колони. Тож, навіть автомобілісти не відчули дискомфорту від святкувань, як це зазвичай буває. 

Костюмована процесія пройшла вулицями Новомосковська, викликаючи захоплення мешканців та гостей міста
Костюмована процесія пройшла вулицями Новомосковська, викликаючи захоплення мешканців та гостей міста

На площі вже на повну потужність ярмаркували. Смачними наїдками, запашним медом, кольоровими виробами народних майстрів вабили гостей свята розмаїті ятки. Милували око вишиванки, обереги та прикраси. Кожен учасник виставки-продажу намагався привернути увагу яскравим оздобленням та різноманіттям на прилавку. Тут було, на що звернути увагу.

Звісно, особливо вирізнявся куточок Петриківського розпису.  Адже особливим гостем свята стала Асоціація народних майстрів України з Петриківського району. На свято завітав сам президент Асоціації Іван Ярмолюк та народні майстри, які організували безкоштовні майстер-класи з Петриківського розпису.

Смачними наїдками, запашним медом, кольоровими виробами народних майстрів вабили гостей свята розмаїті ятки
Смачними наїдками, запашним медом, кольоровими виробами народних майстрів вабили гостей свята розмаїті ятки

«На запрошення мого друга й однодумця Сергія Анатолійовича Мороза я відвідав це чудове свято. Як президент Асоціації народних майстрів України я поспілкувався з новомосковськими майстрами народної творчості. Їх дуже зацікавила наша Асоціація, і я переконаний, що, об’єднавшись, майстри зможуть зробити набагато більше, ніж поодинці», - розповів Іван Ярмолюк про свій візит до Новомосковська.

Міський голова привітав новомосковців із Днем народження міста: «Наше місто дає нам наснагу жити, воно об’єднує нас у єдину родину, дає нам можливість зберігати духовність. Сьогодні я всім новомосковцям бажаю натхнення і віри у наше майбутнє! Миру, добра, щастя та здійснення бажань вам, шановні земляки!»

Особливим гостем свята стала Асоціація народних майстрів України з Петриківського району
Особливим гостем свята стала Асоціація народних майстрів України з Петриківського району

Не можна забути у такий день тих, дякуючи кому сьогодні над нашим містом мирне небо. Новомосковська земля – мати сміливих воїнів і відважних борців за свободу нашої Батьківщини. Хвилиною мовчання новомосковці вшанували тих, хто поліг у боротьбі за свободу власної землі у роки Другої світової війни, і тих, хто віддав життя, відбиваючи військову агресію на сході держави нині. До пам’ятної дошки воїнам, які загинули під час виконання службових обов’язків під час проведення антитерористичної операції, поклали квіти мер Новомосковська Сергій Мороз, представники громадських організацій та мешканці міста.

«Ми пам’ятаємо всіх і кожного, хто не заради орденів і медалей ставав на захист своєї домівки,  рідного міста, держави. У тяжкі роки воєнних лихоліть Україна віддавала найдорожче – своїх синів і дочок.

Вони – в серці міста, вони – в серці кожного з нас. Відвоювавши тут,  на землі, вони журавлиним ключем полинули у вирій вічності, ставши нашими ангелами-охоронцями. Вони не перестають воювати на небі. Своїми молитвами та заступництвом перед Богом вони, допоки стоятиме світ, будуть просити за нас та Україну. Ми відчуваємо їхню незриму присутність. Вони поряд. Вони серед нас…», - лунав над притихлою площею голос ведучої, і очі новомосковців сповнювались сльозами…

Не можна забути у такий день тих, дякуючи кому сьогодні над нашим містом мирне небо
Не можна забути у такий день тих, дякуючи кому сьогодні над нашим містом мирне небо

Концерт почався з патріотичної танцювальної композиції на пісню «Океана Ельзи» «Гілля калин похилилося…», що гармонійно перенесло увагу глядачів від меморіальних заходів до концертної програми. Головною окрасою свята став виступ духового військового оркестру. Танцюючий оркестр порадував новомосковців досконалим виконанням різноманітних музичних композицій, від військових маршів до народних пісень, як ось «Ой, на горі два дубки…». А вищим пілотажем майстерності, певно, можна назвати виконання популярної пісні  «Gangnam Style» та композицій відомої американської рок-групи «Bon Jovi».

На сцені біля ПК Металург виступали колективи художньої самодіяльності міста, розважаючи гостей фестивалю «Містечко майстрів». Де, крім майстрів народної творчості, також були виставлені експозиції підприємств і організацій міста, які продемонстрували і свої досягнення, і представили роботи на конкурс народного мистецтва. Журі, яке очолив міський голова Новомосковська Сергій Мороз, оцінювало роботи за трьома номінаціями:

«Новомосковський оберіг» - виконані у довільній техніці обереги з пояснювальною запискою про його призначення та сакральні дії як оберегу. «Новомосковська вишиванка» у трьох напрямках: традиційний стиль української вишивки, стилізована вишиванка, сучасне моделювання та фантазійна вишиванка, що дає повну свободу творчому пошуку митців. «Новомосковський рушник» теж проходив у кількох напрямках: традиційна українська вишивка, рушник – скатертина-самобранка. Слід відзначити, що конкурсанти продемонстрували широту мистецько-художнього світогляду та неабияку винахідливість. Чимало нових талантів допоміг виявити конкурс, віднайти новий погляд на народне мистецтво оздоблення одягу. Тому не надто важливо, хто отримав головний приз – головне, що українська вишиванка знову в тренді. 

Українська вишиванка знову в тренді
Українська вишиванка знову в тренді

Спортсмени радують досягненнями рідне місто

Традиційно до Дня народження Новомосковська комітет з фізичної культури та спорту та МЦ ФЗН «Спорт для всіх» проводить традиційне спортивне свято, яке завжди збирає величезну кількість прихильників здорового способу життя.  І це не просто свято, це – стан душі, адже фізична культура і спорт – це сила та бадьорість, це мир та взаєморозуміння, це радісне почуття боротьби у здобутті високих результатів. Головна мета  свята -  заохочення населення нашого міста до систематичних занять фізичною культурою та спортом, а також  пропаганда активного і здорового способу життя.

Відкрили свято виступи вихованців  СК «Альбатрос» з акробатичного рок-н-ролу. Під керівництвом Ірини Іванівни Єфіменко протягом 16 років існування клубу підготовлено три кандидати в майстри спорту, переможці та призери  чемпіонатів та Кубку України зі спортивного танцю.

Наступними свою майстерність глядачам продемонстрували Новомосковський СК «Олімп» з тхеквондо (керівник Ротар Ігор Костянтинович).

Тхеквондо – вид бойової майстерності, що зародився в Кореї, з 2000-го цей вид спорту став олімпійським.  Останнім часом тхеквондо стає дедалі популярнішим серед молоді в Україні та Новомосковську зокрема.

Продовжили свято вихованці студії танцю та пластики «Араріка» під керівництвом Аліни Кароян.

Цікавим та неординарним був виступ Новомосковського клубу айкідо «Айкикай «Ірімі» Дніпропетровської обласної федерації айкідо «Саторі». Айкідо – сучасне виявлення духовних та бойових традицій стародавньої Японії, вона є принципово новою сходинкою в еволюції бойових мистецтв.

Айкідо – це спосіб життя, особливий погляд на дійсність, уміння володіти емоціями та діями.

Завжди радує своїми виступами циркова студія «Алє-Ап» під керівництвом Петра Пантєлєєва. Це оригінальні, видовищні номери, в яких беруть участь діти різних вікових категорій. Циркова студія -  справжня школа циркового мистецтва для дітей та юнацтва, що постійно дивує виступами глядачів на різних концертах та фестивалях.

А дебютантом заходу став СК «4friends» – це команда професіо-налів, об’єднана єдиною метою, – нести красу, силу та здоров’я людям.

На святі тренери клубу представили новий напрямок фітнесу «Скай Джампінг». Унікальні вправи, драйвовий темп, мотиваційна музика – ефективний засіб підняти настрій та спалити зайві калорії.

Спорт, регулярні заняття фізкультурою — це здоровий спосіб життя, до якого долучаються тисячі, мільйони наших співвітчизників. За всіх часів саме здорові духом і тілом складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю. Саме спорт учить умінню ставити перед собою конкретні цілі, і віддаючи всі сили, досягати максимального результату.

Свято спорту пройшло в атмосфері дружби та доброзичливості. Адже сила духу та дружня підтримка - то саме те, що нині так необхідно кожному.

Спорт, регулярні заняття фізкультурою — це здоровий спосіб життя, до якого долучаються тисячі, мільйони наших співвітчизників
Спорт, регулярні заняття фізкультурою — це здоровий спосіб життя, до якого долучаються тисячі, мільйони наших співвітчизників

Новомосковськ відсвяткував День українського борщу

20 вересня у міському Будинку культури імені Олеся Гончара пройшло традиційне народне гуляння, присвячене Дню народження Новомосковська, – Свято українського борщу. Підтримку організаторам свята було надано Новомосковською міською організацією політичної партії «Відродження».

За 5 років конкурс на приготування найсмачнішої головної національної страви  вже став традиційним. Понад 30 команд взяли участь у заході, все це мешканці нашого міста: чоловіки, жінки, сімейні пари, підприємці. З усіх куточків Новомосковська на свято поспішали любителі борщу. Що не кажи, а це знана в усьому світі українська страва, що певною мірою є візитівкою нашої кухні. Тож скуштувати найсмачнішого борщу, адже до участі у конкурсі допущені тільки найкращі кулінари, зібралося чимало народу. На святі люди спілкувалися, пригощалися гарячим духмяним борщем і долучалися до найкращих українських традицій гостинності.

Міський голова Сергій Мороз привітав присутніх зі святом та дав дозвіл на старт конкурсу.

Поки учасники змагань готували головну страву свята, всі присутні мали можливість розважити дітей на атракціонах та пригощалися різноманітними ласощами. Творчі колективи управління культури та туризму  організували концертно-розважальну програму. 

Рівно о 13.00  члени журі скуштували борщ кожної команди та визначили переможців, хоч насправді всі страви були смачними, духмяними та відповідали традиціям. А вже як сподобались конкурсні борщі відвідувачам свята, годі й говорити, – не залишилось і краплини борщу в жодному з казанів. Усі учасники народного гуляння були ситі, отримали багато нових вражень та позитивних емоцій.

По тому, як усі насолодилися традиційною українською кухнею, розпочався концерт, що дозволив трохи позбутися зайвих калорій.

Рівно о 13.00  члени журі скуштували борщ кожної команди та визначили переможців
Рівно о 13.00 члени журі скуштували борщ кожної команди та визначили переможців

Новомосковськ відзначив 72-гу річницю визволення від німецько - фашистських загарбників

22 вересня 2015 року біля меморіалу «Вічна слава» відбувся мітинг на вшанування пам’яті загиблих під час Другої світової війни. На заході були присутні: керівництво міста, депутати міської ради, начальники установ,  підприємств, представники політичних партій та громадських організацій, ветерани і школярі. На мітинг також  запросили ветеранів Другої світової. Новомосковці висловили щиру подяку сивочолим героям за мирне небо над сучасним Новомосковськом. 

«Сьогодні ми відзначаємо важливу дату – 72-гу річницю визволення нашого міста від німецько-фашистських загарбників. Пам’ять про ті випробування живе в серці кожного мешканця міста, кожного ветерана війни й тилу. Саме вам довелося пройти смертельне пекло фронту, а потім піднімати місто з руїн, відроджувати Новомосковськ. Ми завжди пам’ятатимемо, якою дорогою ціною дісталася нам перемога над ворогом. Світла пам’ять тим, хто віддав своє життя у боротьбі за мирне небо для українського народу.

Низький уклін та щира вдячність вам, дорогі ветерани.  Сьогодні ви – найбільша наша гордість, приклад мужності та незламності духу. Від імені міської ради, її виконавчого комітету та від себе особисто хочу висловити вдячність усім вам, ветерани війни. Пам’ятаймо наше минуле та дбаймо про майбутнє. Бажаю вам міцного здоров’я, родинного затишку, оптимізму! Хай кожен день дарує вам радість життя! Всім нам – миру, добра і взаєморозуміння», - зі словами подяки від імені усіх новомосковців до ветеранів звернувся міський голова Сергій Мороз.

Звернувся до присутніх і очевидець подій Великої Вітчизняної війни,  Почесний громадянин міста, доктор історичних наук, військовий історик Іван Стороженко та заступник голови Новомосковської міської ради ветеранів, полковник у відставці Михайло Горбов, а також голова ветеранської організації партизан та підпільників Присамар’я Петро Єскін.

Від імені молодого покоління до присутніх звернулася учениця 11-го класу загальноосвітньої школи №2 Катерина Половинко. Вона запевнила, що для молодого покоління 22 вересня уособлює героїзм, силу духу, ратну працю й вічну скорботу.

«Цього славетного дня згадуємо всіх, чиє життя забрала війна. Ми схиляємося у доземному поклоні перед нині живими. Вашим потом та кров’ю щедро зрошена наша батьківська земля як у роки воєнних лихоліть, так і у тяжкі дні відбудови нашого міста. Ми можемо лише здогадуватись, скільки випробувань, болю та втрат довелося вам пережити, шановні ветерани, і при цьому зберегти гідність, віру, любов. Бути вашими послідовниками – то велика честь», - наголосила школярка.

За доброю традицією, урочистим  військовим парадом пройшла колона бійців 194-го понтонно-мостового загону Державної спеціальної служби транспорту, основна частина якого нині знаходиться на сході України та беруть участь в антитерористичній операції.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять мільйонів невинних жертв та поклали квіти до меморіалу.