Кінотеатр «Авангард» може повернутись, за Палац культури «Металург» боротьба триває

10 липня відбулося чергове засідання Новомосковської міської ради, яке було сповнене несподіванок.

Кінотеатр «Авангард» може повернутись,  за Палац культури «Металург» боротьба триває

Повістки та вшанування героя

Перед початком засідання чергової, 50-ї, сесії Новомосковської міської ради на депутатів чекав сюрприз: просто у холі військовий комісар Новомосковсько-Магдалинівського ОМВК, полковник Олег Котелевець разом зі своїми підлеглими чекав на майбутніх призовників з числа народних обранців.

Повістки вручили тільки двом із них: Олександрові Шаркуну та Валентину Болкарьову. Решта депутатів (на вигляд, на столі лежало щонайменше ще 10 повісток) на засідання не з’явились.

Повістки вручили Олександрові Шаркуну та Валентину Болкарьову
Повістки вручили Олександрові Шаркуну та Валентину Болкарьову

Перед початком роботи сесії міський голова Сергій Мороз зачитав Указ Президента України від 23 травня 2015 року №282/2015, відповідно до якого орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно нагороджено нашого земляка старшого сержанта Костріченка Олега Володимировича. Він був призваний на військову службу за мобілізацією 2 квітня 2014 року і загинув, виконуючи бойове зав-дання 16 жовтня того ж року.

«10 кращих синів Новомосковська загинули смертю героїв, захищаючи нашу рідну державу. Ми в неоціненному боргу перед ними. Що б ми не робили, та повернути дітей до своїх батьків, а чоловіків - до своїх дружин, ми не в силі. У такий спосіб ми засвідчуємо свою пошану людям, які загинули за Україну. Їхні імена як найдостойніших громадян нашого міста, його славних патріотів навіки закарбуються в пам’яті новомосковців», - зазначив міський голова Сергій Мороз.

Виконуючи почесну місію, мер Новомосковська разом із військовим комісаром Новомосковсько-Магдалинівського ОМВК Олегом Котелівцем вручили нагороду дружині героя Аліні Костріченко та матері Наталії Костріченко.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиб-лих під час проведення антитерористичної операції на сході України.

 

Нова депутатська група

Безпосередньо перед початком засідання сесії міський голова повідомив про створення депутатської групи «Відродження», до складу якої увійшли 14 народних обранців. Керівником групи обрано депутата міської ради Тетяну Дмитрівну Дакову, яка вважає головною метою діяльності групи - підвищення довіри мешканців Новомосковська до депутатів та влади. 

Міський голова повідомив про створення депутатської групи «Відродження»
Міський голова повідомив про створення депутатської групи «Відродження»

«Надійною основою для спільної роботи нашої групи стала програма партії «Від-родження». Ми об’єднуємо свої зусилля для відродження потенціалу Новомосковська, відродження виробництва, медицини, соціального захисту, створення робочих місць, відновлення міської інфраструктури », - заявила глава групи Тетяна Дакова.

 

Приміщення Центральної міської лікарні не чіпатимуть

Із 50 обранців прибули на засідання та зареєструвалися 34. Також на сесії були присутні народний депутат України Вадим Нестеренко, заступник голови обласної ради по виконавчому апарату з питань супроводження реформування системи охорони здоров’я Володимир Павлов та депутат обласної ради Сергій Рєзник, керівники управлінь, відділів та служб виконкому, керівники комунальних підприємств, медичних та соціальних установ міста, голови квартальних комітетів, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Перед присутніми виступив Володимир Павлов. Він підкреслив, що саме активна громадянська позиція новомосковців дала змогу врятувати для міста терапевтичне, неврологічне і пульмонологічне відділеня КЗ «Новомосковська центральна міська лікарня» ДОР» та засудив необґрунтовані дії щодо ущільнення ліжкового фонду.

Перед присутніми виступив Володимир Павлов
Перед присутніми виступив Володимир Павлов

«На жаль, Україна значно відстає від цивілізованого світу за показником тривалості життя населення. У нашій державі він майже на 10 років менший, ніж у середньому по Європі. Це залежить від багатьох чинників, але, зокрема, й від якості надання медичних послуг. Ситуація, що склалася навколо Центральної міської лікарні Новомосковська, значно погіршила б рівень надання медичних послуг населенню. По-перше, не продумане переміщення відділень. З медичної точки зору неприпустимо, щоб пульмонологію та алергологію було переміщено до інфекційного відділення, тоді відбувається перехресне інфікування хворих, що значно погіршує їхній стан. Ніде в світі немає випадків, щоб гнійну хірургію в вигляді окремих палат вкраплювали в чисту хірургію – це перекреслює весь наявний медичний досвід! Ну і, звісно, на тридцяти ліжках кардіологічного відділення розмістити ще два відділення – просто технічно неможливо. До того ж, це не господарська позиція – віддавати приміщення діючого медичного закладу для потреб переселенців, коли в наявності є порожні і значно краще пристосовані для цього приміщення. І найголовніше, що рішення про передання не було узгоджено з громадою міста! Тому, вважаю, що Новомосковська міська рада ухвалила єдиний правильний варіант – і відстояла права громади на повноцінне медичне обслуговування». Також Володимир Павлов повідомив про реформи системи охорони здоров’я, що їх найближчим часом втілюватимуть у життя.

Далі депутати міської ради перейшли до розгляду питань черги денної, яка включала понад 50 пунктів.

 

Зміни до Програми соціально-економічного та культурного розвитку

З питань виконання бюджету міста за І півріччя 2015 року, виступила начальник фінансового управління Тетяна Дакова. Вона зазначила, що в І півріччі до бюджету надійшло доходів загального і спеціального фондів у обсязі 158411,9 тисячі гривень, що становить трохи більше 50% від уточненого плану на рік та на 41718,1 тисячі гривень більше, ніж за аналогічний період 2014 року. 

З питань виконання бюджету міста за І півріччя 2015 року, виступила начальник фінансового управління Тетяна Дакова
З питань виконання бюджету міста за І півріччя 2015 року, виступила начальник фінансового управління Тетяна Дакова

Доходи загального фонду місцевого бюджету виконано на 153107,3 тисячі гривень, що складає 107% від уточненого плану на звітний період, у тому числі власні надходження – на 45481,7 тисячі гривень, або 130%, базова дотація з державного бюджету – на 4909,2 тисячі гривень, або 100%, освітня субвенція – на 29116,8 тисячі гривень, або 100%, медична субвенція - на 23420,6 тисячі гривень, або 100%, субвенції з державного бюджету на надання соціальних гарантій – на 49956,6 тисячі гривень, що становить трохи менше 100%, та субвенція з державного бюджету на часткове фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл – на 112,7 тисячі гривень, або 100%. Депутати одноголосно ухвалили звіт про виконання бюджету міста за І півріччя 2015 року.

Нову редакцію  «Правил благоустрою міста Новомосковськ» представив головний спеціаліст інспекції з благо-устрою управління житлово-комунального господарства та комунального будівництва Артем Демченко. Він був доволі переконливим, хоча принципових нововведень не запропонував. Тож сесія затвердила всі його пропозиції.

 

Повернення у комунальну власність міста Новомосковська закладів культури

Вчергове неабияка дискусія розгорілася навколо питання повернення до комунальної власності приміщення колишнього кінотеатру «Авангард».

Ця історія почалася ще в 2006 році, коли територіальна громада міста в особі Новомосковської міської ради уклала договір оренди із приватним підприємцем Олександром Степановичем Максимчуком про тимчасове платне користування кінотеатром «Авангард» - Центром дозвілля «Партком».

Договір було укладено до 2049 року, а вартість оренди складала близько 1 гривні за 1 квадратний метр площі. Чому в договір було закладено таку, можна сказати, символічну оплату – визначити складно, адже рішення ухвалював попередній склад міської ради. Однак такий стан речей не міг тривати довго, міська влада, яка вважає, що недоотримує кошти до бюджету, та й мешканці міста, які досі не побачили обіцяного культурного центру, наполягають на розірванні договору оренди.

На сьогодні існують стоси ухвал та рішень судів усіх інстанцій, де розглядається справа «Авангарду». Комісія Новомосковської міської ради тривалий час не мала можливості оглянути приміщення та підтвердити або спростувати його цільове або нецільове використання. 8 років споруда колишнього кінотеатру стоїть пусткою в центрі Новомосковська. А між іншим, ця будівля має історичну цінність: «Авангард» знаходиться в приміщенні дореволюційного кінотеатру «Модерн». Міська влада планує провести реставрацію, зробити  сцену, виставковий зал, щоб вирішити надзвичайно болючі проблеми з розміщенням установ культури та різноманітних творчих колективів. Адже наразі у місті державний соціальний норматив у сфері обслуговування населення закладами культури не виконується й на половину. 

Кінотеатр "Авангард"
Кінотеатр "Авангард"

Представник Олександра Максимчука, нинішнього орендаря «Авангарду», наполягав на тому, що міська влада чинить перепони для проведення капітального ремонту споруди. Однак він делікатно промовчав про той факт, що, якщо вартість ремонтних робіт приміщення перевищуватиме 25% вартості споруди, орендар набуває права викупити будівлю. Тоді новий власник без перешкод зможе змінювати цільове використання споруди. Тобто Новомосковськ ризикує залишитись без чергового закладу культури, яких і так не вистачає в місті.

Рішенням більшості депутатів міської ради було розірвано договір оренди нерухомого майна, що належить до власності територіальної громади м. Новомосковськ, розташованого за адресою: вул. Шевченка, 5 (колишнє приміщення кінотеатру «Авангард»). Головний спеціаліст юридичного управління Денис Устименко, який був доповідачем з даного питання, наголосив, що згідно з висновком тимчасової депутатської комісії з питань використання нерухомого комунального майна, стан приміщення є незадовільним, а використання - неефективним.

І хоч ситуація із закладами культури в місті дуже складна, не всі споруди цього напрямку наразі депутати вважають доцільним повертати у комунальну власність.

Ситуація навколо Палацу культури «Металург» розвивається ще з далеких 90-х років, коли було розпочато процес приватизації. Тоді Палац культури було передано до Фонду держмайна, а право на безоплатне користування цим об’єктом отримав у 1995 році ПАТ «ІНТЕРПАЙП Новомосковський трубний завод» (тоді ВАТ «НМТЗ»).

Керівники творчих колективів перестали отримувати зарплату і перетворились на приватних підприємців – тепер гуртки у палаці платні, і не кожна сім’я може собі дозволити  таку розкіш, як естетичне виховання дитини.

Ще в 1999-му Новомосковська міська рада прийняла рішення про необхідність повернення Палацу культури у комунальну власність міста.

Однак це питання повисло в повітрі аж до 2013 року, коли міський голова Новомосковська Сергій Мороз звернувся до Регіонального відділення ФДМУ по Дніпропетровській області щодо повернення ПК «Металург» громаді міста, оскільки найголовніша проблема, з якою стикаються всі, хто має відношення до культури і творчості у Новомосковську, - відсутність сцени для виступів і приміщень для творчих колективів.

Начальник управління культури та туризму Віктор Шаликін наполягав на необхідності повернути Палац культури «Металург» до комунальної власності міста Новомосковськ.

«Палац культури має знаходитись у власності громади. Ми не заперечуємо, щоб після повернення його у комунальну власність міста знову здати у оперативне керування тому ж трубному заводу! Однак на сьогодні навіть ПАТ «ІНТЕРПАЙП Новомосковський трубний завод» не має юридичного права здавати приміщення в оренду, і натомість там доводиться укладати сумнівні договори про надання послуг. А з моменту повернення палацу на баланс міста, завод як керуюча організація зможе укладати

повноцінні договори суборенди за згоди громади міста, і кошти, зароблені на території Новомосковська, залишатимуться в нашому бюджеті. Бо зараз, доки Палац культури у державній власності, 50% зароблених коштів повертаються до Фонду держмайна відповідно до чинного законодавства! Це питання не про те, щоб забрати палац у заводу, а про те, щоб повернути таку необхідну місту споруду до комунальної власності з ФДМУ. Адже, наскільки мені відомо, питання продажу цього приміщення вже порушувалось, і громада може втратити палац!».

Однак депутат міської ради Юрій Антипов, який також є головою правління ПАТ «ІНТЕРПАЙП Новомосковський трубний завод», не бачить потреби передавати приміщення на баланс міста.

«Нам утримання палацу обходиться у півтора мільйона гривень, і ми не маємо іншого інтересу витрачати ці гроші, крім як збереження його для міста. Ми постійно покращуємо умови, встановили систему кондиціонування, вентиляції, опалення. Ми це робимо для людей і не тільки для заводчан. З позиції містянина хочу запитати: невже у міста немає інших потреб? Хіба все добре з медициною, зі школами? До мене на завод увесь час приходять просити допомогти замінити вікна чи двері у тій чи іншій школі. Давайте розставимо пріоритети! Я за те, щоб культура розвивалась, але на сьогодні ми маємо багато невирішених соціальних проблем, і замість вирішувати їх, ви намагаєтеся взяти на бюджет міста такий тягар, як утримання Палацу культури!».

Однак така турбота про соціальні стандарти виглядає не зовсім послідовною, оскільки культурний розвиток молоді теж є нагальною проблемою сучасності. Крім того, відомо, що минулого року керівництво підприємства подавало заявку на приватизацію Палацу культури «Металург», і, схоже, інтерес до споруди у керівництва заводу більш комерційний, аніж меценатський.

Депутати міської ради, чи натхненні зверненням народного депутата Вадима Нестеренка, чи під впливом виступу голови правління ПАТ «ІНТЕРПАЙП Новомосковський трубний завод» Юрія Антипова, рішення не ухвалили.

«За» передачу Палацу культури «Металург» у комунальну власність міста Новомосковська, проголосували лише 17 депутатів.

Не вдалося знайти порозуміння депутатам і з інших питань.

Зокрема, не здобув підтримки проект рішення про встановлення пільг на 2015 рік з оплати житлово-комунальних послуг учасникам антитерористичної операції та членам їхніх сімей, членам сімей загиблих учасників АТО, які мешкають у місті Новомосковськ. Депутати міської ради висловили загальну підтримку такого рішення, однак суто з технічних причин його ухвалити не вдалося, бо внести зміни до бюджету в середині року неможливо.

Так само, з технічних причин, не можна вирішити і більшість земельних питань, їх традиційно було відкладено через відсутність відповідного законодавства на загальнодержавному рівні.

З приємного: отримав нову офіційну назву Будинок культури ім. Кірова, тепер він носитиме ім’я відомого українського письменника, нашого земляка  Олеся Гончара.