Літа прекрасні осені моєї

16 березня у Центральній міській бібліотеці відбулася урочиста зустріч на честь 85-річчя Желябовської Раїси Петрівни – ветерана бібліотечної справи, першого директора централізованої бібліотечної системи міста. Колеги прийшли привітати Раїсу Петрівну з такою визначною датою. Вони висловили свою сердечну подяку ювілярці, бо для більшості присутніх вона була і першим наставником, і першим керівником, і справжнім другом і порадником. Саме вона багатьом з працівників бібліотечної системи дала путівку в професію, навчила любити книгу, розкрила їхні таланти, допомогла здійснити свої мрії, отримати освіту. Завдяки їй кожен з них відбувся як бібліотекар.

16 березня у Центральній міській бібліотеці відбулася урочиста зустріч на честь 85-річчя Желябовської Раїси Петрівни

Привітав Раїсу Петрівну начальник управління культури і туризму Шаликін Віктор Петрович, він зачитав вітального листа від міського голови Мороза С. А. та разом з директором централізованої бібліотечної системи Драненко Г. І. вручив цінний подарунок до дня народження.

А починалося все так. Давним давно, у післявоєнному 1946 році 16-річна босонога дівчинка з одного із сіл Магдалинівського району приїхала у велике місто на Дніпрі. Місто було напівзнищене і нагадувало велике будівництво. Усі вулиці були загороджені, бо кругом відбудовували зруйновані будинки. І на одному з таких парканів дівчинка побачила оголошення про прийом студентів на бібліотечний факультет. Так сама доля підказала їй зробити правильний вибір. І вже за чотири роки, у 1950 році, Раїса Петрівна очолила міську бібліотеку №1, а в 1978 році стала директором міської централізованої бібліотечної системи.

Кожен з присутніх з особливою радістю згадував роки праці з Раїсою Петрівною, бо для них це були роки молодості, роки піднесеного почуття творчості.

«Швидко лине час. І нам здається, що ми залишились такими ж, якими вперше прийшли до бібліотеки, а вже посивіли наші скроні, вже ті дівчатка, з якими Ви їздили на колгоспні поля полоти соняшники і бурячки, досягли пенсійного віку. Але коли ми зустрічаємось разом, здається, що час зупинився, і ми все такі ж молоді і завзяті, як 35, а у кого і 40 років тому», – сказала ведуча зустрічі Пігур І. М. На зустріч з Раїсою Петрівною прийшли і ветерани бібліотечної системи Сідлік Є. Г., Почтовик Т. Г., Семергей О. П. Привітала ювілярку теплими словами екс-директор бібліотечної системи Ковнір В. М., яка прийняла від неї естафету керівництва бібліотечною справою, зберегла і примножила добрі традиції центральної бібліотеки, і головне, зберегла ті кращі кадри, які вона виховала й виростила.

Голова ветеранської організації бібліотечних працівників Бондаренко Н. В. вручила подарунок і побажала Раїсі Петрівні міцного здоров’я, доброго настрою та життєвого благополуччя.

Кожен з присутніх згадав на зустрічі щось своє особливе, найдорожче, найяскравіше з часів спільної співпраці. А ще звучали музичні вітання для іменинниці у виконанні солістів вокального ансамблю «Слов’яни» Івана Бодні та Галини Кролівець (художній керівник Тєтєрін М. М. ). І слухаючи їх, усі немов поринули у далекий час своєї молодості.

Провідний методист МЦБС Пігур І. М.