Міський голова Новомосковська привітав поляків Дніпропетровщини з Днем незалежності

14 листопада 2014 року Дніпропетровська обласна Польська община відзначала національне свято – День незалежності Польщі. 

Міський голова Новомосковська привітав поляків Дніпропетровщини з Днем незалежності

Серед  почесних гостей, запрошених розділити радість і гордість за польський народ, були радник губернатора Борис Трейгерман, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександр Демчик, заступник голови обласної ради по виконавчому апарату – начальник управління стратегічного планування та інвестиційної політики Володимир Перегудов та мер Новомосковська Сергій Мороз.

Генеральний консул Республіки Польща зазначив, що День незалежності Польщі - велике свято для кожного поляка. До здобуття незалежності Польща була розділеною між кількома державами.  Тільки 11 листопада 1918 року вона знову стала повноцінною самостійною державою, яку очолив Юзеф Пілсудський. Саме під його керівництвом і було сформовано демократичний уряд Польщі.

Міський голова Сергій Мороз зазначив, для нього велика честь бути запрошеним на відзначення такого важливого для братнього польського народу свята.

«Свою незалежність поляки здобували нелегко, її потрібно було завойовувати, жертвуючи життям багатьох поколінь. Вам вдалося не тільки звільнитися від гніту загарбників, а й зберегти національну ідентичність, часто всупереч тиску і репресіям. Україна і Польща – дружні народи, які завжди будуть жити у мирі та злагоді», - зазначив Сергій Мороз.

Нагадаємо, що у рамках діяльності науково-методичного центру «Наука двох народів», з метою обміну розвитку Євроінтеграційних процесів у сфері вищої освіти між навчальними закладами, а також з метою обміну досвідом, учні шкіл нашого міста навчаються у  Державній Вищій Школі ім. Папи Римського Яна Павла ІІ. Крім того, міська влада  підтримує зв’язки та постійно обмінюється досвідом роботи у різних напрямках зі своїми польськими колегами міста Біла Підляська.