Міжнародна допомога у Новомосковську

Наталя Григорівна Браженко – представник благодійного фонду «Міжнародна асоціація підтримки України» у Дніпропетровській області. Допомога по всій Дніпропетровській області, частково по Запорізькій і навіть на передову поширюється з Новомосковська.

Про те, як волонтерам вдається співпрацювати із закордонними донорами, якого типу допомога надається та хто нею може скористатись, ми говорили з Наталею Григорівною прямо у волонтерському центрі.

Міжнародна допомога у Новомосковську

Мені радісно, коли я можу допомогти

Коли ми підходили до волонтерського центру, біля нього завантажувався мікроавтобус. У ньому була гуманітарна допомога від українців, які уже 40 років живуть в Естонії.

«У нас є партнери в Естонії – сім’я Лютюків. Вони українці, живуть там 40 років. Це два сини і батько, пан Анатолій. Зараз він приїхав сюди, знаходиться у Волновасі, сьогодні буде у Новомосковську, завтра на Київ і повернеться до Естонії», - відповідає Наталя Григорівна на наші розпитування.

«Вони співпрацюють зі своїм урядом ще з часів Майдану, коли потрібна була допомога, у першу чергу в лікарнях. Зараз вони допомагають вимушеним переселенцям і місцевому населенню, яке потребує допомоги у Дніпропетровській області», - пояснює вона.

«Це наші давні друзі, поза благодійним фондом «Міжнародна асоціація підтримки України».

Детальніше про сам фонд можна прочитати на офіційному сайті організації http://mapu.org.ua/, але ми не могли не поставити кілька питань.

«Благодійний фонд «Міжнародна асоціація підтримки України» сформувався за часів Майдану. Коли треба було допомагати пораненим та лікарням, які їх приймали. Зараз фонд співпрацює з 4 країнами – Чехія, Німеччина, Австрія та Франція», - пояснила Наталя Григорівна.

«З Франції ми отримали медичне обладнання, яке розподілили по шпиталях, які приймають поранених, по місцевих лікарнях, які близько до передової. До Австрії возимо поранених на лікування та протезування. Бувають такі моменти, коли шукаємо конкретну людину, щоб відправити туди. Наприклад, медики Австрії були готові прийняти хлопця з опіками до 20 років. Знайшли в опіковому центрі в Дніпропетровську, передали документи. Крім того, лікарів привозимо з Австрії, вони оперують в Києві. Чехія передає продукти харчування тривалого зберігання», - говорить вона.

Центр волонтерської допомоги
Центр волонтерської допомоги

Зараз до Дніпропетровської області надходить гуманітарна допомога, яка звідси доправляється й до інших областей та міст.

«Розподіл гуманітарної допомоги відбувається не тільки по Дніпропетровській області, але й у Запорізьку область та на передову. Ми «дружимо» з Волновахою, Артемівськом, багато передаємо туди. Під Волновахою багато селищ і містечок – Гранітне, Тельманове – усі вони розбиті, розтрощені, у тому числі дитячі будинки, дитсадки, школи. Люди ховаються по підвалах і дуже потребують найнеобхідніших речей, у тому числі теплого одягу», - пояснює координатор.

Тут, у волонтерському центрі, сортується одяг, який надходить для переселенців. Розділяється чоловічий та жіночий одяг, верхній, дитячий та для малюків.

«Для нас важливо, щоб переселенці не рились в мішках, бо це принизливо. Цю роботу робимо ми», - говорить Наталя Григорівна.

Переважно допомагають у волонтерському центрі люди доброї волі та самі переселенці, з якими уже встановились дружні відносини.

Може видатись неймовірним, але Наталя Григорівна багатьох знає по іменах. Під час розмови мимохідь згадує про «Олечку та Валентина, які приходять вдруге», розповідає історії про те, як переселенці тут мають можливість відтанути душею. І холод у приміщенні не стає цьому на заваді.

Тут же ми знайомимось з Сергієм та Любов’ю. Вони тиждень тому виїхали з Миронівки, від якої до Попасної 14 кілометрів, а до Дебальцевого – всього 30 км.

У них 4-річний син, тому чекати, поки снаряд прилетить у їх будинок, не захотіли.

Подружжя розповідає, що з Миронівки, незважаючи на складну ситуацію та ризик того, що не відновиться газопостачання, люди не виїжджають.

Тільки ті, хто з дітьми, намагаються вибратись, хоча школа там ще працює.

«Спати у Миронівці уже страшно. У нас у погрібі пічка, диван стоять. Як тільки чуємо, що стріляють, одразу дітей в погріб. Але довго так тривати не могло», - пояснює Любов.

Як однозначний знак, що треба виїжджати, родина й сприйняла обстріл краматорська СМЕРЧами. Сергій працював на молоковозі, і того дня мав везти саме в обстріляний район міста молоко. Але везти було нічого, і він не виїхав.

Зараз родина уже оформила сина до дитсадка у Новомосковську, з житлом їм теж допомогли визначитись. Тепер для сім’ї головне – робота. А якісь найнеобхідніші речі вони змогли підібрати у волонтерському центрі.

Вже зараз до Дніпропе­тровської області  над­ходить гуманітарна допомога
Вже зараз до Дніпропе­тровської області над­ходить гуманітарна допомога

4 фури медобладнання

Крім допомоги переселенцям, фонд активно допомагає медичним закладам, у першу чергу, обладнанням.
Наталя Григорівна говорить, що разом з іншими активістами вони побували у більшості лікарень області, які приймають поранених.

«Ми об’їхали всі лікарні Дніпропетровська та області. Кривий Ріг у нас не дуже сильно задіяний, але у них немає такої напруги з пораненими. Спілкуємось з головними лікарями, вони нам дають ці запити. Коли ми привезли багатофункціональні ліжка, вони говорили, що років 20 не отримували такого обладнання», - розповідає вона.
На даний момент уже привезено 4 великих вантажних автомобілі з обладнанням з Німеччини.

«Перша фура була розподілена на опіковий центр, лікарню швидкої допомоги, бо там зараз формується додаткове відділення, щоб розвантажити інші лікарні (травматологія, хірургія, неврологія), у запорізький шпиталь, запорізьку лікарню швидкої допомоги. 2 та 3 фури – на 6-ту та 16-ту лікарні, шпиталь у Черкаському, районну лікарню Новомосковська, де відбулось розширення на 100 ліжок, до Новомосковської міської лікарні», - Наталя Григорівна вражає масштабом.

Зараз на складі у волонтерському центрі чекають своїх власників інвалідні візки, каталки, крісла, меблі для відділень, функціональні ліжка з матрацами, тумбочки, шафи. Крім цього, радіологічний апарат для зчитування знімків, штативи для крапельниць, інфузомати, дихальний апарат, який ще треба доукомплектувати, тощо.

Часто трапляються такі щасливі історії, коли певному лікувальному закладу дуже потрібен, наприклад, рентген-апарат. І з’ясовується, що, наприклад, хтось із волонтерів на іншому кінці світу пропонує для передачі до України саме рентген-апарат.

Наталя Григорівна вважає, що коли багато людей націлені на вирішення спільного питання, немає нічого неможливого.
І цілком конкретний пересувний рентген-апарат для лікарні Швидкої допомоги у Дніпропетровську вже їде з Німеччини.

Тут, у волонтерському центрі, сортується одяг, який надходить для переселенців
Тут, у волонтерському центрі, сортується одяг, який надходить для переселенців

Якщо ви волонтер, представник громадської організації, працівник медичного закладу, і у вас є потреба у допомозі, ви можете звернутись до представництва благодійного фонду «Міжнародна асоціація підтримки України» у Дніпропетровській області, надіславши запит на електронну адресу brachenko2014@gmail.com.

Поставити питання та уточнити інформацію можна за телефонами (098) 332 17 83, (095) 782 46 31.