Міжнародний день захисту дітей

Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

Міжнародний день захисту дітей

1 червня – одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року.

Перший Міжнародний день захисту дітей був проведений в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання, якісне медичне обслуговування та дотримання прав дитини.

Важливу роль у розвитку дитини відіграє медичне обслуговування. Тому раджу батькам виконувати поради та рекомендації вашого педіатра або сімейного лікаря стосовно здоров’я вашої дитини. В нашому місті є центр первинної медико-санітарної допомоги, в роботі якого існують дні здорової дитини – вівторок та четвер. Звернувшись в ці дні до вашого сімейного лікаря на прийом, ви отримаєте усю необхідну інформацію по догляду за дитиною, її харчуванню, нервово-психічному та фізичному розвитку. Лікар проводить профілактичний огляд вашої дитини, необхідну вакцинацію, за необхідністю запропоновує додаткові обстеження та надає рекомендації щодо подальшого розвитку дитини. Звертайтесь до лікарів, і ви отримаєте відповіді на ваші запитання, поради по догляду за дитиною! Адже здорова дитина – щаслива дитина!

Пам’ятаймо, від нашої уваги, любові, виховання залежить доля дітей. І якщо ми будемо ростити їх у добрі, змалечку оточимо їх любов’ю та милосердям, вони змінять наше життя на краще.

Я від усього серця бажаю юним громадянам, батькам, хто не байдужий до дітей та їхніх проблем, міцного здоров’я, щастя, добробуту, здійснення задумів та мрій!

Є. Г. Грабовська, сімейний лікар