На Дніпропетровщину чекає нове реформування системи охорони здоров’я: обіцяють здешевшення ліків та доступніше лікування

У п’ятницю, 23 січня, у Дніпропетровську з робочим візитом був Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі.

На Дніпропетровщину чекає нове реформування системи охорони здоров’я: обіцяють здешевшення ліків та доступніше лікування

Під час спілкування з медичною громадськістю Дніпропетровської області Міністр представив основні напрямки реформування системи охорони здоров’я.

Одними з головних цілей були названі підвищення доступності медичних послуг для українців та здешевлення ліків на 30%.

Переформатування діяльності фармацевтичного ринку має сприяти зниженню ціни на медичні препарати.

«Сьогодні в Україні існує величезна кількість непотрібних ліцензій та реєстрацій ліків, які створені для того, щоб на цьому могли заробляти чиновники, – констатував Олександр Квіташвілі. – З власного досвіду можу сказати, що проти скасування таких дозвільних документів будуть лише корупціонери. Я упевнений, що завдяки дерегуляції ринку ціни на ліки можуть бути знижені до 30%, а українці отримають доступ до якісних препаратів найкращих світових брендів».

«2015 рік стане майданчиком для проведення повномасштабної реформи медичної галузі, тому неможливо не спілкуватися із дійовими особами реформи – лікарями, – анонсував мету зустрічі Олександр Квіташвілі. – Наразі ми проводимо аудити лікарень, поліклінік, щоб мати чіткі прорахунки вартості послуг та дані про медичні заклади перед тим, як міняти систему. Але можу сказати одне – медицина стане відкритою системою, доступнішою і набагато якіснішою для всього населення».

За даними соціологічних досліджень, більше 50% українців відмовляються від медичних послуг та не звертаються до лікарень через страх того, що не зможуть сплатити за, так звані, «безкоштовні» послуги. Група експертів, яка розробляла медичну реформу при МОЗ, стверджують, що кожному українцю буде забезпечена необхідна медична допомога і більше не доведеться сплачувати «в тіні».

Міністр також зауважив, що сьогодні в Україні працює 8 300 лікарень та поліклінік і 75% грошей з державного бюджету витрачається на їх утримання. «Ці гроші потрібно ефективно перерозподілити. Замість оплати старих ліжок в лікарнях, їх потрібно використовувати на лікування пацієнтів. В подальшому кошти мають йти за пацієнтом в лікувальні заклади, а лікарі отримувати легальну та достойну оплату праці», – додав Олександр Квіташвілі.

Що стосується Дніпропет-ровської області, то на функціонування закладів охорони здоров’я краю цього року передбачено 3 млрд. 603,5 млн грн., (на 95,5 млн грн. більше обсягу 2014 року). Крім цього, спеціалізовані медико-санітарні частини області отримають 218 млн
609,7 тис. грн.

Під час зустрічі з медиками Дніпропетровщини Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі також обговорив нагальні проблеми обласної медицини та можливі шляхи їх вирішення на урядовому рівні.

«У Дніпропетровській області уже багато зроблено з медичного реформування, оскільки ваш регіон був пілотним. Усе позитивне ми будемо намагатись зберегти, а недоліки виправити. Відповідно, досвід ваших медиків буде важливий для інших регіонів», – наголосив Міністр.