«На шлях я вийшла ранньою весною…»

25 лютого вся Україна відзначила 145-річницю від дня народження вірної доньки свого народу Лесі Українки. Про велику поетесу сказано багато щирих слів її прихильниками і послідовниками: «Життя Лесі Українки - це подвиг митця, один із тих подвигів, що підносять людину в очах сучасників, роблять її нетьмарною зіркою в очах потомків», - писав О. Гончар.

«На шлях я вийшла ранньою весною…»

23 лютого у бібліотеці-філії № 3 було проведено годину поезії «На шлях я вийшла ранньою весною…», присвячену цій знаменній даті. Мабуть, немає жодного письменника в українській літературі, якого б доля водила по всьому світу так, як Лесю Українку. Географія її мандрів, часто вимушених, просто вражає: Київ і Варшава, Берлін і Петербург, Софія і Рига, Відень і Мінськ, Земмерінг і Каїр, Сан-Ремо і Сурамі... Здійснити подорож по місцях складного і трагічного життєвого шляху поетеси, згадати її поетичні твори, наповненні вірою в духовну велич людини, присутнім допомогла бібліотекар Гетьман М.Л.

Учасники заходу з особливою увагою переглянули документальні стрічки «Обличчя української історії. Леся Українка» та «Кохання в житті Леся Українки», дізнавшись багато цікавих та невідомих фактів біографії поетеси. Атмосфера зустрічі була по-особливому теплою. Читачі декламували улюблені поезії Лесі Українки, згадали пісні на її вірші. Адже спадщина Лесі Українки - це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням чисту вод її неповторної поезії.

Провідний методист МЦБС Пігур І.М.