На Свято-Троїцькому соборі встановили дев’ятий хрест

Напередодні великого християнського свята Преображення Господня в Новомосковську на бані Свято-Троїцького собору встановили останній, дев’ятий, хрест.

Про це стало відомо на місці подій.

На Свято-Троїцькому соборі встановили дев’ятий хрест

Дев’ять бань храму уже відреставровані, на останню з них 15 серпня був встановлений хрест.

Настоятель Свято-Троїцького собору, вікарій Дніпропетровської єпархії, єпископ Новомосковський Євлогій освятив хрест у присутності вірян.

Під час освячення та встановлення хреста був також присутній міський голова Новомосковська Сергій Мороз.

«Свято-Троїцький собор – перлина Новомосковська та всієї України. Наша відповідальність полягає в тому, щоб зберегти собор для наступних поколінь», - сказав мер.

«Відродження духовності – це основа, фундамент для подальшого згуртування українського народу, для об’єднання зусиль, для того, щоб у суспільстві відбулись позитивні зміни», - підкреслив мер.

Нагадаємо, реставрація Свято-Троїцького собору розпочалась у 2012 році. Нині відреставровано всі бані собору, храм уже не перебуває в аварійному стані. Відновлювальні роботи тривають.

Це наймасштабніша реконструкція пам’ятки архітектури в Україні за роки незалежності. Її загальна вартість – близько 30 мільйонів гривень.

Свято-Троїцький собор, створений в стилі українського (козацького) бароко, – пам’ятка національного значення, збудований 1778 року із дерева без жодного цвяха. Унікальність архітектурної ідеї полягає в особливому розташуванні 9 бань: на храм можна дивитися під будь-яким кутом, і все одно буде видно тільки 8 бань із 9.

Образ Свято-Троїцького собору є провідним у однойменному романі Олеся Гончара. Востаннє його реставрація здійснювалась у 1888 році.