Новомосковськ прийняв бюджет-2015

23 січня депутати Новомосковської міської ради зібрались на сесійне засідання вперше у новому році. 35 народних обранців розглядали 11 питань черги денної.

Новомосковськ прийняв бюджет-2015

У роботі сесії міської ради також взяли участь народний депутат України Вадим Нестеренко, керівники управлінь та відділів міськвиконкому, начальники підприємств, голови квартальних комітетів, представники засобів масової інформації міста.

Перед початком засідання сесії мер Сергій Мороз звернувся до народного депутата України Вадима Нестеренка. Міський голова повідомив, що до нього постійно надходять скарги новомосковців стосовно того, що у центрі міста руйнується будівля колишньої санепідслужби. Це приміщення зараз належить Дніпропетровській обласній раді. Сергій Мороз наголосив, що особисто звертався до голови обласної ради Євгена Григоровича Удода та письмової відповіді не отримав. На останній сесії обласної ради це питання не розглядалося через втручання депутата облради Сергія Резніка. Сергій Мороз зазначив, що за усною інформацією дане приміщення готується до продажу.

Міський голова попросив народного депутати посприяти у передачі цього приміщення та приміщень лікарень вторинної ланки у власність міста.

Вадим Нестеренко запевнив, що вивчить дане питання і сприятиме у його вирішенні.  Також народний депутат повідомив, що планує відвідати засідання Дніпропетровської облради та взяти участь у вирішені важливих для Новомосковська та Новомосковського району питань.  Крім того, він доповів присутнім про ситуацію на сході країни, внесення змін до ряду основних законів та про складності, які виникли під час затвердження державного бюджету на цей рік.

На сесії присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на сході України.

Також міський голова висловив подяку депутату міської ради, командиру 194 понтонно-мостового загону Державної спеціальної служби транспорту, полковнику Савчуку Миколі Тимофійовичу за організацію заходів, спрямованих на відновлення зруйнованих транспортних об’єктів.

В основному без суперечок депутатами було затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку, встановлено єдиний податок та податок на майно, пільги зі сплати земельного податку, податок на нерухоме майно для об’єктів нежитлової нерухомості, акцизний податок з реалізації підакцизних товарів, транспортний податок та внесено зміни до податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. З цих питань доповідав заступник міського голови з питань економіки, розвитку ринкових реформ та підприємництва Олександр Воскобойник.

"Цього року до бюджету включені субвенції, які наше місто ніколи не отримувало", - зазначила Тетяна Дакова
"Цього року до бюджету включені субвенції, які наше місто ніколи не отримувало", - зазначила Тетяна Дакова

Набагато більше часу народні обранці витратили на затвердження бюджету Новомосковська на 2015 рік. Заступник міського голови-начальник фінансового управління Тетяна Дакова, яка доповідала з цього питання, зупинилася на кожному показнику та детально доповіла про доходи та видатки бюджету, перелік об’єктів, видатки на які у поточному році буде здійснено за рахунок коштів бюджету.

Бюджет міста цього року сформовано на новій законодавчі базі. У кінці минулого року прийнято ряд законів, які вплинули на формування, як дохідної, так і видаткової частини бюджету, формування загального, спеціального та фонду бюджету розвитку. Проведено реформу міжбюджетних трансфертів, яка значно відрізняються від тієї, що використовувалась під час розрахунків минулого року. Дану реформу побудовано на принципах децентралізації влади і фінансових ресурсів, її спрямовано на зміцнення матеріально-фінансової бази місцевого самоврядування.

Тетяна Дакова повідомила, що дохідна частина місцевого бюджету сформована на засадах чинного законодавства та включає в себе нові податки, затверджені попередніми рішеннями.

У поточному році до бюджету міста буде зараховано 60% податку на дохід фізичних осіб (минулого року цей показник складав 50%. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб цього року складає 39 млн 815 тис).

Єдиний податок, який складає питому вагу у загальному обсязі власних надходжень бюджету, зазнав змін у двох напрямках: зміна кількості і групи платників та зменшення практично у 2 рази ставки оподаткування.

До бюджету у поточному році заплановано надходжень від єдиного податку на загальну суму 10 млн 5 тис, з них: з юридичних осіб – 1 млн 155 тис та з фізичних осіб – 8 млн. 850 тис.

Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетним установами згідно із законодавством, складає 6 млн 442 тис 582 грн.

На рівні минулого року залишилися надходження до бюджету від адміністративних санкцій та штрафів.

Виходячи від платоспроможності території, сформовано дотацію міському бюджету на загальну суму 9 млн 818 тис. Тетяна Дакова відзначила, що з усіх міст Дніпропетровської області таку дотацію отримують тільки Новомосковськ та Марганець, усі інші міста отримали реверсну дотацію.

Цього року до бюджету включено субвенції, які наше місто ніколи не отримувало. Це освітня і медична субвенція з державного бюджету місцевим. Дані субвенції можуть бути спрямовані на утримання закладів, їх залишки по закінченні року не вилучаються і можуть використовуватися за тим же цільовим напрямком. Загальна сума медичної субвенції складає 46 млн 849 тис 500 грн, а освітньої – 53 млн 49 тис. 700 грн.

Загальна сума субвенцій,  які отримає місто протягом року, складає 196 млн 111 тис. 650 грн.

Враховуючи усі зазначені показники, бюджет нашого міста буде складати 285 млн 185 тис. 732 грн., з них: загальний фонд – 278 млн. 743 тис 150 грн. та спеціальний фонд – 6 млн. 442 тис 582 грн.

Екс-«регіонал» Сергій Коцюра запропонував зменшити кількість працівників виконкому
Екс-«регіонал» Сергій Коцюра запропонував зменшити кількість працівників виконкому

На формування видатків бюджету міста у поточному році значним чином вплинули розме-жування державного та місцевого бюджетів, зміна трансфертної політики,  запровадження плати за навчання у дитячо-юнацьких спортивних школах, крім дітей пільгових категорій, зміни плати за харчування у дошкільних навчальних закладах та інше.

При формуванні видатків, у першу чергу, враховані кошти на оплату праці та розрахунки за спожиту електроенергію та зв’язок.

Видатки бюджету міста без трансфертів та обласного бюджету на галузь освіти цього року складає 88 млн 954 тис. 780 грн., з них: на оплату харчування у дошкільних навчальних закладах – 30 млн 60 тис. 200 грн., харчування учнів 1-4 класів – 58 млн 861 тис 980 грн. та на допомогу дітям-сиротам та дітям, яким виповнилося 18 років – 32 тис. 600 грн.

Загальна сума видатків на охорону здоров’я складає 49 млн 882 тис. 629 грн., з них: на  харчування хворих у стаціонарах – 28 млн 60 тис. 450 грн, загальні і спеціальні стоматологічні поліклініки – 4 млн 597 тис. 650 грн.

Якщо коротко підсумувати, то грошей має вистачити на всі захищені статті.

Головне, щоб зберігались надходження.

Якщо місто працюватиме не гірше, ніж минулого року, то проблем з утриманням освітніх, медичних закладів, найнеобхіднішими медикаментами та харчуванням в дитсадках і школах не має бути.

Серед захищених статей, тобто таких, які будуть оплачуватись в першу чергу, визначені:

  1. плата праці працівників бюджетних установ;
  2. нарахування на заробітну плату;
  3. придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
  4. забезпечення продуктами харчування;
  5. оплата комунальних послуг та енергоносіїв;
  6. поточні трансферти населенню;
  7. видатки загального фонду бюджету міста Новомосковська на охорону здоров’я.

Крім цього, заступникам міського голови за напрямками дане доручення проаналізувати причини невиконання планових показників відповідних місцевих бюджетів за 2014 рік окремо за кожним дохідним джерелом та забезпечити надходження податків і зборів у 2015 році в обсягах, не менших, ніж у 2014 році.

Об’єкти комунальної власності зобов’язані вжити організаційних заходів, спрямованих на збільшення надходжень податку на прибуток підприємств комунальної власності та плати за оренду цілісних майнових комплексів, що перебувають у комунальній власності.

Важливим також є встановлення жорсткого режиму економії.

Напевно, саме у зв’язку з цим екс-«регіонал» Сергій Коцюра запропонував зменшити кількість працівників виконкому та позбавити їх надбавок. Правда, посилався він на закон, який не має відношення до місцевого самоврядування, і потім сам це визнав.

Чому Сергій Коцюра не запропонував відмовитись від зарплатні та трохи поволонтерствувати своєму однопартійцю та секретарю Новомосковської міської ради Борису Мазуру, залишається загадкою.

Все-таки посада ця посада часто є технічною, проекти рішень секретар не готує, управлінською діяльністю не займається, має лише організовувати депутатів та забезпечувати їх відвідуваність.

Судячи з того, що участь у сесії з 50 взяли лише 35 обранців, а часто буває, що на сесіях навіть кворуму немає, то, схоже, секретар впорується не надто вдало.

Тому можна розглянути й альтернативний проект з економії бюджету, чому б ні?