Новомосковськ святкуватиме День міста

Цього року святкування Дня міста триватимуть три дні: 19-20 вересня. 

Новомосковськ святкуватиме День міста

А також 22 вересня, у вівторок, відбудуться урочисті заходи до Дня визволення Новомосковська від німецько-фашистських загарбників - урочистий мітинг біля меморіалу Слави, де було відкрито нові меморіальні плити, на які нанесено ще 105 імен героїв, які вдалося віднайти і повернути із забуття. А також запланована зустріч міського голови з ветеранськими організаціями міста.  

Як повідомив начальник управління культури та туризму Новомосковської міської ради Віктор Шаликін, цьогорічне святкування має на меті започаткувати низку нових традицій.

«Цього року ми вирішили відійти від традиційного святкування. Зараз непростий час, але нас об’єднує віра і надія на майбутнє. Тому ми плануємо залучити до святкування всі релігійні громади міста. 19 вересня о 10:00 на Соборній площі (нині це - площа Перемоги) плануємо провести спільне благословення в ім’я процвітання, миру та злагоди в кожній родині, у нашому місті та в Україні в цілому. А привітання на Соборній площі завершити спільною молитвою за Україну, яку виконає дитячий хор Новомосковської музичної школи», - сказав він.

О 13:00 на Соборній площі планується виступ творчих колективів Новомосковська, не тільки системи управління культури, а й приватних підприємств, і буде започаткована традиція святково-карнавальної ходи. Косюмовано-театралізоване дійство, під супровід військового оркестру, на чолі з міським головою, пройде по вулиці Шевченка,  Радянській і завершать ходу на площі Леніна, де й відбудеться урочисте відкриття свята. Після офіційних привітань очільників міста відбудуться меморіальні заходи на вшанування всіх новомосковців, які поклали життя за незалежність нашої Батьківщини в різні роки, включаючи сучасні трагічні події на сході України.

Буде й хорове виконання гімну міста учасниками виступів та всіма гостями свята.

«Новомосковськ має надзвичайно красивий гімн – і ми хочемо залучити всіх мешканців до його виконання, щоб кожен, хто живе в місті на Самарі, пишався, коли чує титульну пісню міста, знав її слова. Це надзвичайно об’єднує нас як громаду»,- повідомив Віктор Шаликін.

У цей же час на площі Леніна почне свою роботу фестиваль «Містечко майстрів» - більше 100 творців з різних куточків нашої держави планують взяти участь у цьому дійстві. Новомосковці вже з нетерпінням чекають та готують гроші, щоб придбати собі унікальні речі в народних умільців. Тут також будуть виставлені експозиції підприємств і організацій міста, які демонструватимуть і свої досягнення, і представлять роботи на конкурс народного мистецтва, який проводитиметься у трьох номінаціях. «Новомосковський оберіг» - виконані у довільній техніці обереги з пояснювальною запискою. «Новомосковська вишиванка» буде представлена у трьох напрямках: традиційний стиль української вишивки, стилізована вишиванка, сучасне моделювання та фантазійна вишиванка, що дає повну свободу творчому пошуку митців. «Новомосковський рушник» теж проходитиме у кількох напрямках: традиційна українська вишивка, рушник – скатертина-самобранка.

Упродовж дня на сцені біля Палацу культури «Металург» проходитиме концерт місцевих та запрошених колективів художньої самодіяльності.

О 17:00 на площі заплановані показові виступи кращих спортсменів  міста.

О 19:00 почнеться вечірній концерт, до якого увійдуть найкращі номери, що підготували наші артисти - на мешканців міста чекають кілька сюрпризів.

Начальник управління культури тільки трішки відкрив завісу таємниці: «Ми запросили фіналістів талант-шоу «Х-фактор», групу «Екстрим» - тріо міліціонерів, які дійсно вміють співати. І ще ми зняли кліп на пісню у виконанні багатьох відомих людей нашого міста. Кого саме – поки що таємниця. Усі деталі на концерті».

19 вересня урочистості завершаться святковим феєрверком.

20 вересня з 12:00 біля Будинку культури ім. Олеся Гончара розпочнуться народні гуляння, в рамках яких планується провести «Свято борщу». Це вже традиційний захід для нашого міста. Планується участь кількох команд, традиційно вимогливе журі та звісно частування гостей свята. У таких випадках переможених не буває, а головне, що всі будуть ситі і задоволені.

О 16:00 там же розпочнеться молодіжний рок-концерт за участю місцевих колективів та запрошених гуртів.