Новомосковськ відсвяткував головні державні свята

Новомосковськ відсвяткував головні державні свята

Новомосковськ відсвяткував головні державні свята

23 серпня - День Державного Прапора України

За традицією в Новомосковську День Державного Прапора України відбувається біля меморіалу «Вічна Слава». Мешканці міста, представники влади та громадських організацій зібралися, щоб віддати шану символу волелюбності нашого народу.

Перед присутніми виступив міський голова Сергій Мороз. Він наголосив, що національний прапор є одним із головних символів нашої Батьківщини, її гордістю. У серцях народу України блакить неба і золоті лани зливаються барвами української державності в символ свободи, незалежності держави, нескореності могутнього духу
українців.

«Наш прапор – це ще й символ слави багатьох поколінь українців, які пройшли довгий, героїчний, а часом і трагічний шлях до своєї незалежності. Сьогодні під прапором України захищають єдність своєї держави тисячі воїнів-патріотів рідної землі. Під прапором України сотні з них віддали життя заради нашого з вами майбутнього», - зазначив Сергій Мороз.

Наприкінці свого виступу міський голова підкреслив, що вірність прапору, повага до нього завжди повинні бути відзнакою справжніх патріотів України та побажав щоб синьо-жовтий стяг завжди гордо майорів над Україною та був надійним оберегом в усіх справах та помислах!

Цього визначного дня, щоб вшанування пам’ять наших земляків, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України, присутні поклали квіти до пам’ятної дошки воїнам, які загинули, захищаючи нашу Батьківщину від новітньої загрози.

У тій несправедливій бійні Новомосковськ уже втратив 11 своїх кращих синів.

Під звуки Державного Гімну України прапор піднявся в блакитну височінь і гордо замайорів над Новомосковськом. 

«Під прапором України сотні з них віддали життя заради нашого з вами майбутнього», - зазначив Сергій Мороз
«Під прапором України сотні з них віддали життя заради нашого з вами майбутнього», - зазначив Сергій Мороз

Синьо-жовтий стяг став символом України після буремних подій 1991 року. 23 серпня, після провалу спроби перевороту в Москві, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради УРСР, а наступного дня було проголошено незалежність України. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. Саме те історичне полотнище як реліквія зберігається нині під склом у музеї Верховної Ради України.

Офіційно статус Національного Прапора синьо-жовте знамено отримало 18 жовтня 1991 року, коли Президія Верховної Ради України ухвалила Постанову «Про Державний Прапор». З того дня всі іноземні делегації зустрічають під синьо-жовтим стягом, під ним присягають на вірність народу України військові й правоохоронці, під ним працюють дипломатичні представництва нашої держави по всьому світу.

Саме свято День Державного Прапора України було засновано в 2004 році Указом Президента України Леоніда Кучми:

«…На вшанування багатовікової історії українського державо-творення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…»

У 2009 році Президент України Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.  

Саме свято День Державного Прапора України було засновано в 2004 році Указом Президента України Леоніда Кучми:
Саме свято День Державного Прапора України було засновано в 2004 році Указом Президента України Леоніда Кучми:

24 серпня - День незалежності України 

День незалежності України — державне свято, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Акта проголошення незалежності України. Цю дату прийнято вважати датою створення держави в її сучасному вигляді.

Заходи до Дня незалежності України почалися у Новомосковську напередодні 24 серпня. У п’ятницю, 21 серпня 2015 року, в міськвиконкомі відбулися урочисті збори з нагоди 24-ї річниці незалежності України. У залі були присутні представники міської влади із міським головою Сергієм Морозом, військовослужбовці та мешканці міста.

Урочисті збори відкрив міський голова Сергій Мороз. Він привітав присутніх з головним святом нашої держави.

«Це свято відродження української державності, відродження національної самосвідомості, духу нашого народу! Кожен рік – це певний етап духовного оновлення і державотворення. Це – насичені яскравими подіями сторінки історії сучасної України. Молода держава переживала злети і падіння, політичні та економічні кризи, революції, виявлення національного ентузіазму і піднесення, згуртованості і взаємної підтримки. Мабуть, одним із найважчих було відзначення Дня незалежності України в минулому році - в умовах відкритої військової агресії. Важким емоційно, бо, відстоюючи незалежність і суверенність держави, гинули найкращі сини України – ровесники незалежності. Великої втрати зазнав Новомосковськ. Загинули 11 прекрасних молодих людей, наших земляків. Вічна їм пам’ять і слава навіки вічні!» - зазначив міський голова.

«Це свято відродження української державності, відродження національної самосвідомості, духу нашого народу!», - привітав присутніх Сергій Мороз
«Це свято відродження української державності, відродження національної самосвідомості, духу нашого народу!», - привітав присутніх Сергій Мороз

Сергій Мороз наголосив, що головний скарб нашої держави це – її народ, хоробрі волелюбні нащадки запорізького козацтва. Саме тут, на берегах Самари, де розташовувалися козацькі зимівники, народжувалася слава і дух козацтва, які збереглися генетично в новому поколінні мешканців міста. Бо, як відомо, козацькому роду – нема переводу!

«І ви знаєте, що у такі важкі часи ми стали сильнішими! Зараз у нашій державі важка ситуація, але ми завжди підтримуємо наших бійців, наших героїв, які захищають кордони і суверенітет нашої держави. Тому сьогодні тут світить сонце, небо ясне і синє над головами наших дітей! Дуже важко говорити, коли ми втрачаємо кращих синів нашого міста, нашої держави!

Я хочу, щоб над нами було мирне небо, щоб усі були здоровими, щасливими.

Першого вересня наші діти підуть до школи, у дитячі садочки, хай вони будуть щасливими й радісними!»

Завершуючи виступ, очільник міста подякував новомосковцям за те, що своєю щоденною працею, своєю громадянською позицією та енергією вони дають поштовх для розбудови нашої держави, також Сергій Анатолійович побажав усім миру, добра і щедрої долі, невичерпного оптимізму, сили і наснаги у добрих справах!

Від початку збройного протистояння на сході України Новомосковськ активно долучився до волонтерського руху, щоб підтримати на передовій тих, хто зі зброєю в руках став на захист незалежності нашої держави.

Від імені волонтерського руху присутніх привітала керівник Дніпропетровської філії Благодійного фонду «Міжнародна асоціація підтримки України» Наталія Браженко. 

Зі словами подяки до мешканців міста також звернувся співзасновник волонтерської організації «Я – Волноваха» Андрій Крамаренко, який восени минулого року через переслідування за проукраїнську позицію вимушений був залишити рідну Волноваху і оселитися в Новомосковську.

Гостей розважали солісти та колективи управління культури та туризму виконавчого комітету Новомосковської міської ради
Гостей розважали солісти та колективи управління культури та туризму виконавчого комітету Новомосковської міської ради

«Дякую вам, новомосковці, що ви такі добрі й щирі люди. Нам допомагали всі, нам підставили плече у найтяжчу мить. Окрема подяка для мера Сергія Анатолійовича Мороза, він миттєво відгукнувся, коли ми вирішили створити тут волонтерську організацію для допомоги переселенцям та тим, хто залишився на прифронтовій території. Виступаючи на сесії у Волновасі, я звернувся до нашого мера, завжди наводив як приклад – Новомосковськ. Іще рік тому ми білою заздрістю заздрили вашому місту і намагались в усьому допомогти, відкрили декілька філій у Новомосковську, то тепер же ми бачимо дуже значний прогрес і у себе на батьківщині - у Волновасі. Більше 20 філій благодійного фонду наразі відкрито по селах. І завдяки тому натхненню, яке ми отримали тут, у нас на батьківщині почалися серйозні зрушення. За останні півроку ми відчули значну різницю, тому що наш волонтерський рух поєднав свої зусилля з міською адміністрацією, з мером. Ми підставили своє плече місцевій владі. Зараз, коли ми розуміємо, що у нас немає іншого виходу, ми власноруч повинні витягти з прірви свій район, свою область, свою країну.

Наведу тільки один маленький приклад. Це неправда, що один у полі не воїн. Від однієї людини теж багато залежить. Нас там буквально кілька чоловік волонтерів. Ще рік тому ми боялись вийти на вулицю з маленьким прапорцем українським, а сьогодні стільки атрибутики, як у нас у Волновасі, по всьому Львову не буде», - розповів Андрій Крамаренко.

У такий день неможливо оминути військову тему. Адже протистояння на сході України продовжується, і кожної миті там комусь загрожує смерть. Нині, коли кожного дня триває боротьба за незалежність нашої країни, військові мають особливий статус у державі і особливу повагу в наших серцях.

Вищим орденом всеукраїнської громадської організації «Спілка ветеранів та працівників силових структур України» «Звитяга» - «За вірність присязі» під час виконання бойових завдань в зоні АТО в районі м. Дебальцеве було нагороджено Романа Барчана.

Зараз, коли ми розуміємо, що у нас немає іншого виходу, ми власноруч повинні витягти з прірви свій район, свою область, свою країну
Зараз, коли ми розуміємо, що у нас немає іншого виходу, ми власноруч повинні витягти з прірви свій район, свою область, свою країну

Вручаючи почесну відзнаку, міський голова Сергій Мороз від себе особисто і від усіх мешканців Новомосковська, подякував юнакові за виявлені мужність і відвагу у найскладнішу годину для нашої Батьківщини.

Також до присутніх звернувся учасник бойових дій, прапорщик полку особливого призначення «Дніпро-1» Олександр Мінаєв. Він висловив сподівання, що втрати, які зазнала наша держава під час антитерористичної операції, не будуть марними. Сумно, що тільки з цими втратами до багатьох наших співвітчизників приходить розуміння, наскільки українці велична незалежна та самобутня нація.

За доброю традицією, подяками та цінними подарунками за активну позицію в суспільно-політичному житті нашого міста, небайдужість до долі України відзначено ряд видатних мешканців Новомосковська.

Гостей розважали солісти та колективи управління культури та туризму виконавчого комітету Новомосковської міської ради - Катерина Авдєєва, Анастасія Строїло та Анастасія Чарун, народний колектив хор козацької пісні «Самарська слобода».

Хай не міліє джерело нашої віри, надії і любові до рідної землі, додається енергії, снаги й упевненості у власних силах і переконаннях.

Завершальним акордом урочистих заходів стало покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку.

 Сумно, що тільки з цими втратами до багатьох наших співвітчизників приходить розуміння, наскільки українці велична незалежна та самобутня нація
Сумно, що тільки з цими втратами до багатьох наших співвітчизників приходить розуміння, наскільки українці велична незалежна та самобутня нація

Народні гуляння в Новомосковську

До Дня незалежності в Новомосковську приурочили ще одну особливу подію. Після тривалої реконструкції відкрили міський Будинок культури імені Олеся Гончара.

Старше покоління новомосковців пам’ятає цей заклад як Клуб Кірова. Та рішенням сесії міської ради було змінено назву і тепер Будинок культури носить ім’я земляка, який зробив наше місто відомим завдяки повісті «Собор», - відомого письменника Олеся Гончара.

За ініціативи міського голови Новомосковська Сергія Мороза, було поновлено ремонтні роботи, призупинені на невизначений термін, і ось результат – тепер тут проходитимуть веселі свята та фестивалі.

На літньому майданчику відновленого будинку культури відбулися народні гуляння до Дня незалежності.

Гостей свята привітав міський голова Сергій Мороз.

«Дорогі новомосковці! Шановні гості! Із Днем Незалежності – святом відродження України! Для мене немає більшої радості в житті бачити, як відроджується наше місто – Новомосковськ. І не тільки бачити, а й брати активну участь у цьому. Сьогодні всі ми з вами є свідками відродження перлини Новомосковська – міського Будинку культури. Це – унікальна архітектурна споруда, яка перейшла нам у спадок від покоління наших батьків. Ми зробили все можливе, щоб ця краса не була зруйнована. Щира подяка всім, хто долучився до благородної справи – відродження Міського будинку культури імені Олеся Гончара! У цьому році міський будинок культури став носити ім’я людини, яка прославила Новомосковськ у всьому світі. Це наша велика відповідальність. Адже Олеся Гончара називають опорою національного відродження

України. Впевнений, що міський будинок культури стане справжнім осередком духовності й культури, адже талантами Господь щедро наділив Новомосковськ! Відродимо духовність і культуру – відродимо Новомосковськ!» - підкреслив міський голова Сергій Мороз під час привітання.

Міський голова повідомив, що нині Новомосковськ перебуває на межі великих змін. Міською радою розроблено план розвитку міста, у якому передбачено розвиток сфери відпочинку і туризму, адже наше місто має унікальні, для перенасиченої виробництвом Дніпропетровщини, екологічні й природні умови.

Навколо Новомосковська зосереджена значна частина лісових насаджень, Самара в’ється, як дівоча коса, через усе місто – Новомосковськ має стати містом-курортом!

До кінця поточного року планується завершити ремонтні роботи Свято-Троїцького собору – цієї перлини архітектурного мистецтва XVIII століття, буде завершено і реконструкцію Соборної площі.

А безпосередньо поблизу відновленого Будинку культури розташується дитячий майданчик, який даруватиме радість дітворі та їхнім батькам. Також буде закладено сквер, на тінистих алеях якого зможуть прогулюватись пари закоханих і літні люди.

Повертаючись до програми свята, хочеться відзначити, що вона була дуже цікавою, змістовною та різноманітною. Неперевершені танцювальні номери у виконанні дитячих колективів зворушили глядачів своєю щемливою патріотичністю. У них відобразилось усе: і щастя волелюбного народу, і біль втрат, і бойові дії на сході країни, і прагнення миру і відновлення цілісності нашої держави. На очі глядачів навернулися сльози, коли маленькі дитячі ручки склали зі шматочків велику карту України – сильної і неподільної!

Управління культури та туризму виконавчого комітету Новомосковської міської ради разом з художніми колективами міста підготували понад 40 номерів, щоб гості свята відчули себе одним цілим на 24-му Дні народження нашої багатостраждальної Неньки-України! Адже мистецтво об’єднує, а разом – ми сила!

Наше рідне місто, як колосок могутнього снопа держави, розвивається, міцніє та примножує свій добробут. Це місце духовності й культури, тут виросте нове покоління українців. Усі разом ми відновимо економічну міць, наші підприємства, сквери, заклади культури. Відновимо наше місто і нашу державу!