Новомосковська сесія: допомога родинам загиблих в АТО та інфраструктурне відродження міста

На сесійному засіданні 28 серпня  були присутні депутати міської ради, представники ЗМІ та особливі гості – родини наших земляків, які загинули під час виконання свого громадянського обов’язку під час антитерористичної операції. 

Новомосковська сесія: допомога родинам загиблих в АТО та інфраструктурне відродження міста

Відкрив засідання міський голова Новомосковська Сергій Мороз і запропонував внести до порядку денного питання, яке давно на часі, але досі не здобуло підтримки депутатів з різних причин. А саме: надання додаткових гарантій соціального захисту учасників антитерористичної операції та родин загиблих учасників АТО, які мешкають у Новомосковську.

На минулій сесії вже розглядався проект рішення про відшкодування вартості комунальних послуг родинам загиблих та учасникам АТО, але він мав низку суттєвих недоліків, зокрема не давав можливості компенсувати вартість комунальних послуг для родин, які живуть у місті, але не зареєстровані тут. Тому зараз проводять консультації, щоб внести відповідні зміни до програми соціального захисту населення міста і надавати адресну матеріальну допомогу учасникам АТО, такі зміни до програми  дозволять забезпечити соціальні гарантії незалежно від формальностей щодо реєстрації і фактичного місця проживання родини учасника антитерористичної операції.

«Щоб не було перерви у виплатах до моменту введення в дію змін до програми соціального забезпечення, сьогодні при змінах до бюджету пропоную ухвалити рішення виділити кошти родинам загиблих у вигляді разової допомоги», - наголосив міський голова.

Рішення виділити родинам по 10 тисяч гривень із суми, що вивільнились в результаті перерозподілу бюджетних коштів було ухвалене одноголосно. А зміни до Програми соціального забезпечення населення депутати обіцяють прийняти ще до початку опалювального сезону.

Також до порядку денного було внесено низку важливих для життя міста питань, перерозподіл коштів від перевиконання бюджету, підготовка до опалювального сезону, рганізаційні питання, пов’язані з реформуванням житлового господарства, та традиційно земельні питання.

Цього року Новомосковськ перевиконав бюджет, що дає можливість додатково профінансувати ряд програм. Буде виділено кошти на ремонт кількох відділень центральної міської лікарні, утеплення даху школи естетичного виховання дітей та особливо занедбаних тротуарів, зокрема навпроти центрального відділення Укрпошти, де під час дощу утворюється калюжа діаметром у кілька метрів, яку неможливо обійти. Також кошти спрямують для індексації заробітної плати працівникам закладів освіти та культури.