Новомосковський міський історико-краєзнавчий музей ім. Петра Калнишекського відзначив 55-й ювілей

30 квітня 2015 року у сквері біля музею пройшло святкування 55-річного ювілею музею.

Новомосковський міський історико-краєзнавчий музей  ім. Петра Калнишекського відзначив 55-й ювілей

З цим святом працівників музею і усіх жителів нашого міста привітали почесні гості - міський голова Сергій Мороз, єпископ Новомосковський, вікарій Дніпропетровської єпархії, владика Євлогій, начальник управління культури і туризму Віктор Шаликін, почесний громадянин нашого міста, доктор історичних наук Іван Стороженко, голова Ради ветеранів війни в Афганістані Володимир Коваленко, директор Павлоградського історико-краєзнавчого музею Тетяна Ведмідь.

Від імені усіх новомосковців колектив музею привітав міський голова.

«Прийміть мої теплі та сердечні вітання з нагоди 55-річчя відкриття. Музей є безцінним джерелом пізнання, яке освячує долучення до культурно-історичних цінностей і духовних реліквій. Завдяки вашій самовідданій творчій праці, ви дбайливо зберігаєте й приумножуєте спадщину, поєднуєте минуле, сьогодення і майбутнє, виховуєте почуття прекрасного, повагу до народних традицій і любов до національного мистецтва.  Щиро бажаю вам міцного здоров’я, щастя, добра і нових професійних та життєвих успіхів в ім’я утвердження високих ідеалів добра і краси!», - зазначив під час привітання Сергій Мороз.

Від імені усіх новомосковців колектив музею привітав міський голова.
Від імені усіх новомосковців колектив музею привітав міський голова.

До його теплих та щирих привітань приєдналися й інші поважні гості.

Подяками від міського голови та управління культури і туризму нагороджено працівників музею та жителів нашого міста, які зробили вагомий внесок у справу збереження духовності й національної культурної спадщини в нашому місті.

Працівники музею висловили слова вдячності за підтримку представникам міської влади, управлінню культури та туризму, ПАТ «Інтерпайп НМТЗ», концерну «СоюзЕнерго», фонду «Діалог поколінь», Новомосковському відділенню Спілки в’язнів і жертв нацизму, підприємцям міста Мешко Сергію, Лобус Любові, Шеповалову Сергію, Мірошнику Олександру.

Працівники музею висловили слова вдячності за підтримку представникам міської влади, управлінню культури та туризму та представникам міських підприємств
Працівники музею висловили слова вдячності за підтримку представникам міської влади, управлінню культури та туризму та представникам міських підприємств

Міста, як і люди, народжуються, зростають, старішають. У них, як і у кожного з нас, своя біографія, своє обличчя, свій характер. І ми, новомосковці, повинні знати історію рідного міста на Самарі. Адже лише тоді, коли відновлюється забуте, оживає історична пам’ять минувшини, глибокі почуття любові до рідної землі наповнюють серце, народжуючи бажання відродити і примножити її колишню славу.

2015 рік для Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею ювілейний. Адже йому виповнюється 55 років. Наш музей тримає в своїх долонях історію Новомосковщини. Саме тут, у затишних залах, переплітається час, зустрічається минуле і сьогодення, зосереджуються спогади про давнину та роздуми про майбуття.

У нашій героїчній історії знаходять натхнення  історики та поети, письменники та художники, а покликанням музейних працівників є збереження тонкого зв’язку поколінь, відтворення картин минулого.

Сьогодні музей – це важливий осередок культури, науки та виховання підростаючого покоління. Це тісна співпраця з колегами з інших музеїв області і України, товариствами і громадськими організаціями, творчими спілками і об’єднаннями міста, з бібліотеками, учбовими закладами, засобами масової інформації.  Ця співпраця  є міцним фундаментом для подальшого розвитку як музейної справи, так і культури міста в цілому.

Наш музей тримає в своїх долонях історію Новомосковщини
Наш музей тримає в своїх долонях історію Новомосковщини

Під час святкового концерту було згадано тих,  хто присвятив свій талант вивченню історії рідного краю – Джусова А.Б., Мітягіна П.П., Стороженка І.С.

Справжньою окрасою свята став виступ молодіжного театру «Муравейник», що відтворив багатовікову історію міста на Самарі і зміг передати плин часу та атмосферу різних історичних епох.

У святкуванні ювілею  музею взяли участь колективи художньої самодіяльності міста Новомосковська, кожен з яких вносить свою частку у збереження народних традицій, духовності та культури України.

На святі зібрались люди творчої вдачі, яких об’єднує любов до мистецтва нашого народу. Стараннями талановитих майстрів народжуються неповторні витвори мистецтва, які вони щедро дарують нащадкам славного Новомосковського краю. Були висловлені слова подяки всім митцям, що беруть активну участь у виставках в музеї, різноманітних акціях, та відгукнулись на запрошення взяти участь у святкуванні музейного ювілею та прикрасили сквер виставкою виробів декоративно-прикладного мистецтва.

Колектив музею гостинно запрошує відвідувачів. Прийдіть до музею! Роздивіться експонати, доторкніться до німих свідків минулого,  перегляньте старі фотокартки, вчитайтеся  у листи, написані на пожовтілому від часу аркуші. Все це –  наше коріння, наша пам’ять. Наш слід на землі.