Новомосковський театр «Муравейник» отримав найвищу нагороду всеукраїнського театрального фестивалю

Після завершення чергового театрального сезону, режисер молодіжного театру «Муравейник» замислилась над новою постановою.

Новомосковський театр «Муравейник»  отримав найвищу нагороду всеукраїнського театрального фестивалю

«Ми – колектив аматорський. Але виховуємо професіоналів. Наприкінці кожного навчального року хтось з акторів вступає до вищих театральних закладів. І тоді з вересня все починається спочатку. Нам є, ким шануватись. Дніпропетровський театрально-художній коледж, Харківська театральна академія мають серед своїх студентів наших випускників. Та у зв’язку з цим, ми не можемо продовжувати грати виставу, з якої вибули актори. Так сталося з виставою «Прощай, Конферансьє» у 2014 році, тому що Леонід Гончар, який саме виконував головну роль конферансьє Миколи Буркіні, вступив до Харківської театральної академії, а акторка, що грала Вірочку Захарову, також стала студенткою Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. Так, нам є чим пишатись, але ніколи відпочивати та сумувати», – говорить вона.

Цього театрального сезону театр подарував місту надзвичайно-музичну, надзвичайно-ліричну комедію «Фараони» за п’єсою О. Коломійця. Частина шанувальників встигла подивитись прем’єру, а більша кількість театралів насолоджувалась виставою в червні у приміщенні клубу культури.

В основі сюжету лежить історія взаємовідносин чоловіків та жінок, яким довелось помінятись місцями у житті. Як буває у подібних випадках, не солодко прийшлось чоловікам виконувати жіночі обов’язки. Адже це тільки на перший погляд здається, що так легко жінці по господарству поратись. Ну, що там – город прополоти, доньку до школи відправити, їсти наварити, курку зозулясту, яка не несеться, піймати та до борщу відправити, корову подоїти, хліба напекти та в хаті прибрати. А що не дуже чепурненька, так то вже інша історія. Це ж Одарка (акторка Антоніна Біліченко), вона все вміє! І потім чоловіку догодити: і чоботи зняти, бо ж напрацювався, і потанцювати йому замість колискової... А потім назавтра все по тому ж колу. І чого вони вередують – ті жінки? І второпати це можна тільки, якщо на місці Одарки опиниться Микола (актор Максим Войт). Як воно – тяжко? Не думаємо, там же тільки город прополоти, доньку до школи відправити, їсти наварити, курку зозулясту, яка не несеться, піймати та до борщу відправити, корову подоїти, хліба напекти та в хаті прибрати… А надвечір жінкам вгодити.

І огірочків солоненьких порізати, і цибульку покришити. А що замурзаний Микола, так то нічого – потанцює, поплаче, і далі піде своєю чергою. От тільки Ониську (актор Дмитро Тарасюк), не дуже звезло: йому треба корів доїти на фермі чи то фірмі! Так у бідного руки й ходять, так і ходять після дійки! Нічого, перепочине і знову до корів. Це ж краще, ніж Аристархові (актор Микита Колодяжний), той біля свиней порається. Або Оверко (актор Денис Бубнов), так той взагалі з фурункулом бідкається та дівчаткам сарафани шиє!  І як воно сталося – невідомо, знаємо тільки, що завершується це несамовите коло коханням. Тому що, коли розумієш, що тільки любов править світом, все стає на свої місця.

Театр подарував місту надзвичайно-музичну, надзвичайно-ліричну комедію «Фараони» за п’єсою О. Коломійця
Театр подарував місту надзвичайно-музичну, надзвичайно-ліричну комедію «Фараони» за п’єсою О. Коломійця

З цією думкою згодні актори нашого театру, а ще – перші виконавці «Фараонів», з якими рівно десять років тому в селі Михайлівка працювала Олеся Калітієвська. Майже всім складом вони прийшли на виставу 5 червня. Любов до театру не проходить з роками. У багатьох з них сім’ї, діти, але за свою театральну юність вони вдячні саме режисеру. Театр – це кохання, театр – це життя.

Ось таку премудрість актори на чолі з режисером Олесею Калітієвською, повезли до Миколаєва, де відбувався десятий всеукраїнський фестиваль театральних колективів «Південні маски – 2015». Театральні колективи з’їхались з 37-ми міст України: Харківський народний театр «Сорванцы» з виставою «Волшебник Изумрудного города», Київська Театр-студія «SPLASH» з виставою «МЕТРО», Львівський молодіжний театр «Намір» з постановою «Глибока Риба», Чернігівський міський молодіжний аматорський театр «Ілюмінатор» з виставою «Пост скриптум», Одеська студія творчої реалізації «Театр ПАРАДОКС» з виставою «Я плАчу? Я плачУ» та багато інших.

Фестиваль проходив з 5 по 15 червня. Кожного дня глядачі насолоджувались театральними постановами. «Муравейнику» довелось грати 10 червня. І майже до церемонії нагородження журі фестивалю не втомлювалось повторювати, що «Фараони» грають не перший рік на різних сценах, але «Фараони» Новомосковська – перші справжні «Фараони»!

І мабуть, це не комплімент, а заслужена оцінка.

За своє бачення життя фараонів наш молодіжний театр отримав найвищу нагороду фестивалю – «Золоту маску» переможців у своїй віковій категорії. Також молодіжний театр «Муравейник» переміг у номінації «Найкраще музичне оформлення». Головний механізатор країни Фараонів Онисько, актор Дмитро Тарасюк, отримав диплом в номінації «Краща роль другого плану». До творчої скарбнички надійшла заслужена нагорода в номінації «Кращий акторський ансамбль».

І не думайте, що з вами не може трапитись чогось подібного. Адже світом править любов, а з нею шуткувати не треба. Побажаємо нашим чудовим акторам нових цікавих ролей, а режисеру – кохання глядачів. А всім нам – відкриття нових талантів у рідному місті і нової цікавої театральної історії. І нового театрального сезону!