Подарунки до Дня міста

Міська влада вирішила порадувати жителів Новомосковська напередодні Дня міста. Контроль за виконанням робіт на більшості об’єктів узяв безпосередньо на себе міський голова Сергій Мороз. 

Подарунки до Дня міста

Ремонт мосту у парку імені Сучкова

Одним із головних подарунків для мешканців Новомосковська до Дня міста – є завершення ремонту Горбатого мосту, як його називають містяни.

«День міста Новомосковська – це велике свято і хороший привід робити подарунки! Горбатий міст, що у парку культури та відпочинку імені Сучкова, є однією з візитівок Новомосковська. Він відтворений на картинах місцевих художників, він потрапляв на зображення поштових конвертів та марок», - зазначив Сергій Мороз.

Слід відзначити, що ремонт мосту вдалося завершити завдяки спільним зусиллям підприємців нашого міста та доброї волі міського голови. Усі роботи здійснені за позабюджетні кошти.

«Оскільки в бюджеті не заплановані кошти на ремонт мосту, а він потребує оновлення, я звернувся по допомогу до приватних підприємців, які вирішили долучитися до проведення робіт. До Дня міста заплановано замінити частини дерев’яного помосту, що веде до лісу. Впевнений, що зовсім скоро роботи будуть завершені, і новомосковці не будуть непокоїтися за власну безпеку,  гуляючи по ньому», - підсумував міський голова.

Нагадаємо, міст в парку ім. Сучкова, який мешканці і гості Новомосковська  називають Горбатим, зведений у 1960-х роках ХХ століття. До будівництва мосту переправа з одного берега Самари на інший здійснювалась човнами. Міст будувався у складних умовах, під час великої повені і мало не коштував життя одному зварювальникові  - аби встигнути завершити роботи до призначеного терміну, чоловік не залишив недобудовану споруду вчасно, і через значне підвищення рівня води, його довелося знімати гвинтокрилом.

Слід відзначити, що ремонт мосту вдалося завершити завдяки спільним зусиллям підприємців нашого міста та доброї волі міського голови
Слід відзначити, що ремонт мосту вдалося завершити завдяки спільним зусиллям підприємців нашого міста та доброї волі міського голови

Благоустрій прибудинкових територій

У Новомосковську почалися ремонти внутрішньодворових проїздів. Ремонтні роботи здійснюються за наступними адресами: вул. Зіни Білої у дворі будинку 4, вул. Радянська у районі будинків 47, 51, 53, 39 та 19. Мешканці вул. Радянська висловили сподівання, що роботи з благоустрою дворів та проїздів продовжуватимуться, адже це безпека і комфорт у кожному домі.

«Сподіваюсь, що програма, яку започаткував і втілює в життя наш мер Сергій Мороз, буде розповсюджуватись на всі прибудинкові території міста. Подивіться, як гарно стало: і мати з коляскою пройшла, малятко не прокинулось на вибоїнах, і машина проїхала спокійно. У нас же таке гарне місто! Треба про нього тільки дбати!», - сказала мешканка будинку №49 по вул. Радянська Лідія Вайц.

«Хотілось би, звісно, швидше, але, знаєте, краще повільніше, але щоб зробили так, як треба. Щоб навесні знову не переробляти. Погляньте, яка краса! У нас такого не було відтоді, як будинок звели. А тепер все знову, як новеньке!» - підкреслив Євген Володимирович Прокович.

Міський голова Сергій Мороз тримає ці роботи під особистим контролем.

«Переконаний, що кошти міського бюджету мають бути спрямовані на створення комфортних умов для жителів міста», - вважає мер міста.

«Зараз у нас є можливість за рахунок міського бюджету відремонтувати дворові проїзди по вулицях Зіни Білої та Радянській. Загальна площа асфальтового покриття складає 2,5 тис. квадратних метрів, а вартість виконання робіт становить понад 2 мільйони гривень. Я сподіваюсь, що погодні умови будуть сприятливими і ми встигнемо втілити наші плани у життя», - підкреслив міський голова.

Нагадаємо, протягом минулого місяця міська влада вже завершила ремонтні роботи внутрішньодворового проїзду по вул. Зіни Білої, 2.

Прикрою виявилась поведінка деяких депутатів на останньому засіданні виконкому міської ради Новомосковська. Члени виконавчого комітету Борис Мазур – секретар Новомосковської міської ради, та Олександр Іванов, які за кожної ліпшої нагоди прагнуть похизуватись на сторінках ЗМІ, борються за права мешканців міста, вигукуючи патріотичні гасла, проголосували проти виділення коштів на ремонт дворових проїздів. Однак мешканці можуть не прейматися – вже заплановані цього року роботи будуть доведені до логічного завершення, незважаючи на опір деяких членів міського виконкому.

У Новомосковську почалися ремонти внутрішньодворових проїздів
У Новомосковську почалися ремонти внутрішньодворових проїздів

Дитячі заклади міста

До початку нового навчального року у Новомосковську 31 серпня відкрито одразу три групи у дитячих закладах. Дві - у «Калинці», третю - НВК при загальноосвітній школі №17.

Як повідомив Сергій Мороз: «Зараз практикуємо при школах, які мало заповнені  дітьми, відкриття груп дитсадків – тоді можна ефективніше використовувати приміщення. Бо якщо, скажімо, навчальний заклад розрахований на 540 дітей, а навчаються тільки 170, щоб не витрачати марно кошти на опалення напівпорожніх приміщень, реорганізовуємо структуру, утеплюємо - і маємо теплі і зручні заклади освіти, і навіть зекономлені кошти».

Загалом програма по дитсадках, яку було окреслено у 2010 році вже фактично виконана. Загалом відкрито 18 нових груп у дитячих садочках міста. Відновлено дитячий реабілітаційний центр. У будівлі замінили вікна, відремонтували дах, зробили ремонт внутрішніх приміщень.

Єдиний виняток – дитячий садок «Чебурашка». Його планували відкрити у поточному році, але через підвищення цін на будівельні матеріали необхідно провести перерахунок кошторисної документації. Це трохи гальмує завершення робіт. Загалом на цей дитячий заклад виділили три мільйони з бюджету міста Новомосковськ та 8,6 мільйона - з обласного бюджету. Завершено значну частину робіт, повністю зроблено дах, водо- і теплопостачання, каналізацію, однак для перебування діточок приміщення поки що не придатне.

Також тривають планові ремонти шкіл, нинішнього літа зроблено ремонти санвузлів у школах, косметичні ремонти внутрішніх приміщень. 

Загалом відкрито 18 нових груп у дитячих садочках міста
Загалом відкрито 18 нових груп у дитячих садочках міста

Мікрорайон Кулебівка

Цей район міста потребує значної уваги – він великий і має доволі стародавні питання, що не вирішувались роками – від здобуття незалежності та й до цього часу. Але Новомосковськ розвивається за всіма напрямками.

Так, відновлено вуличне освітлення по вулиці Леніна, у провулку Володарський та на частині вулиці Володарській. Були закінчені капітальні ремонти доріг по вулицях Спаська та Малютіна.

На Кулебівці завжди були складнощі з водопостачанням та водовідведенням, адже район низинний та розтягнутий просторово. Однак здійснюються роботи і у цьому напрямку. На вулиці Челюскіна зроблено водогін, що забезпечує водою близько 500 будинків.

Крім цього, зроблено каналізаційну станцію, яка забезпечує майже 5 тисяч будинків. У поточному році виграли тендер - 36 мільйонів на заміну шляхом санації каналізаційних мереж, які потребують нагального ремонту.

20-25 вересня почнеться капітальний ремонт провул. Волгоградський і частини вул. Волгоградська. Роботи повинні бути завершені вже цього року.

У рамках медичної реформи на районі відкрито 2-гу амбулаторію.

У поточному році проведено тендер і розроблено проект рекультивації головного болю останніх десятків років - Кулебівського сміттєзвалища. Наразі все готово для початку робіт, на проведення яких уже виділено 8 мільйонів гривень із обласного бюджету. Єдине, що затримує роботу,- відсутність дозволу з Державного архітектурно-будівельного контролю. Але це технічний момент пов’язаний з реорганізацією дозвільної системи і, на думку міського голови Сергія Мороза, упродовж місяця ці питання можуть бути вирішені.

 

Ремонтні роботи в Животилівці

Наймасштабніший проект у цьому районі – відновлення фасаду Будинку культури ім. Олеся Гончара та введення в експлуатацію літнього майданчика цього закладу культури. І цьогоріч на оновленому майданчику відбудеться улюблений мешканцями Новомосковська фестиваль смачної національної їжі «Свято борщу». А також планується встановити розважальний карусельний комплекс для дітлахів.

Серед справ несвяткових: відремонтовано водопровід та каналізаційну систему по вул. Радянській, 122.

Здійснено ремонт середньої загальноосвітньої школи №4.

А для вулиці Плеханова розроблено проектну документацію на ремонт дорожнього покриття, наразі триває експертиза. 

Роботи повинні бути завершені вже цього року
Роботи повинні бути завершені вже цього року

Центральна частина міста

Частково виконані роботи з ремонту вулиці Шевченка. Зроблені капітальні ремонти вулиці Куйбишева та площі Леніна.

По вулицях Курченко, Чкалова, Б. Хмельницького, Крупської розпочинаються роботи з проведення нової гілки водогону. Наразі існують незначні бюрократичні ускладнення, очікується реєстрація в казначействі оплати на завершення робіт. Завершити всі процедур і ввести в експлуатацію нову гілку водоводу планується до кінця року.

Не можна не згадати реконструкцію парку ім. Сучкова та побудову 140 метрів набережної, яка повністю змінила образ зони відпочинку нашого міста і стала улюбленим місцем городян. 

Виділені кошти для реконструкції амбулаторії по вулиці Українській.

 

Свято-Троїцький собор

Троїцький собор - унікальна пам’ятка архітектури нашого регіону. Це єдиний в українському дерев’яному зодчестві приклад хрещатого, дев’ятикамерного, дев’ятиглавого храму.

Храм було зведено у 1781 році народним майстром Яковом Погребняком на замовлення запорізького полковника Антона Головатого. Особливо дивують  усіх дев’ять чотириярусних башт. Вони поставлені по три в лінію, разом утворюючи трикутник. Середні башти в рядах вищі за бокові, а головна з них – найвища. Зодчий так урівноважив їх, що вони самі є опорою одна одній.

Нарешті фактично повністю завершено зовнішні ремонтні роботи – піднято і вирівняно всі 9 бань собору – це найважча і найвідповідальніша частина ремонту історичної споруди. Наразі залишається багато реставраційних робіт всередині собору, але зовнішньою красою нашої історичної пам’ятки вже зовсім скоро можна буде милуватись під час відпочинку чи прогулянок містом.

Присоборну площу, яка наразі зветься Площа Перемоги, повністю реконструйовано на радість мешканцям і гостям нашого міста.

Слід відзначити, що постійно проводяться поточні ремонтні роботи шляхів сполучення та ямкові ремонти доріг.

Загалом обсяги виконаних робіт вражають. Йдеться про конкретні справи та заходи, які вже сьогодні покращують життя новомосковців.