Політика захисту і політика розхитування

Новомосковськ – важливе місто Дніпропетровської області і всієї України. Зараз погляди усіх мешканців країни зосереджені переважно на маленьких містах, таких, як Краматорськ, Слов’янськ, Маріуполь. Наша область залишається острівцем стабільності і спокою. Але це не з’явилось у нас просто так, само собою. Це – результат видимою і непомітної неозброєним оком роботи, результат зусиль багатьох людей. Більшість із нас зберігає пильність, спокій та врівноваженість, але є й ті, хто намагаються розхитувати ситуацію. Провокації, диверсії, дестабілізація – чи зможемо ми цьому протистояти? Зможемо, якщо будемо обізнані та готові. 

Політика захисту і політика розхитування

Ми різні, але ми єдині

У ніч з 4 на 5 травня, напередодні Дня Перемоги, у Новомосковську вандали розмалювали пам’ятник євреям, загиблим від фашистських загарбників у 1941-1943 роках.

«Це не просто акт вандалізму, це політична провокація», - прокоментував ситуацію з пам’ятником міський голова Сергій Мороз.

За його словами, над очищенням меморіалу уже працюють патріоти Новомосковська та Новомосковського району, а особисто міський голова Сергій Мороз пересвідчився, що пам’ятнику повернули належний стан

«У Новомосковську немає передумов ні для антисемітизму, ні для сепаратизму. Новомосковськ – місто патріотів, які не допустять штучного розхитування ситуації. Але, очевидно, спокійна обстановка в області декому дошкуляє», - додав мер.

За великим рахунком, меморіал знаходиться на території Новомосковського району та немає ніякого відношення до міста. Але хіба це головне, коли перед усіма стоїть спільна задача захисту нашої землі?

Міліція Новомосковська зафіксувала акт вандалізму щодо меморіалу.

«Наразі вживаються заходи щодо встановлення свідків та очевидців вказаної події, встановлення та затримання зловмисника. Відкрите кримінальне провадження за ч.1 статті 296 Кримінального кодексу України – хуліганство», – зазначила майор міліцій Тетяна Попова.

«Це не просто акт вандалізму, це політична провокація», - прокоментував ситуацію з пам’ятником міський голова Сергій Мороз.
«Це не просто акт вандалізму, це політична провокація», - прокоментував ситуацію з пам’ятником міський голова Сергій Мороз.

Крім цього, стало відомо про конфлікт між мешканцями міста через трансляцію місцевою приватною кампанією «Самарь» російського каналу ТВЦ.
З повідомленням про це до мера звернулись обурені мешканці міста.

«На прийом до міського голови прийшла мешканка міста, яка скаржилася на те, що бабусі-сусідки ледве не побилися, бо одна дивилася російські канали а друга  - наші», - повідомила прес-секретар мера Ксенія Дзегарницька.

Тоді патріотично налаш-товані мешканці міста збиралися пікетувати місцевий канал з вимогою не підтримувати російську експансію в умовах інформаційної війни. Наступного дня українські прикордонники не пустили в Україну журналістів каналу ТВЦ, у тому числі авторку пропагандистської програми, де вона наполягала на тому, що Україна має лише 100-річну історію.

У Новомосковську такий фільм дивитись було б більше, ніж дивно, бо тільки наш собор і монастир набагато старіші за 100 років, але ж ми знаємо, що пропаганді не потрібні факти.

Враховуючи ці фактори та загальну ситуацію в країні, можна припустити, що у Новомосковську може діяти й «п’ята колона», метою якої може бути дестабілізація ситуації в місті.

Згадайте, як відбувають захоплення адмінбудівель та терор щодо мешканців в інших містах. Це можливо тільки в тому випадку, якщо є продажні місцеві, серед депутатів чи чиновників, які тривалий час живуть за принципом «чим гірше, тим краще». Чому в Сватові Луганської області бойовики нічого не змогли зробити? Тому що там не було й десятка людей, на яких вони могли б спиратись на місці.

З огляду на це, швидше за все, й була відмінена сесія Новомосковської міської ради 7 травня. Сесія, на яку виноситься питання недовіри міському голові, який є головою Штабу захисту Новомосковська, може бути спрямована тільки  на провокацію, а такий проект рішення можна вважати диверсією.

Зняти міського голову з посади – значить залишити місто без системи захисту, зробити його відкритим для «терористів-гастролерів», позбавити опори блок-пости навколо міста.

Хто в такому випадку очолить Новомосковськ? «Народний мер», який отримуватиме накази з Москви?

У будь-якому  разі кожному сепаратисту у Новомосковську варто пам’ятати, що він може коштувати 10 тисяч доларів, а до Дніпропетровської ОДА їхати з Новомосковська якнайближче.

30 квітня був створений Штаб захисту Новомосковська під головуванням мера міста і тоді ж відбулось перше засідання
30 квітня був створений Штаб захисту Новомосковська під головуванням мера міста і тоді ж відбулось перше засідання

Новомосковський Штаб захисту

30 квітня був створений Штаб захисту Новомосковська під головуванням мера міста і тоді ж відбулось перше засідання.

Головне питання, яке розглядалось, - створення добровільної народної дружини. Зараз відомо, що штаб знаходиться за адресою вул. Паркова, 1.

У засіданні взяли участь: перший заступник міського голови Олександр Козлов, начальник відділу з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби Ігор Хорішко, заступник начальника Новомосковського МВ ГУМВС України Вадим Горбачов, заступник голови громадської ради при виконавчому комітеті Новомосковської міської ради Віктор Пробачай, тимчасово виконуючий обов’язки голови міської ради ветеранів Афганістану Володимир Коваленко та депутат міської ради Леонід Матвієнко.

Також участь у засіданні взяли представники «Самооборони майдану» Новомосковська та Новомосковського району, які вже більше двох тижнів чергують на блок-постах  з метою недопущення проникнення на територію Дніпропетровської області та м. Новомосковська сепаратистів та кримінальних елементів, завданням яких є дестабілізація обстановки в регіоні.

«Сьогодні наша держава переживає досить складний та найбільш драматичний час за всю історію незалежності. Останні події на сході нашої країни показали, що загроза реальна. Нашим першочерговим завданням є забезпечення громадського порядку на території Новомосковська, запобігання можливим проявам сепаратизму та миттєве реагування у разі встановлення таких фактів, забезпечення стабільності і спокою для мешканців нашого міста», - зазначив Сергій Мороз.

Міський голова доповів присутнім, що підтримав пропозицію «Самооборони майдану» Новомосковська та Новомосковського району щодо створення добровільної народної дружини, яка буде допомагати правоохоронним органам у забезпеченні охорони  громадського порядку.
Також мер Сергій Мороз наголосив на недопущенні можливих провокацій  під час проведення заходів на травневі свята та заходів, передбачених у рамках мистецької акції «Гарний настрій – запорука миру».

6 травня під час засідання Штабу головним завданням усіх патріотично налаштованих сил Новомосковська було визначення недопущення провокацій під час святкування Дня Перемоги. І скасування сесії було одним з механізмів забезпечення спокою в місті.

«Сьогодні ситуація у Новомосковську є стабільною. Враховуючи суспільно-політичну ситуацію в країні, з метою  недопущення можливого протистояння я видав розпорядження про скасування чергової сесії Новомосковської міської ради», - зазначив Сергій Мороз.

Крім цього, було прийняте рішення  не залучати школярів до масових акції.

«Сам я піду, але дітей на вулиці не виведу», - наполіг міський голова.

Натомість біля Меморіалу Вічної Слави пройде традиційний мітинг.

«Найдорожче в цьому світі це - людина. Відповідаю за життя кожної людини у цьому місті. Я не маю права наражати на небезпеку новомосковців, які прийдуть вшанувати пам’ять померлих у роки Великої Вітчизняної війни», - підкреслив міський голова.