Пожежа на звалищі у Новомосковську: повторне зайняття – результат недбалості підприємства з утилізації сміття

У Новомосковську з четвертої ранку горить звалище ТОВ «Екологія».

Розібратися у причинах пожежі виїхали на місце в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Стрілець, а також голова обласної громадської екологічної ради Олексій Ангурець.

Пожежа на звалищі у Новомосковську: повторне зайняття – результат недбалості підприємства з утилізації сміття

Виконуючий обов’язки генерального директора підприємства «Екологія Україна» Віталій Гірський, якому належить звалище, має наступні припущення щодо причини виникнення зайняття: це або підпал, або надлишковий вихід газу.

«Задимлення – 98-100 м2. Вже зроблена перемичка, яка захистить від спалаху решту полігону. Екскаватор завозить глину для припинення пожежі, – говорить Віталій Гірський. – Через 4-5 днів пожежа буде повністю ліквідована».

Голова обласної громадської екологічної ради Олексій Ангурець зазначає, що такі пожежі на звалищах – це наслідок використання застарілої технології переробки сміття, яка не повинна використовуватись в 21 сторіччі.

«У результаті утворюються різні хімічні сполуки, це може бути практично вся таблиця Менделєєва. Дихати цим дуже шкідливо. В першу чергу, в небезпеці ті люди, які тут працюють, – говорить Олексій Ангурець. – Крім того, при зміні напрямку вітру можливе задимлення траси, що може стати причиною аварій».

У департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації запевняють, що зроблять усе можливе для того, щоб такі випадки більше не повторювались.

«Ми бачимо наслідки недотримання технологій і проектних рішень. Зараз тут працюють фахівці державної екологічної інспекції регіону. Вони складають відповідні документи. Вже сьогодні будуть внесені приписи, які підприємство повинно буде виконати. Узгоджується план ліквідації надзвичайної ситуації, – сказав в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Стрілець. – Це вже не перший випадок на даному звалищі. В рамках законодавства ми зробимо все, щоб жителі області не були змушені дихати забрудненим повітрям – наслідком недбалої поведінки власників і керівництва даного підприємства».