Про що пишуть ЗМІ в Новомосковську? Наше дослідження!

Неодноразово одне з новомосковських видань звинувачувало «Новомосковськ сьогодні» у надмірній кількості матеріалів, де фігурує міський голова Сергій Мороз. Спростовувати ідею про те, що в багатьох наших випусках є матеріали за участю мера - безглуздо. Це дійсно так. Інакше й бути не може, враховуючи активність, яку на своєму посту розгорнув Сергій Мороз. Тим не менш, ми не могли не відповісти на звинувачення у надмірному висвітленні діяльності міського голови і вирішили дізнатися, як, що і в якій кількості пишуть новомосковські ЗМІ.

Про що пишуть ЗМІ в Новомосковську? Наше дослідження!

4920 публікацій

Щоб у деталях висвітлити діяльність міських ЗМІ ми озброїлися двома мовами програмування - R і Python - і проаналізували 5 новомосковських видань, у яких є представництво в інтернеті та архів матеріалів не менше ніж за рік. У результаті ми вивчили 4920 публікацій сайтів nmsk-segodnya.dp.ua, nmsk.dp.ua, samara.in.ua, nasamari.com  и novomoskovsk.eu. Зауважимо, що останнє видання стало рекордсменом за кількістю публікацій.

Ми дослідили всі публікації згаданих ЗМІ за період з початку серпня 2012 до вересня 2013 року. На графіку вище цифрами зазначено загальну кількість публікацій усіх ЗМІ на протязі місяця. Також можна відзначити, що на Новомосковськ незабутнє враження справили вибори народних депутатів 2012 року. Напруження громадських дискусій спало лише на початку весни.

Крім загальної кількості публікацій нас так само цікавила їх якість. У кожній з публікацій ми порахували кількість слів, і для кожного видання розрахували, скільки слів в середньому припадає на одну статтю. І ми пишаємося тим, що саме наші матеріали є найбільш детальними!

При створенні матеріалів важливо знайти баланс між самою історією і її поясненням. На цьому графіку показано відношення кількості слів у публікаціях до кількості неповторюваних слів. Чим більше цифра, тим частіше матеріали видання приділяють уваги поясненням, а не історії.

Крім загальних відомостей про публікації видань, нам була цікаво, яких політиків найчастіше згадують у зв'язку з Новомосковськом. Для цього ми оцінювали кількість публікацій у яких зустрічається згадка Новомосковська та прізвище політика.

Для кожного видання можна побачити, який відсоток публікацій присвячений тому чи іншому політичному діячу.

Крім інтернет-видань ми проаналізували газету Новомосковська правда (для неї наведено відсоток випусків газети, в яких згаданий політик). Можна побачити, що мер Сергій Мороз популярний не тільки в газеті «Новомосковськ сьогодні» , а й у інших виданнях. А ось надмірно часте згадування Бориса Мазура та Миколи Солошенко у Новомосковській правді може викликати питання. Адже аналогічного ажіотажу у інших видань вони точно не викликають.
 

Хто пише про Новомосковськ?

Кількість публікацій у деяких виданнях вражає уяву. Але на перевірку виявилося, що публікації далеко не завжди стосуються життя і проблем городян. Лідерами в кількості новин про Новомосковськ та Новомосковський район виявилися газета «Новомосковськ сьогодні» і портал nmsk.dp.ua. При цьому лідер у загальній кількості публікацій «Новомосковськ Європейський» залишився далеко позаду, більше приділяючи часу загальнодержавним проблемам.

Матеріали про політику

У кожного видання з часом зазвичай формується спеціалізація. Хтось приділяє більше часу спортивним подіям, хтось - питанням сім'ї та здоров'я, а хтось намагається наздогнати порядок денний і спеціалізується на політиці. Ми порахували для всіх видань кількість публікацій, в яких згадувалися прізвища політиків чи політичні партії. Сподіваємося, що баланс у цьому питанні нашої газети 50/50 відповідає смаку наших читачів.

Більш детально про кожне видання

Виявилося, що новомосковські видання приділяють зовсім мало публікацій діяльності політичних партій в рідному місті. Зате сторицею компенсують це, стежачи за активністю Партії регіонів, ВО Батьківщина, КПУ та УДАР на всеукраїнському рівні. Втім зв'язок тут простий, чим більше новин публікує видання, тим більше серед них виявляється новин політичних.

З найактуальніших тем ми склали невеликий огляд, з якого Ви зможете дізнатися, скільки всього публікацій були присвячені «гарячим» питань, і який відсоток від загальної кількості публікацій про Новомосковськ вони займають у різних виданнях.

Будь-який засіб масової інформації є дзеркалом, в якому відображаються суспільні процеси. Кожен може вибрати кривизну цього дзеркала за своїм смаком. Розраховувати на те, що будь-яке видання може писати про все, значить потонути в потоці малозначущої саме для вас інформації.

Ми настільки об'єктивно, наскільки це може дозволити статистика, хотіли показати, де можна знайти необхідну інформацію.

Наприклад, якщо вас цікавлять новини та події, які відбуваються в Новомосковську, то вам краще вибрати нашу газету або nmsk.dp.ua.

Якщо ви хочете читати багато відстороненої інформації про те, як щось десь сталося, то для вас є «Новомосковськ Європейський». Але якщо вам потрібні самі змістовні матеріали, то вам знову пощастило бути читачем «Новомосковськ сьогодні».

Якщо вас цікавить, чим займається народний депутат Микола Солошенко і секретар міськради Борис Мазур, то у вас немає іншого вибору, окрім «Новомосковської правди». Про решту політиків всі видання пишуть більш-менш рівномірно, і тільки «Новомосковська правда» пише про цих двох частіше і більше за всіх. Ім'я міського голови в цій газеті згадується навіть частіше, ніж у «Новомосковську сьогодні» , який за кількістю згадок імені Сергія Мороза знаходиться на третій позиції серед усіх вивчених ЗМІ.

Наше видання лідирує у висвітленні тем спорту, медицини, освіти і дій виконавчої влади, причому виключно з прив'язкою до місцевості. При цьому ми робимо акцент на впливі на громадськість, а якщо пишемо про проблему, то пропонуємо і шляхи її можливого рішення.

У будь-якому разі, представлена інфографіка говорить сама за себе, а, використавши зазначену методологію проведення дослідження , ви можете самостійно перевірити отримані дані.

Сподіваємося, що наше дослідження допоможе вам свідомо орієнтуватися у величезній кількості інформації, яка може бути доступна.

Ми, у свою чергу, будемо продовжувати готувати для вас матеріали у відповідності з нашим правилом «правдиво про важливе».

Ми сподіваємося , що Ви насолодилися цією «подорожжю» по виданням Новомосковська з тим же задоволенням, яке ми отримали в процесі дослідження. Для бажаючих дізнатися більше ми публікуємо повністю таблиці даних, отриманих нами в результаті дослідження за посиланням https://github.com/amice13/novomoskovsk. І нехай цей путівник виявиться Вам корисним, коли Ви будете приймати рішення про те, що почитати у вільний час.