Разом - до здорового майбутнього

За даними світової статистики, щорічно у світі виникає 185 млн. вагітностей, 75 млн. з яких є не запланованими і 45 млн. закінчуються абортом. Статистичні дані також свідчать, що більше 80% випадків незапланованих вагітностей припадає на початок статевого життя.

Разом - до здорового майбутнього

Вагітність – одна з найважливіших подій у житті жінки. Ця подія приносить щастя, коли партнери чи подружжя очікували цього. Якщо ж вагітність сталася випадково, то з радісної події вона може перетворитися на проблему, а іноді й на трагедію. Чимало молодих жінок, котрі або бояться проконсультуватися у лікаря, або ж просто соромляться, відважившись на аборт, наївно вірять, що ця операція не завдасть серйозної шкоди їх здоров’ю. А кожний аборт, як би вдало він не був виконаний, - серйозна загроза для здоров’я жінки.

Після першого аборту найстрашніші ускладнення  -  віддалені. Так, аборт у жінки віком до 24 років вдвічі збільшує ризик розвитку раку молочної залози й різних ускладнень при наступних вагітностях. У жінок, що перенесли аборт, мимовільні викидні спостерігаються у 8-10 разів частіше, ніж у тих, котрі не переривали вагітність. Аборт значно збільшує ризик позаматкової вагітності, несприятливого перебігу наступних пологів, післяродових кровотеч. Одним із трагічних наслідків аборту є безплідність, яка спостерігається у 14% жінок після аборту.

Треба розуміти, що вагітність – це не лише вагітність у матці. На вагітність працює уся ендокринна система організму, і коли раптово гостро переривати її, то це стрес для всієї гормональної системи. Для більшості це також серйозний психологічний стрес.

Отже, аборт – небезпечна операція, навіть якщо вона проведена в умовах стаціонару досвідченим лікарем.

Чи можна запобігти аборту? Можна! Застосування сучасних протизаплідних засобів (контрацептивів) дозволяє контролювати процес дітонародження, збереження раціональних інтервалів між пологами, захищає жінку від виснаження, забезпечує більш високий рівень здоров’я дітей. Нам хотілось би, щоб над питанням використання контрацептивів замислились у кожній подружній або партнерській парі і надали перевагу цим методам запобігання вагітності, а не абортам.

За детальними поясненнями зверніться, будь ласка, до лікаря-гінеколога або свого сімейного лікаря Центру ПМСД.

Всі запитання надсилайте на електронну адресу  novcentrpmsd@ukr.net

Лікар акушер-гінеколог Л.А.Іванова