Рідний край вивчаю я, це історія моя

Краєзнавчу мандрівку «Рідний край вивчаю я, це історія моя»  провели працівники бібліотек-філій № 1 і № 4 17 червня  з учнями СЗШ №12, що відпочивають на літньому майданчику школи. З великим захопленням учні здійснили віртуальну екскурсію в таємничій світ історії рідного краю. Переглянувши  фільм «Новомосковськ – історії перлина», діти дізналися багато цікавого про архітектурні пам’ятники нашого міста, історичні місця та старовинні назви вулиць Новомосковська.

Рідний край вивчаю я, це історія моя

З книгами, які були представлені на книжковій виставці «Їх імена - в назвах вулиць», познайомили присутніх працівники філії № 1та № 4 Дудка Ганна Миколаївна та Лісняк Тетяна Євгенівна. Учням розповіли про вулиці нашого міста, які названі в честь видатних земляків, визволителів та героїв підпільного руху проти нацистських окупантів: О. Сучкова, М. Головка, Р. Подрєз, З. Білої, Т. Тонконог. Особливо звернули увагу на одну з вулиць мікрорайону  Кулебівка – вулицю Таї Тонконог, названу в честь члена Лейпцігського інтернаціонального антифашистського комітету Опору. З 1976 року вулиця носить її ім’я.  У 2012 році була відкрита Меморіальна дошка Таїсії Тонконог на будинку, де вона проживала.

Тая Тонконог народилася в місті Павлограді 7 липня 1922 року. Перед війною закінчила Запорізьке педучилище і працювала вчителем іноземної мови в Новомосковському  педагогічному інституті. Коли почалася війна, Тая не змогла евакуюватися вчасно, бо захворіла мама дівчини. У 1942 році Тая та її сестра Інна були примусово вивезені в різні табори міста Лейпцига. Тая стала працювати в таборі перекладачем, допомагала в’язням в конфліктних ситуаціях, була зв’язана з антифашистським підпіллям. Але в травні 1944 року фашисти заарештували підпільників. У серпні 1944 року Таю Тонконог разом з товаришами було вбито і спалено в крематорії. У місті Лейпциг в 50-і роки минулого століття при музеї робітничого руху була відкрита стела підпільникам.

Учням розповіли про вулиці нашого міста, які названі в честь видатних земляків, визволителів та героїв підпільного руху
Учням розповіли про вулиці нашого міста, які названі в честь видатних земляків, визволителів та героїв підпільного руху

За наданий матеріал про нашу землячку Т. Тонконог ми вдячні Голові міського відділення УСВЖН Коваленко Людмилі Іванівні.

Вікторину «Чи знаєш ти свій рідний край?» провели бібліотекарі Самодіна Валентина Михайлівна та  Дудка Марина В’ячеславівна. По закінченню краєзнавчої мандрівки відбулося покладання квітів до Меморіальної дошки Таї Тонконог.

Ми віримо, що наше молоде покоління  збереже пам’ять про  історію, традиції і звичаї рідного краю.

Завідуюча бібліотекою філією №1 Дудка Ганна Миколаївна, завідуюча бібліотекою філією №4 Лісняк Тетяна Євгенівна