Сергій Мороз: Коли здається, що все закінчилося, все тільки починається

Для кожного з нас кінець року – це завжди підведення підсумків певного часового відрізку і плекання надій на майбутнє. Для Сергія Мороза це ще й результат закінчення його каденції у якості міського голови Новомосковська. Щоб поговорити про підсумки минулих років і плани на майбутнє, ми звернулися до екс-очільника міста і нинішнього члену виконкому при Новомосковській міській раді. 

Сергій Мороз: Коли здається, що все закінчилося, все тільки починається

- Сергій Анатолійович, 2015 рік, здогадуюсь, був для Вас нелегким...

- А що, у нас колись були легкі роки (сміється)? Можливо, я вас здивую, але я особисто вважаю, що 2015 рік був найефективнішим за всі роки моєї каденції. У цей рік з’явилася можливість багато зробити для міста. 2013-2014 роки – це найважчі роки, коли кошти для реалізації важливих інфраструктурних проектів блокувалися казначейством. Але навіть у ці роки ми завжди виходили в кінці року з перевиконанням плану по бюджету. Місто ритмічно працювало, вводилися нові життєво важливі інфраструктурні об’єкти.

- Знаєте, мені довелося почути відгуки новомосковців, які були приємно вражені тим фактом, що не дивлячись на те, що Мороз не став мером, він свої обіцянки виконав і продовжує багато робити для містян.

- А чому тут дивуватися? Це ж цілком нормальна річ.

- Не кажіть. Існує чимало фактів, коли депутати, які програли, відразу забували про свої обіцянки. Або навіть гірше, як, наприклад, на минулих виборах до Верховної Ради, кандидат, який не пройшов на Вінниччині, зруйнував грейдером зроблену ним дорогу, залишивши на її місці переоране поле. У Вас такого бажання не виникало після виборів?

- Зруйнувати зроблене? Боже збав! Іду по місту, серце радіє, коли бачу, що по вулиці З. Білої, 4 чи на Радянській, 19 робляться дворові проїзди, чи їде новенький сміттєвоз або, як дивлюся на те, як просуваються роботи нової красуні амбулаторії... Тому що я, як ніхто, знаю, чого це вартувало, скільки віддано сил і енергії, щоб зсунути з мертвої точки реалізацію цих проектів.

- Сергій Анатолійович, вас бачили на відкритті дитячого майданчика на Кореї, ви нещодавно привітали дітей із Днем Святого Миколая у «Перлині Придніпров’я». Ваша громадська і політична діяльність продовжується?

- Я вважаю, що ніхто і ніщо не може завадити людині, яка дійсно хоче щось зробити для міста і його мешканців. Для цього не обов’язково мати крісло чи посаду. Звичайно, наявність владних важелів розширює можливості для впливу на ситуацію, але й створює певні обмеження. Всі, хто мене добре знає, можуть підтвердити, що моя громадська діяльність розпочалась ще задовго до обрання мене міським головою. І тим більш вона не закінчиться після того, як я звільнив мерське крісло. Моє життя від цього не стало менш змістовним і активним. Бо я добре знаю одну просту істину: коли здається, що все закінчилося, насправді, все тільки починається. Я буду й надалі добиватися реалізації розпочатих проектів, вирішення проблем пересічних новомосковців, займатися доброчинною діяльністю. І головне, якщо хтось думає, що Мороз, переставши бути мером, припинить битися за повернення у власність громади Палацу металургів або колишнього кінотеатру «Авангард», глибоко помиляється. Для мене – справа життя – дбати про
інтереси громади. Більше того, зараз я більш вільний у своїх діях.

- Ви зараз є членом виконкому...

- Я зараз є громадянином міста, перш за все. Активним, свідомим громадянином, і як би це не пишномовно звучало, патріотом Новомосковська. У місті повинні бути люди, які б ставили суспільне благо громади вище своїх власних інтересів. Тоді ми все-таки побудуємо те громадянське суспільство, про яке ми так багато зараз говоримо. Мене деякі наші місцеві діячі навіть в очі називали «романтиком», коли я їм говорив про суспільне благо громади. Але краще бути романтиком, ніж корисливим цинічним політиканом.

- Щодо суспільного блага...Ви не можете не помічати, яка зараз ситуація створилася в місті – не призначений мер, градус протистояння між місцевими елітами наростає. Вибачте, але чи не головним чинником Вашої поразки на виборах вважали втому містян від постійних чвар, бійок і конфронтації у міській раді. Багатьом здавалось, що з Вашим виходом ситуація вирівняється. Не склалося... Чому так?

- Ситуація цілком ненормальна для міста. Але вибачте, я її коментувати не буду, щоб не підливати масла в палаюче полум’я пристрастей. Зараз іде перетягування канату, хто більший патріот міста. Не вистачає мудрості і усвідомлення спільного блага як певної цінності. Згадайте притчу про царя Соломона і про двох жінок, які прийшли до нього, щоб він визначив, хто із них є справжня мати. Соломон сказав: «Рубайте навпіл. Кожній по половині». І справжня мати сказала: «Не рубайте дитину! Віддайте її тій жінці». Висновки робіть самі. Можу тільки додати, що дитина – це громада. І за неї болить серце.

- Новий рік на порозі. Як будете його зустрічати? Яким буде ваш перший тост за святковим столом?

- Традиційно, в колі своєї великої родини – із дітьми, онуками. Перший тост? Мабуть...із вдячності. За все добре, що в цьому році було. Вдячності новомосковцям, які мене підтримували, і навіть тим, хто не підтримував. Взагалі, всім людям, заради яких хочеться жити і працювати. Вдячності долі і Господу Богу за нові можливості, які він відкриває. Вдячності моїй родині, яка в найбільш важкі часи була завжди моєю опорою, підтримкою і сумлінням.