Шевченківська декада

Швидкоплинний час і буремні події сьогодення не можуть стерти з пам’яті українців ім’я Тараса Григоровича Шевченка – поета, мислителя, талановитого художника. Ушанування 202-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря проходило в середній загальноосвітній школі № 6 в рамках Шевченківської декади. Учителі та учні школи провели ряд заходів, які різнобічно висвітлили геніальну постать Тараса.

Шевченківська декада

Розпочалася декада 25 лютого шкільним етапом конкурсу читців віршів Шевченка. Найактивнішу участь у цьому святі взяли найкращі декламатори 1 – 11 класів. Переможці конкурсу отримали право представляти школу в міському конкурсі читців поезій, присвяченому пам’яті Кобзаря. І вони гідно впоралися із цим завданням. У молодшій віковій групі Салашенко Софія посіла ІІ місце, а учениця 10-А класу Долгова Анастасія стала переможницею в старшій віковій групі.

Продовжилося святкування роковин в актовій залі школи, де учні прослухали поезії Тараса Шевченка, насолодилися піснями, створеними за його віршами.

Учні дев’ятих класів відвідали Дніпропетровський академічний театр ім. Т. Шевченка, де їхній увазі було представлено виставу «Бал» про життєвий і творчий шлях поета. Однак і ті учні, які не потрапили до театру, могли значно розширити своє знання творчості Шевченка. Адже були випущені інформаційні бюлетені, проведені інформаційні дайджести «З Шевченком у серці», учні відвідали літературні вітальні, уроки, присвячені пам’яті Т. Шевченка. Старшокласники провели брейн-ринг «Життя і творчість Шевченка» та переглянули кінофільм «У полоні музи і долі». А знавці іноземних мов представили англомовну презентацію «Т. Шевченко. Життя і творчість». (Учителі: Панкратова О. І., Яшна Т. А., Візор Т. В.)

Учні молодших та середніх класів брали активну участь у турнірі знавців творчості Тараса Шевченка. Для них були також організовані виставки літератури про життя та творчість великого сина України.

Завершилася Шевченківська декада 15 березня відкритим уроком української літератури «Садок вишневий коло хати », який майстерно провела у 5-Б класі вчитель Драган А. М. Учнів і всіх присутніх на уроці зачарували слова цього простого й геніального вірша:\

Садок вишневий коло хати,
Хрущі над вишнями гудуть,
Плугатарі з плугами йдуть,
Співають ідучи дівчата,
А матері вечерять ждуть…

Т. Шевченко

Учитель української мови та літератури СЗШ № 6  В. В. Берковський