Свято Водохреща – для здоров’я, сили і наснаги!

Водохреща – це особливе свято для містян, які виросли на Самарі.

Тисячі людей взяли участь у богослужінні, у пірнанні в освячену воду Самари і, безумовно, у святкових гуляннях.

Про враження від участі у святі ми запитали безпосередніх учасників подій.

Свято Водохреща – для здоров’я, сили і наснаги!

Сергій Мороз, екс-очільник міста, член виконкому міської ради:

- Як тільки розпочинаються новорічні свята, я вже починаю готуватися до такої важливої події, як Водохреща. Хоча, як усім відомо, мене крижаною водою не злякаєш.

У цьому році я відзначив дві важливих для мене дати – 20 річчя, як я почав моржувати. Кожного для, не дивлячись на погоду, занурення у воду – це правило. Знаєте, яка велика насолода, коли капці примерзають до землі. Різниця температур води і повітря дає надзвичайний драйв. І друга дата цього року - 10-річчя регулярних купань на Водохреща. Цього року я переживав, невже вперше не потраплю на свято. Як і багато людей зараз, схопив грип – висока температура, біль у суглобах, кашель. Але я собі сказав – встань і йди! І, дійсно, відбулося чудо. Отримав надзвичайний прилив енергії, стан покращився. І вже о другій половині дня я готував хашламу для моїх друзів. До речі, вийшла на славу!

Приємно, що коло прихильників хрещенських занурень з кожним роком зростає. У мене в сім’ї навіть з’явився сподвижник – невістка Аня, за вирахуванням років, коли вона була вагітна, завжди бере участь у святковому занурюванні. Але, що говорити, треба всім хоч раз спробувати, щоб зрозуміти, що то таке!

"Як тільки розпочинаються новорічні свята, я вже починаю готуватися до такої важливої події, як Водохреща", - каже Сергій Мороз
"Як тільки розпочинаються новорічні свята, я вже починаю готуватися до такої важливої події, як Водохреща", - каже Сергій Мороз

Депутат Новомосковської міської ради Володимир Кузнєцов:

- У нас свято Водохреща на Решкуті серйозно відзначається вже четвертий рік. І, я сподіваюсь, з кожним роком буде краще і краще. Нам, організаторам, дуже хотілося, щоб це було дійсно справжнє свято не тільки із занурюванням у воду, а й спілкуванням людей, наших решкутян. Щоб люди трохи відійшли від своїх щоденних справ, щоб вони отримали радість і наснагу на цілий рік. Що потрібно для справжнього свята Водохреща? Отець Володимир зранку освятив воду, і всі бажаючі мали нагоду зануритися у води Самари. Що розігріє найкраще? Гарна пісня. За сприянням відділу культури міськвиконкому й особисто його очільника Віктора Шаликіна, вдалося організувати справжній концерт на березі Самари. Групу новомосковських митців очолював Титерін Михайло Михайлович. Люди почули найталановитіших митців Новомосковська – Заслуженого артиста України Олександра Мірошниченко, хор «Слов’яни», солистку Галину Кравець, народний колектив - хор «Жива пам’ять», народний вокально-інструментальний колектив «Черемха». І всі таланти представляла ведуча Алла Савченко.

Велика подяка всім нашим рідним новомосковським митцям. Я думаю, що це не тільки моя особиста думка, але й багатьох решкутян, що натхненний виступ наших новомосковських талантів – то справжня насолода. Також хочу подякувати Задої Ніні Олександрівні. Саме вона організувала торгівлю на березі. Усі присутні могли поласувати кашею, млинцями, гарячими /напоями.

Не залишили без уваги наше свято місцеві представники новомосковської еліти – народний депутат Вадим Нестеренко, міські депутати - Олександр Барсук, Світлана Коротич, Тетяна Дакова. І, звичайно, постійний наш гість і друг решкутян Сергій Мороз, екс-очільник міста і нині член виконкому міської ради. Я думаю, що свято вдалося, бо воно розпочалося з моменту освячення води об 11:00, а закінчилося лише о 16:00, а може й пізніше. Людей на святі було багато. Тільки за даними представників торгівлі – це більше 500 учасників.

Чи занурююсь у крижану воду я сам? Звичайно! А як можна організувати свято і ховатися поза спинами інших людей. Зізнаюсь, я не моржую, але  Водохреща - для мене святий день. Хочу також подякувати усім решкутянам за участь у святі! Такі свята нас роблять сильнішими, міцнішими і ріднішими.