У Дніпропетровській області уже мобілізовано більше 10 тисяч солдат

У фактично прифронтовій Дніпропетровській області мобілізовано 10 тисяч військовозобов’язаних, а це один із найбільших показників в Україні.

У Дніпропетровській області уже мобілізовано більше 10 тисяч солдат

Про це стало відомо під час міжвідомчої наради 23 січня 2015 року у прокуратурі Дніпропетровської області під головуванням прокурора області Валерія Романова.

Участь у нараді взяли заступник голови Дніпропетровської ОДА Святослав Олійник, начальник ГУМВС України в області Віталій Глуховеря, начальник  СБУ України в області Вадим Поярков, воєнний комісар Дніпропетровського обласного комісаріату Сергій Калашніков.

Валерій Романов зазначив, що ухилення від призову створює серйозну загрозу для безпеки держави в сфері оборони.

Також він проінформував присутніх, що за період проведення часткової мобілізації у минулому році до органів прокуратури надійшло понад 2 тис. звернень військових комісарів про ухилення від призову за мобілізацією. За результатами цих звернень органами внутрішніх справ області розпочато досудове розслідування у 737 кримінальних провадженнях відносно осіб за ознаками кримінального правопорушення за ст.336 (ухилення від призову). До суду скеровано 89 обвинувальних актів.

Присутні на нараді були одностайні в думці: з метою недопущення тих недоліків, які мали місце під час попередніх мобілізацій, має бути посилено взаємодію між гілками влади, громадськими організаціями, органами прокуратури й іншими правоохоронними органами, що має забезпечити додержання вимог чинного законодавства.

Нагадаємо, в Україні 20 січня розпочалась чергова хвиля мобілізації до лав Збройних сил України. Усі мобілізовані пройдуть обов’язкову підготовку на базах навчальних центрів ЗСУ. Військові, призвані під час четвертої хвилі мобілізації, можуть бути спрямовані до зони АТО не раніше березня 2015 року.