У Новомосковську між святами депутати встигли вирішити ряд важливих питань для життя міста

Під час чергової сесії Новомосковської міської ради 6 травня депутати затвердили звіт з виконання бюджету за I квартал, внесли зміни до Програми соціально-економічного та культурного розвитку, визначили перелік об’єктів, які підлягають приватизації та збільшили можливість надходжень до міської скарбниці.

У Новомосковську між святами депутати встигли вирішити ряд важливих питань для життя міста

Скарбниця міста

Звіт за I квартал з виконання бюджету, який затвердили депутати, показує, що місто розвивається, незважаючи на складну економічну ситуацію в державі.

Доходи загального фонду місцевого бюджету виконані на 106,7% від уточненого плану на звітний період, у тому числі власні надходження – на 127,5%. Освітня та медична субвенції з державного бюджету отримані на 100%,  субвенції з державного бюджету на надання соціальних гарантій – 99,5%.

Порівняно з відповідним періодом минулого року у співставних умовах (з урахуванням змін бюджетного та податкового законодавства) до загального фонду бюджету міста за власними надходженнями отримано  доходів більше на 4663,1 тис. грн.

На виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери  міста з нарахуваннями спрямовано 27234,7 тис. грн., або 44,4 відсотки загального обсягу видатків.

Заробітна плата працівникам бюджетної сфери міста виплачена у повному обсязі без утворення кредиторської заборгованості.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету проведено виплату допомог сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, малозабезпеченим сім’ям у обсязі 17571,6 тис. грн., забезпечено фінансування пільг та субсидій населенню на суму 4798,2 тис. грн., на підтримку сімейних форм виховання дітей спрямовано 218,1 тис. грн.

До Програми соціально-економічного розвитку та культурного розвитку Новомосковська внесли зміни, згідно з якими перелік вулиць, які будуть вирівнюватись грейдером поповнився вулицею Луценка, а до розділу «Освіта» було додане виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення робіт з реконструкції частини рекреаційної зони другого поверху приміщення СЗШ №18 під учбовий клас.

 

Приватизація

У 2015 році можна приватизувати лише 3 об’єкти, які зараз знаходяться у комунальній власності. Про те, що із власності територіальної громади міста давно було виведено десятки об’єктів, усім відомо.

Ці 3 приміщення мають невелику площу, але знаходяться у непоганих місцях. Тож, цілком, ймовірно, можуть зацікавити представників малого бізнесу.

Перелік об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації у 2015 році в м. Новомосковську

№ з/п

Найменування об’єкта

Адреса

Експертна оцінка

Наявність технічної документації

Наявність правової документації

Сплачена орендна плата-2014р.

Площа, м2

1

Нежитлове приміщення

вул. Радянська, 26

18.11.2013 3990 грн.

відсутня

відсутня

1393,84 грн.

5,2

2

Нежитлове приміщення

Пл. Леніна,8

13.02.2012 6600 грн

відсутня

відсутня

2294,38 грн.

4,8

3

Теплопункт

вул. Дорожна-Франко

відсутня

відсутня

відсутня

відсутня

відсутня

 

Земельний податок

Земельний податок є одним із основних джерел наповнення міського бюджету. Проект рішення, який був винесений на сесію, передбачав встановлення податку за земельні ділянки, надані для залізниці в межах смуг відведення, у розмірі 0,25 відсотка від їх грошової оцінки та за земельні ділянки промисловості, транспорту та зв’язку – 3 відсотки.

Депутати запропонували збільшити податок на земельні ділянки для залізниці до 1,25 відсотки.

Натомість для промисловості – знизити на 1,25 відсотки. Обґрунтовували це складною ситуацією, «у якій перебуває більшість промислових об’єктів, підприємства транспорту та зв’язку».

Міський голова Сергій Мороз зазначив, що враховуючи реформу місцевого самоврядування та можливе об’єднання Новомосковська з іншими населеними пунктами, прийняття нових ставок земельного податку є важливим для виконання функцій місцевої лади, які стануть значно ширшими.

Змінені ставки земельного податку почнуть діяти з 2016 року. Проект рішення зі змінами депутатів був прийнятий.

 

Новий об’єкт

У власності територіальної громади Новомосковська може з’явитись новий об’єкт. Колишнє приміщення санстанції, яке знаходиться практично у центрі міста і має занедбаний вигляд, може послужити новомосковцям.

Виконуючий обов’язки начальника правління ЖКГ та КБ Ярослав Власенко зазначив, що проектом рішення передбачено надання згоди на передачу нежитлових будівель та споруд загальною площею 914,0 кв. м., розташованих за адресою: м. Новомосковськ, вул. Сучкова, буд. 36 (колишнє приміщення санстанції).

Депутати Новомосковської міської ради дали згоду на прийняття колишньої санстанції у комунальну власність міста. Тепер рішення про передачу цього об’єкту має прийняти Дніпропетровська обласна рада, у власності якої він знаходиться.

Депутати підтримали вказаний проект рішення та висловили сподівання на найшвидше наведення ладу на даній території.

Ще перед початком пленарного засідання міський голова Сергій Мороз привітав з 55-річним ювілеєм депутата міської ради, директора середньої загальноосвітньої школи № 14 Петра Немиришина. Від імені усіх присутніх у залі мер побажав ювіляру міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії, миру, добра і благополуччя.