У Новомосковську скандал: 40 родинам переселенців не дають ремонтувати житло

40 родинам переселенців не дають ремонтувати житло.

У минулому номері ми багато писали про переселенців, їх потреби і проблеми, а також шляхи їх вирішення. Найголовніше для всіх, хто залишив рідний дім через війну  – житло і робота. І міська влада, і мешканці міста, і вся країна уже тривалий час демонструють єдність. Про дива волонтерської самопожертви відомо, напевно, кожному новомосковцю.

На даний момент у Новомосковську знаходяться більше 700 вимушених переселенці, хоча через місто їх пройшло набагато більше. Хтось поїхав далі, хтось повернувся у звільнені міста. Дехто знайшов можливість знімати житло, навіть об’єднавшись з іншими родинами, дехто тимчасово вирішив питання проживання самостійно. Але все одно залишаються родини, які потребують прихистку.  У Новомосковську є можливість розмістити 40 родин, але є люди, які цьому перешкоджають.

У Новомосковську скандал

Гірше, ніж після війни

Дніпропетровська область – це форпост миру. Саме тут, у нас, відстоюють мир, лікують поранених і допомагають переселенцям. Існує розпорядження голови Дніпропетровської
облдержадміністрації про допомогу переселенцям, у Новомосковську створена комісія з питань переселенців з Криму, Донецької та Луганської областей, яку очолює заступник міського голови із соціальних питань Ірина Калюжна.

Біженці у Новомосковську реєструються, отримують допомогу речами, продуктами, організаційну тощо.

Після проведення інспекції щодо вільних приміщень в місті, був визначений гуртожиток ПТУ № 48, де 2 вільні поверхи з 40 кімнатами.

І тут сталась найбільша «несподіванка».

«У цьому технічному училищі навчався і я. Коли я потрапив туди зараз, був вражений. Коли ми прийшли комісією в цей гуртожиток, усі просто вжахалися», - прокоментував нам ситуацію з розміщенням біженців міський голова Сергій Мороз.

«За 15 років на посаді директора Володимира Михайловича Бурлакова гуртожиток був приведений у жахливий стан. Повсюди стоять ванни, відра, стелі чорні, тече вода, з четвертого поверху на третій. І в такому стані близько 40 кімнат», - описав він враження від студентського гуртожитку.

«Коли ми прийшли комісією, директора не було на місці. Але ми провели обстеження. Там каналізація вся вийшла з ладу, на двох поверхах вона просто згнила. Такого жаху я не міг уявити. У жодній школі міста такого неможливо побачити», - порівняв мер ПТУ з іншими закладами міста.

«Такого керівника я б звільнив. Я буду звертатись до Департаменту освіти Дніпропетровської облдержадміністрації щодо його професійної непридатності. Він поставився до державного майна просто безгосподарно. До опалювального сезону приміщення не готове. Там просто обрізані всі батареї», - сказав Сергій Мороз.

«На другий поверх нас не пустили в одне крило, але доповіли, що там сауна. Тобто директор зміг у студентському гуртожитку влаштувати сауну, але не зміг навіть перекрити дах, щоб вода не текла по двох поверхах», - підкреслив мер.

На даний момент про стан гуртожитку уже відомо заступнику начальника департаменту освіти Олексію Полторацькому. Також міський голова підкреслив, що буде звертатись і до Міністерства освіти та науки щодо відповідності директора займаній посаді.

Безгосподарність і унтер-офіцерська вдова

Скандальний шлейф у цієї історії з’явився не через те, що гуртожиток руйнувався протягом багатьох років без будь-яких ремонтних робіт. Це – не новина, і ми про вказане приміщення теж писали. Скандальність полягає у тому, що директор зараз фактично перешкоджає ремонтуванню приміщення.

Більше того, у іншій місцевій газеті директор Володимир Бурлаков детально розповів, як насправді у нього все погано. Тільки не було відповіді про те, чому до приміщення не допускають служби, які безкоштовно для ПТУ, за власний рахунок готові ремонтувати каналізацію. Не було відповіді на те, чому інші заклади освіти в Дніпропетровській області  не перебувають у такому стані, хоча фінансування у всіх відповідне?

Історія про унтер-офіцерську вдову, яка сама себе висікла, та Володимира Буралкова, який розповів, як його приміщення руйнується весь час його директорства, схожі до неможливості.

Наприклад, ремонт даху є першочерговим завданням. І директор відремонтував його на половину, що засвідчує фото, де він позує на фоні руберойду.

«Для ремонту другої половини даху треба 40 рулонів руберойда. Зараз відомо, що одні люди дають 5 рулонів, інші - 10, різні люди допомогають. Чи готовий директор робити роботи, чи готовий прийняти допомогу? Наскільки ми бачимо, ні», - говорить міський голова.

У гуртожитку був начальник газового господарства, провів обстеження, оскільки там декілька років не було газу. Його готові відновити, тільки треба заключити угоду, поставити лічильники і плати за газ.

«У приміщення готові безкоштовно провести газ. Директор ПТУ відмовляється, посилаючись на департамент освіти. Але це питання підняте уже на рівні першого заступника губернатора Анатолія Крупського. Він наполягає на тому, щоб роботи з відновлення приміщення виконувались», - наголошує мер.

Крім проведення газу, відновлення каналізації, опалення, підприємства міста готові взятись за ремонт кількох кімнат. Новомосковський міськгаз готовий відремонтувати 2 кімнати, Новомосковський завод ЖБІ теж готові ремонтувати 2 кімнати, за 4 кімнати береться «Коменерго». Готові робити ремонти в кімнатах самі переселенці.

Головна складність – відновлення комунікацій.

«Директор просто не пускає працівників, не хоче. Я його викликаю, пояснюю ситуацію, але він шукає варіанти, щоб нічого не робити. Володимир Бурлаков ігнорує потреби людей, ігнорує допомогу і, більше того, перешкоджає відновленню будівлі. Наприклад, зварювальників з «Новомосковськтеплоенерго», які мали встановити батареї, просто не пустили до будівлі», - підкреслив Сергій Мороз.

Варто відзначити, що Володимир Бурлаков, крім посади директора, ще є депутатом Новомосковської міської ради, головою депутатської комісії з етики. Невже, будучи сам представником, місцевої влади, можна бездіяти і відмовлятись від допомоги?

«Володимир Бурлаков міг би звернутись до «Інтрепайп-НМТЗ», до ще діючого депутата Новомосковська Солошенка, просто до людей. «Зробіть хоч щось!», - кажу я йому. Невже можна допускати таку безгосподарність і жити в ній 15 років?», - ставить риторичні питання мер Мороз.

Як приклад можливості отримати додаткові прибутки наводиться використання їдальні. Володимир Бурлаков показував на фото приміщення, де газова пічка не вмикалась мабуть років 10. Але у самому приміщенні існує їдальня, де святкуються весілля, проводять поминальні обіди.

Якби там, скажімо, працював буфет для студентів, прибуток від цієї справи можна було б спрямувати на ремонт приміщення. Ймовірно, у кожної людини з підходом господаря були б іще з десяток якихось пропозицій, але Володимир Бурлаков у своїй статті сказав тільки одне додаткове джерело прибутки – кошти батьків студентів.

Тим більше, що фінансується ПТУ з обласного бюджету як освітній заклад відповідного рівня акредитації, а значить це все-таки більше коштів, ніж мають у розпорядженні місцеві бюджети. І до того ж важливо пам’ятати, що це руйнування приміщення відбулось не в один момент, а тривало роками.

«Я звернусь і до Міністерства освіти та науки, щоб вони побачили, у якому стані утримується цей заклад. У той час, коли Міністерство працює над пошуком  усіх можливих приміщень для евакуації Донецького національного університету, для інших учбових закладів, у нас училище в гіршому стані, ніж після війни», - наголосив міський голова Сергій Мороз.

P.S. На час підготовки номера з’явилась інформація про те, що ремонтників, можливо, допустять до приміщення. Ми будемо інформувати вас про розвиток подій.