У Новомосковську відзначили День пам’яті та примирення

8 травня 2015 року з  нагоди Дня пам’яті та примирення, напередодні Дня Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні у Палаці культури «Металург» пройшов святковий концерт.

У Новомосковську відзначили  День пам’яті та примирення

Аби віддати шану подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу, до концертної зали завітали сотні новомосковців. Серед них були: міський голова Сергій Мороз, Народний депутат України Вадим Нестеренко, представники політичних партій і  громадських організацій, представники молодого покоління, та найголовніше винуватці світа – ветерани війни та праці.

Від імені вдячних новомосковців до ветеранів з вітальним словом звернувся міський голова Сергій Мороз.

«Шановні ветерани! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня Перемоги  та ювілейної річниці визволення Європи від фашистських загарбників. Сімдесят років тому, 8 травня 1945 року, був підписаний Акт про беззастережну капітуляцію. Саме в цей день о двадцять третій годині у Європі наступила перша хвилина миру. Цей день, дорогі ветерани, як співається у відомій пісні, ви наближали як могли. Велику ціну українцям довелося заплатити за звільнення своєї землі від фашистських орд. Перемога над нацизмом без України та українців була б не можливою. Про це свідчать величезні втрати, які зазнала наша держава у роки Другої світової війни. Дорогі ветерани, ми в неоплатному боргу перед вами, ми завжди з глибокою шаною пам’ятаємо і цінуємо ваш подвиг та мужність!», - зазначив міський голова.

Від імені вдячних новомосковців до ветеранів з вітальним словом звернувся міський голова Сергій Мороз
Від імені вдячних новомосковців до ветеранів з вітальним словом звернувся міський голова Сергій Мороз

Сергій Мороз побажав усім присутнім мирного неба у нашій державі, наших душах та наших оселях, а ветеранам – міцного здоров’я та довголіття.

За активну громадську діяльність, добросовісну працю, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання підростаючого покоління з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни грамотами міського голови було нагороджено керівників первинних ветеранських організацій Новомосковська.

Аби віддати шану подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу, до концертної зали завітали сотні новомосковців
Аби віддати шану подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу, до концертної зали завітали сотні новомосковців

До теплих слів міського голови приєднався народний депутат України Вадим Нестеренко. 

«В першу чергу хочу  привітати наших ветеранів, які першими зустріли ворога у далекі 1941-1945 роки і виборювали довгоочікувану перемогу. Також хочу привітати дітей війни, які у досить малому віці пережили усі воєнні тяготи та потім відновлювали зруйновані міста і села. Пам’ять про усіх ветеранів назавжди залишиться у наших серцях», - зазначив народний депутат.

Вадим Нестеренко підкреслив, що наше покоління у вічному боргу перед ветеранами. Він наголосив, що завжди буде намагатися надавати ветеранам усіляку підтримку та сприяти вихованню  молодого покоління на їх визначному подвигу.

Ціною неймовірних зусиль і жертв народи світу перемогли нацизм. Війна 1941-1945 років – це тяжка рана в пам’яті українського народу. Про вагомий внесок наших співвітчизників свідчить те, що кожен другий нагороджений медалями та орденами був українцем. Героями Радянського Союзу стали 2400 наших земляків, і серед них – Почесний громадянин міста Новомосковська Микола Тимофійович Невпряга, який був присутній на святі.