У Новомосковську вшанували пам’ять Олеся Гончара

Новомосковський міський будинок культури тепер носитиме ім’я Олеся Гончара.

Таке рішення прийняли депутати Новомосковської міської ради 6 травня під час чергової сесії.

У Новомосковську вшанували пам’ять Олеся Гончара

Доповідачем з даного питанню був начальник управління культури і туризму Віктор Шаликін.

Він зазначив, що 2017 році буде відзначатись 50 років з моменту виходу у світ роману Олеся Гончара «Собор», у 2018 році на державному рівні буде відзначатись 100-й ювілей видатного письменника.

Начальник управління культури і туризму вкотре закликав народних обранців прийняти дане рішення та таким чином розпочати підготовку до відзначення ювілейних дат.

Депутат міської ради Петро Немиришин також звернувся до своїх колег.

«Це питання для мене особисто є наболілим. Закликаю, в пам’ять усіх українців, які залишились за полярним колом, чиї останки залишились у тундрі, прийняти сьогодні дане рішення. Вони так і не змогли повернутися до України і побачити свій «Собор», - зазначив він.

За підтримки 31-го депутата міської ради із 38 присутніх даний проект рішення був прийнятий.

Раніше Новомосковський міський будинок культури називався імені Кірова. Пізніше назву на честь радянського політичного діяча, який входив до Ленінградської «трійки», що мала право виносити розстрільні вироки, прибрали.

Ініціатива з надання Новомосковському міському клубу культури вперше була заявлена 2013 року. З того часу проект рішення про надання Новомосковському міському будинку культури імені Олеся Гончара неодноразово виносився на сесію, але не знаходив підтримки серед депутатів.

У Новомосковську до цього не було жодного топоніму, пов’язаного з Олесем Гончаром.

Олесь Гончар – автор роману «Собор». Прототипом собору з однойменного роману є Свято-Троїцький собор у Новомосковську – козацька дерев’яна церква, яку, за легендою, в одну ніч побачив і зробив її макет з комишин Яків Погребняк з Нової Водолаги.

Свято-Троїцький собор у Новомосковську – пам’ятка архітектури, яка перебуває під охороною держави та претендує на внесення до списків ЮНЕСКО.