У Новомосковську загубилася дитина, але міліція знайшла її швидше, ніж рідні помітили заблукалу

Пропала дитина… На превеликий жаль, подібні повідомлення в ЗМІ далеко не рідкість. Сухі цифри статистики свідчать про те, скільки щорічно пропадає дітей. Але за цими цифрами стоять справжні трагедії кожної сім’ї. На щастя, в більшості випадків загублені діти потрапляють в обійми своїх мам досить швидко.

У Новомосковську загубилася дитина, але міліція знайшла її швидше, ніж рідні помітили заблукалу

13 вересня о 19.00 інспектор патрульної служби, перебуваючи поза службою, у дворі будинку по вул. Українській виявив маленьку дівчинку, яка знаходилася на вулиці без супроводження дорослих, плакала та не пам’ятала, де вона мешкає.

Підійшовши до малечі та трохи заспокоївши її, міліціонер вияснив, що їй 7 років, вона поверталася зі школи та заблукала, а телефона в дитини не має. Опитавши жінок з дітьми, які знаходилися неподалік, маму встановити не вдалося. Правоохоронець одразу повідомив колегам про цю подію і поки виїжджала слідчо-оперативна група, сам продовжив пошуки місця мешкання дитини. Дівчинка, зовсім заспокоївшись, стала згадувати та описувати, як виглядає двір поблизу її будинку, і таким чином, ще до приїзду слідчо-оперативної групи інспектор патрульної служби встановив місце мешкання дитини по вул. Червоноармійській. До речі, 33-річна мати дитини перебувала в дворі їхнього будинку й чомусь ще не встигла розхвилюватися. Семирічну дівчинку було повернено матері, з якою провели бесіду про необхідність належного догляду за малолітньою і застерегли від подібних випадків у подальшому. А дівчинка пообіцяла правоохоронцям, що, якщо їй буде потрібна допомога, відразу звертатиметься в міліцію.

Як правило, найчастіше діти губляться в тих місцях, де дуже велике скупчення народу — на міських святах, у торгових центрах, парках відпочинку, на вокзалах. І це зовсім не дивно, адже, як правило, в цих місцях увагу дорослого розсіяно — йому доводиться концентруватися не тільки на дитині, а ще на якихось діях — вибір товару, його оплата на касі тощо. А діти не дрімають — дуже багато малюків не упустять шансу скористатися маминим замішанням і відправляються досліджувати територію. Дитина побіжить щось дивитися, а у батьків зразу паніка — зникла дитина!

А, крім того, дуже часто багато дітей спеціально тікають від мами, варто тій лише випустити руку малюка зі своєї. Для дитини все це — лише кумедна і захоплива гра — вона ще не в змозі оцінити всієї небезпеки того, що відбувається. А ця безневинна витівка може вартувати чималу кількість нервів — як ваших, так і дитячих, адже малюк неодмінно злякається, усвідомивши, що загубився.

 

БЕЗПЕКА МАЛЮКА

У більшості випадків цих неприємностей можна уникнути, потрібно тільки прийняти певні заходи безпеки. Причому найголовніший із них є в той же самий час найпростішим — просто в місцях великого скупчення народу міцно тримайте дитину за руку або навіть несіть його на руках. Ви повинні безперервно відчувати дитину, не втрачаючи з нею тактильного контакту.

У торгових центрах і супермаркетах непоганим варіантом стане посадити дитину на спеціальне сидіння в продуктовому візку. Як правило, діткам вкрай подобається цей спосіб пересування, та й шансів куди - небудь утекти від батьків або просто заблукати у них не залишиться.

Якщо дитина більш старшого віку, то безпечнішим варіантом стане спеціальна ігрова кімната, в якій діти перебувають під постійним контролем педагогів і не мають можливості залишити її. Як правило, подібні ігрові кімнати є практично в усіх великих торгових центрах і супермаркетах.

І пам’ятайте про те, що трирічна дитина цілком здатна вивчити напам’ять своє прізвище, ім’я та вік — обов’язково подбайте про те, щоб і ваша дитина знала їх. Для цього регулярно промовляйте їх уголос разом із дитиною. Однак покладатися на такого крихітку насправді легковажно.

Обов’язково подбайте про те, щоб в одязі у дитини в легко доступному місці, була візитка з вашими контактними даними. Крім того, обов’язково зробіть незмивні позначки на одязі дитини — це дозволить продублювати дані на той випадок, якщо дитина втратить вашу візитку.

 

СТАРША ДИТИНА

Якщо дитина вже достатньо доросла, щоб адекватно сприймати ваші слова і реагувати на них, вам необхідно буде ретельно відпрацювати план ваших дій на той випадок, якщо дитина загубиться. Це допоможе не запанікувати ні вам, ні йому, і прийняти правильне рішення, адже паніка - далеко не найкращий помічник.

По-перше, заздалегідь обговоріть із дитиною те, як вона поводитиметься у випадку, якщо відстане від вас. Розкажіть дитині де зустрінетеся у разі, якщо загубитеся. Такими місцями можуть стати каси, фонтани та інші помітні об’єкти.

Домовтеся з дитиною про те, що, якщо заблукаєте, ви не будете намагатися наздогнати і знайти один одного, а одразу ж підете до обумовлених місць. Це допоможе вам заощадити сили, час і нерви. До речі кажучи, поясніть дитині, що вона завжди може звернутися за допомогою до будь-якої людини у формі — міліціонера, касира, охоронця, лікаря, продавця.

Це допоможе уникнути небажаної зустрічі з людьми, у яких можуть бути погані наміри щодо загублених дітей. До речі, ще одна категорія людей, до яких дитина може безбоязно звернутися за допомогою в тому випадку, якщо вона загубилася, - це батьки з маленькими дітьми, наприклад, на дитячому майданчику. Повірте, жодна мама не залишить у біді дитину, навіть чужу.

Закликаємо батьків бути пильними і стежити за своїми дітьми під час прогулянок, за можливості зустрічати їх зі школи, а в разі їх пропажі негайно повідомляти в міліцію за телефонами 102 або 7-31-66, або 098-633-06-69.

Т.М. Попова, майор міліції