У Новомосковську знесли пам’ятник Леніну

У суботу, 6 грудня, у Новомосковську Дніпропетровської області невідомі демонтували пам’ятник Леніну в центрі міста.

У Новомосковську знесли пам’ятник Леніну

О 12:30 біля пам’ятника Леніну зібралося близько 70 людей. Причепивши пам’ятник тросом до автомобіля, невідомі його повалили та зруйнували

За словами очевидців, у суботу до пам’ятника Леніну в Новомосковську під’їхали невідомі люди в камуфляжі й вантажний автомобіль. Невідомі накинули трос, причеплений до вантажівки, на шию скульптури, машина рушила з місця і пам’ятник упав.

Як розповідають очевидці, присутні на місці події новомосковці зустрічали падіння монумента оплесками та вигуками «Слава Україні! Героям слава!», «Ура!», «Комуняку – на гілляку!» тощо. На п’єдесталі, де стояв монумент, написали: «Смерть ворогам!». У деяких осіб в руках знаходилися державні прапори України.

Пізніше повалений пам’ятник вивезли з площі працівники комунального підприємства міста.

Правоохоронці Новомосковська підтвердили, що під час інциденту на місці події були присутні і їхні співробітники. Водночас у міліції не коментують, хто були ті люди, які провели демонтаж пам’ятника. За інформацією міліції, кримінальне провадження не порушене, оскільки «документи, які б підтверджували історичну чи будь-яку іншу цінність цього пам’ятника, до міліції досі не надійшли».

Нагадаємо, раніше пам’ятник Леніну в Новомосковську активісти розмалювали в синьо-жовті кольори.

У жовтні невідомі знесли пам’ятники Леніну одразу в кількох населених пунктах Дніпропетровщини – трьох селах та місті Кривому Розі. У Харкові 28 вересня після мітингу був знесений найбільший в Україні пам’ятник Леніну, який стояв на площі Свободи.