Відблиски смачного літа

15-16 лютого в бібліотеці - філії № 3 пройшов фестиваль варення «Відблиски смачного літа».

Відблиски смачного літа

Довгими зимовими вечорами завжди  згадується сонячна літня пора з її  солодкими  смачними плодами  від перших полуниць до серпневих яблук та кавунів. Тому саме в цей час працівники бібліотеки вирішили провести фестиваль варення. В ньому взяли активну участь члени клубу «Недільна світлиця».  Вмілі господині принесли в бібліотеку  свої найулюбленіші солодкі кулінарні витвори, щоб пригостити усіх бажаючих і поділитися секретами приготування варення. Адже варення можна назвати символом домашнього затишку, приязного спілкування. «Приємно пригостити своїх гостей чимось смачненьким. Варення завжди стає в пригоді у такому випадку», - поділилась своїми думками Калюжна Світлана Василівна, давня читачка бібліотеки.  У солодкому фестивалі взяли участь постійні читачі  - бабусі-пенсіонерки, кому ж як не їм знати секрети приготування солодкої страви.  Більше десяти видів варення було представлено на виставці – інсталяції, яку вдало доповнювали книги, що розповідають про всі тонкості солодких закруток.  «Хоча я сама вже мало вживаю варення, але хочеться порадувати  онуків. Це традиція нашої родини, яка передається  з покоління в покоління», - розповіла Королик Ніна Михайлівна.

Вмілі господині принесли в бібліотеку  свої найулюбленіші солодкі кулінарні витвори, щоб пригостити усіх бажаючих і поділитися секретами приготування варення
Вмілі господині принесли в бібліотеку свої найулюбленіші солодкі кулінарні витвори, щоб пригостити усіх бажаючих і поділитися секретами приготування варення

Серед  рецептів, якими ділилися на святі, були й зовсім незвичні. «Готуючись до фестивалю, я була приємно здивована: виявляється, варення можна готувати з пелюсток троянд, коріння лопуха, зелених томатів, шкірки кавуна, зелених ялинкових шишок і навіть часнику та бузку», — зізналася завідуюча бібліотекою-філією Ніна Євгенівна Біловоденко.

На дегустацію варення запросили маленьких читачів – учнів 8 класу СЗШ №8
На дегустацію варення запросили маленьких читачів – учнів 8 класу СЗШ №8

На дегустацію варення запросили маленьких читачів – учнів 8 класу СЗШ №8 (класний керівник Щербань Надія Олександрівна). Хлопці та дівчата з задоволенням взяли участь у фруктово-ягідній вікторині, потім відгадували загадки про чай та згадали прислів’я і приказки про літо. Після мозкового штурму їх пригостили  чаєм і млинцями з різним варенням. Адже 16 лютого – початок Масляної. А дорослі ще довго  ділилися рецептами та згадували літні  веселі бувальщини, слухали пісні у виконанні І. Бодні, вірші поета-аматора О. Куценка.