Як закінчується 2013 рік у Новомосковську (попередні підсумки у цифрах, фактах та з перших вуст)

У кінці року прийнято підводити підсумки. Щоб з’ясувати, як жив Новомосковськ у 2013 році і що вдалось зробити за цей час, ми спілкувались із заступниками міського голови Сергія Мороза та керівниками управлінь. Найголовніші питання ми поставили Тетяні Даковій, Ірині Калюжній, Олександру Мартинюку та  Сергію Устименку.

Ми не претендуємо на всеохопність попередніх підсумків і не ставимо це за мету. Ми хотіли побачити загальну картину того, як жило місто протягом цього року. Тим більше, що кожне з актуальних питань ми висвітлювали на сторінках нашого видання протягом року.

Як закінчується 2013 рік у Новомосковську (попередні підсумки у цифрах, фактах та з перших вуст)

Анатомія міста

Томас Гоббс говорив, що гроші – це кров держави. Без їх циркулювання неможлива нормальна життєдіяльність держави чи, у нашому випадку, міста. 

Заступник міського голови - начальник фінансового управління Тетяна Дакова розповіла нам, як і чим забезпечувалась життєдіяльність у Новомосковську у 2013 році. 

Як з’ясувалось наш пацієнт не просто живий, а ще й здоровий. Новомосковськ  - місто, яке одне з небагатьох виконало бюджет за 9 місяців. Вісім територій області, у тому числі Дніпропетровськ, бюджет не виконали і не виконували з самого початку року.

По першочергових завданнях – забезпеченню виплат заробітних плат працівникам бюджетних установ та оплатам за енергоносії не було затримок і боргів.

«Ми не мали і не маємо на сьогоднішній день заборгованості по зарплатні перед працівниками бюджетних закладів. І до кінця року, я переконана, усі виплати будуть здійснюватись у звичному режимі та повному обсязі», - запевнила Тетяна Дакова.

«У нас немає заборгованості перед організаціями, які постачають електроенергію, тепло, воду тощо. Усі соціальні виплати, які проходять через бюджет Новомосковська, виплачуються у повному обсязі. Це включає і виплати при народженні дитини, і утримання дітей-сиріт, і субсидії, і пільги, а також виплата компенсацій перевізникам», - додала вона.

Крім цього, протягом 2013 року фінансувались затверджені програми. На це було витрачено більше 6 мільйонів бюджетних коштів. Результатами фінансування цих програм стало відкриття 3 груп у дитячих дошкільних закладах, ремонт м’яких покрівель у 2 дитсадках, ремонт приміщень дитсадків і шкіл, амбулаторій Центру медико-санітарної допомоги, купівля обладнання в амбулаторію, ремонт Міського клубу культури, ремонт житлового фонду та дворових проїздів.

Як розповіла заступник міського голови - начальник фінансового управління, був розпочатий капітальний ремонт приміщення колишньої дитячої поліклініки по вул. Українська, 12. Цей об’єкт уже наступного року може почати працювати і буде відповідати сучасним вимогам, які є до амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Для відновлення дитячого садка «Чебурашка» у рамках Програми Президента «Діти – майбутнє України» бюджет Новомосковська надав субвенцію обласному бюджету у розмірі 3 млн грн.

«Ці кошти передані обласному бюджету, і роботи на об’єкті уже ведуться. Бюджетним кодексом передбачена така можливість фінансування. Ми можемо передавати бюджетам інших рівнів кошти для виконання певних завдань», - говорить Тетяна Дакова.

Також цього року Новомосковськ взяв участь у проекті, який стосувався забезпечення хворих на гіпертонію ліками. На ці цілі з державного до міського бюджету було виділено 339 тис. грн. Сьогодні гіпертонічні ліки зі знижкою до 90% люди можуть отримати у свого сімейного лікаря, і ця програма діятиме до кінця року.

Для того, щоб мати можливість реалізовувати заплановані програми, новомосковська влада вживала заходів із наповнення бюджету.

«У поточному році ми переглянули ставки по орендній платні. Крім цього, бюджетні заклади у поточному році перераховували до бюджету 50% орендної платні від наданих в оренду приміщень, проводилась робота з легалізації заробітньої платні. Ми використовували всі можливі механізми, передбачені Бюджетним кодексом», - пояснила Тетяна Дакова.

Яким буде бюджет Новомосковська у 2014 році поки зарано говорити. Якщо  до кінця року не буде затверджений державний та обласний бюджети, то місто працюватиме за кошторисам.

«Це явище для нас не нове, усі бюджетники з ним знайомі. Цей процес обмежує капітальні видатки і обмежує видатки загального фонду бюджету на рівні 1/12 попереднього року. В основному виплачуються лише соціально захищені статті на період дії тимчасового кошторису», - пояснила головний фінансист міста.

Крім цього, очікується наповнення міського бюджету за рахунок підвищення нормативно-грошової оцінки землі.

«Ми очікуємо наповнення бюджету за рахунок підвищення нормативно-грошової оцінки землі, проведення якої завершилось у поточному році. І, безумовно, я хочу звернутись до всіх платників податків, щоб регулярність платежів та повнота сплати платежів стала для них справою честі і совісті. Платники податків – гідні громадяни, як і розуміють, що від їх податків залежить працюючий дитячий садок і харчування дітей в учбових закладах, і кількість медикаментів на одне відвідання, і в цілому нормальне функціонування усіх служб міста», - закликала Тетяна Дакова.

Якщо гроші порівнюють з кров’ю організму, то хребтом міста, продовжуючи аналогію, можна назвати інфраструктуру та комунальне господарство.

 

Начальник управління ЖКГ та капітального будівництва Сергій Устименко неодноразово на сторінках нашої газети розповідав про різні аспекти діяльності та функціонування житлово-комунального господарства. Ми вирішили не повторювати усе сказане, а лише поділитись інформацією про виконані роботи та кошти, які були на них витрачені.

Станом на 4 грудня управлінням житлово-комунального господарства та капітального будівництва виконані такі роботи:

  • Капітальний ремонт шиферної покрівлі: вул. М. Головко, 8, вул. Космонавтів, 16, вул. Космонавтів, 22, вул. Сучкова, 15 на суму 257,5 тис. грн.
  • Капітальний ремонт м’якої покрівлі: вул. Боженко, 25, вул. Радянська, 25, вул. Сучкова, 29, вул. Українська, 10 на суму 449,5 тис. грн.
  • Капітальний ремонт системи холодного водопостачання: вул. Шевченко, 25, вул. Радянська, 43, вул. Короленко, 19 на суму 128,2 тис. грн.
  • Капітальний ремонт міжпанельних стиків: вул. Українська, 7, вул. Радянська, 32 на суму 227,4 тис. грн.
  • Капітальний ремонт ліфтів: вул. Горького, 4 (1 під’їзд), вул. Червоноармійська, 24 (4 під’їзд) на суму 119,5 тис. грн.
  • Капітальний ремонт системи каналізації в підвалах житлових будинків: вул. М. Головко, 28, вул. Комсомольська, 15 на суму 62,7 тис. грн.
  • Капітальний ремонт внутрішньоквартальних доріг: вул. Радянська, 40, вул. Радянська, 42, вул. Комсомольська, 31 на суму 390,7 тис. грн. 

Безумовно, у місті залишається багато проблемних моментів, з яким ще треба працювати. Але наведені дані є оптимістичними самі по собі. Адже якщо майже мільйон вдалось вкласти в інфраструктурні роботи у цьому році, то є надія, що наступного року роботи будуть продовжуватись.

У міста є й імунна система, яка захищає від збудників та опирається негативним впливам середовища. Юристи міста захищають інтереси громади, і ми поспілкувались з начальником юридичного відділу Олександром Мартинюком, які зараз у судах є найбільш резонансні справи із захисту прав мешканців міста.

Як стало відомо, крім поточних справ, зараз у судах знаходяться справи з прийняття Палацу культури «Металург». Позов до Фонду держмайна України із залученням третьої особи ВАТ «Інтерпайп НТЗ» поданий і справа призначена до розгляду. Суть позову – зобов’язати вчинити певні дії, а саме передати майно (Палац культури «Металург») у комунальну власність.

Друга справа,  до якої теж прикута увага, стосується кінотеатру «Авангард». Сторонами позову є Фонд держмайна України, приватний підприємець Максимчук, який зараз орендує це приміщення, і Новомосковська міська рада. 

«До нас із позовом звертались про визнання недійсним свідоцтва на право власності, але і ФДУ, і Максимчуку було відмовлено, і це приміщення є у комунальній власності», - розповів Олександр Мартинюк.

Також відомо, що Новомосковська міська рада звернулась із позовом про те, що комісію депутатів Новомосковської міської ради не допускають до приміщення для обстеження. Комісія вважає за потрібне перевірити цільове використання кінотеатру «Авангард», але орендар не йде на контакт і не пускає представників міської влади до приміщення.

«Згідно з договором він зобов’язаний надавати приміщення для огляду власнику. Оскільки власник – територіальна громада, то комісія з депутатів цілком має право зробити таку перевірку. Але орендар Максимчук порушує наше право, і ми змушені звернутись до суду», - пояснив Мартинюк.

Також нам стало відомо про позов ВАТ «Інтерпайп НТЗ» щодо скасування рішення Новомосковської міської ради № 63 від 1999 року. Цим рішенням місту було передано велику кількість об’єктів соціальної сфери, у тому числі дитсадки та гуртожитки, і зараз завод пропонує це рішення скасувати. Докладніше читайте про це в окремому матеріалі.

Весь соціальний напрямок можна порівняти з серцем організму міста. Заступник міського голови із соціального захисту населення та розвитку соціально-культурної сфери Ірина Калюжна курує напрямки освіти, культури, спорту, соціального забезпечення мешканців міста тощо.

Протягом року ми неодноразово писали про успіхи і досягнення новомосковських спортсменів, про те, як прогриміла на всю Україну культура Новомосковська, про талановитих дітей і педагогів міста, про турботу про людей, які потребують особливої уваги і допомоги. Але за конкретними історіями може бути важко зрозуміти загальну картину. Тому ми спробували виділити та узагальнити основні кількісні показники, якими може пишатись уся соціальна сфера Новомосковська.