Жителі Новомосковська вимагають повернути палац культури «Металург» територіальній громаді

Громадська рада при виконавчому комітеті Новомосковської міської ради ухвалила рішення звернутись з відкритим листом до Президента, Прем’єр-міністра та Генерального прокурора України з проханням передати палац культури «Металург» з державної до комунальної власності та недопущення його приватизації.

Жителі Новомосковська вимагають повернути палац культури «Металург» територіальній громаді

«Давайте покажемо, що влада може стати на бік народу, а не тих хто хоче поживитись за рахунок людей!», - з такими словами звернувся Герой Радянського Союзу, почесний громадянин м. Новомосковськ Микола Тимофійович Невпряга до голови Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Резніченка.

Микола Тимофійович, герой Другої Світової війни, просить голову Дніпропетровської ОДА не допустити приватизації головної сцени Новомосковська, а повернути її до комунальної власності міста.

Палац культури «Металург», збудований у 70-х роках минулого століття, тривалий час виконував роль центрального закладу культури міста. Палац був домівкою для десятків творчих колективів та гуртків.

Ситуація навколо палацу культури почала нагнітатись ще з 90-х років, коли було розпочато процес приватизації, тоді ПК «Металург», було передано до Фонду держмайна, а право на безоплатне користування цим об’єктом отримав у 1995 році ПАТ ІНТЕРПАЙП «Новомосковський трубний завод» (тоді ВАТ «НМТЗ»). Керівники творчих колективів перестали отримувати зарплату і перетворились на приватних підприємців – тепер гуртки у палаці платні, і далеко не кожна сім’я може собі дозволити  таку розкіш, як естетичне виховання дитини. Комерційна діяльність об’єкту державної власності, який перебуває на балансі ПАТ ІНТЕРПАЙП «Новомосковський трубний завод»  викликає запитання з точки зору дотримання законності, але, схоже, цільовим використанням Палацу культури ніхто не цікавиться.

Ще у 1999 році Новомосковська міська рада прийняла рішення про необхідність повернення Палацу культури у комунальну власність міста. Однак це питання повисло у повітрі аж до 2013 року, коли міський голова Новомосковська Сергій Мороз звернувся до Регіонального відділення ФДМУ по Дніпропетровській області щодо повернення ПК «Металург» громаді міста. З’ясувалось, що відповідною Комісією ухвалено рішення про приватизацію даного об’єкту його балансоутримувачем – ПАТ ІНТЕРПАЙП «Новомосковський трубний завод» шляхом викупу, а передачу у комунальну власність міста комісія вважає недоцільною.

Важко погодитись з таким рішенням, оскільки найголовніша проблема, з якою стикаються всі, хто має відношення до культури і творчості у Новомосковську, - відсутність сцени для виступів і приміщень для творчих колективів. Адже палац «Металург» разом з іншими подібними закладами  забезпечують лише 58% державного соціального нормативу у сфері обслуговування населення закладами культури.  Це виключає законну можливість його приватизації ПАТ «ІНТЕРПАЙП Новомосковський трубний завод». 

«70 років тому, ми перемогли нацистську чуму, зараз ми мусимо боротись з байдужістю, жадібністю та недбальством задля майбутнього наших дітей», - резюмував своє звернення один з найактивніших членів Громадської ради Герой Радянського Союзу Микола Тимофійович Невпряга. 

Раніше громадська рада Новомосковська вже зверталась до перших осіб держави, але отримала лише «відписки». Враховуючи, що нинішній Президент України переміг на виборах з гаслом «Жити по-новому», члени громадської ради вирішили звернутись до нових керівників держави повторно.