Звіт міського голови Новомосковська Мороза С.А.

Звіт міського голови Новомосковська Мороза С.А. 
про роботу Новомосковської міської ради та її виконавчого комітету за 2014 рік.

Рік, що минає, був одним із найскладніших років за всю історію держави. 2014 рік для всіх українців став роком випробувань, перевірки на міцність, зрілість, на право бути незалежними. Зміни торкнулися усіх сфер суспільного життя, перед територіальною громадою і керівництвом міста постали нові виклики. Незважаючи на наявні труднощі, ситуація в Новомосковську була керованою, місто розвивалося, були реалізовані нові проекти.

Протягом звітного періоду робота Новомосковської міської ради та її виконавчого комітету спрямовувалась на вирішення питань життєдіяльності територіальної громади та подальшого розвитку усіх сфер господарського комплексу міста.

Звіт міського голови Новомосковська Мороза С.А.

Виконання бюджету міста

Наповнений бюджет - запорука успішного розвитку міста.

За 11 місяців 2014 року до місцевого бюджету надійшло доходів загального і спеціального фондів у обсязі понад 219 млн. грн.; до загального
фонду – 189 млн. грн, що складає 100,2 відсотка від уточненого річного плану, у тому числі власні надходження бюджету міста склали 47,8 млн.грн. або 107,5 відсотка. Дотації вирівнювання, субвенцій на надання соціальних гарантій та інших субвенцій з державного та обласного бюджетів отримано у повному обсязі.

Порівняно з відповідним періодом минулого року за власними надходженнями отримано доходів більше на 4,4 млн. грн. або
на 10,1%.

Податку на доходи фізичних осіб, який складає 62,1 відсотка доходів бюджету, отримано 29,7 млн.грн., або 100,7 % від планових показників. Не відбулося зростання надходжень податку з причини скорочення чисельності працюючих на ПАТ ”Інтерпайп НМТЗ” та переходу підприємства на 4-х денний робочий тиждень, внаслідок чого бюджет міста не доотримав 0,8 млн.грн.

Плати за землю надійшло 15 млн грн., що на 4,8 млн грн більше ніж минулого року. Зростання надходжень відбулось за рахунок запровадження нової грошової оцінки землі та переукладання договорів оренди земельних ділянок.

Інші показники доходів місцевого бюджету виконано відповідно до затверджених планів.

До спеціального фонду бюджету зараховано доходи у сумі 11,2 млн.грн. або 112,8 відсотків до запланованого.

Крім того, до спеціального фонду міського бюджету отримана субвенція з державного бюджету на ремонт доріг комунальної власності у сумі 2,3 млн. грн. та субвенція на розрахунки з різниці в тарифах у сумі 12,3 млн.грн. на погашення заборгованості тепло-, водопостачання та водовідведення.

Уточнений план по видатках загального фонду бюджету міста на 11 місяців 2014 року затверджений у обсязі 191 млн.грн. Всього профінансовано за вказаний період 181 млн.грн., або 94,6 відсотків планових призначень.

У порівняні з аналогічним періодом 2013 року фінансування видаткової частини бюджету міста у звітному періоді зросло на 9,5 млн. грн. або на 5,52 відсотки.

Міською владою забезпечено 100-відсоткове фінансування соціально-захищених статей видатків бюджету; заборгованість з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери протягом останніх 4-х років відсутня. Загалом видатків бюджету на соціальний напрямок у порівняні з минулим роком збільшено на 5,3%.

Бюджетними установами повністю проведено розрахунки з енергопостачальними організаціями; заборгованість за спожиті бюджетними установами енергоносії відсутня.

 

Економічний розвиток міста

У 2014 році промисловими підприємствами міста заплановано реалізувати продукції на суму 2704.0 млн. грн..

У порівняні з аналогічним періодом 2013 року обсяги виробництва збільшили підприємства:

 • ТОВ «Укрторгобладнання» збільшили виробництво меблів майже у 2 рази;
 • ТОВ «Дніпропетровський хлібокомбінат №11» збільшили виробництво хлібобулочних виробів у 2 рази;
 • ТОВ «Новомосковський посуд» темп росту складає 102%.

На рівні минулого року збереглося виробництво продукції на ТОВ «Новомосковська швейна фабрика «Пан та Пані» та ТОВ «Новомосковська друкарня».

Середньомісячна заробітна плата складе 2750.0 грн., що на 6.1% більше рівня аналогічного періоду минулого року.

Одним з основних завдань міської влади є створення сприятливих умов для розвитку підприємницької ініціативи. На теперішній час в місті зареєстровано 5 461 суб’єктів підприємницької діяльності, з них: фізичних - 4 133 суб’єкт та юридичних – 1 328 суб’єкта.

 

Будівництво і житлово-комунальне господарство

У сферу житлово-комунального господарства міста в поточному році було спрямовано 3,9 млн.грн.

Кошти бюджету розвитку були витрачені на проведення капітального ремонту житлового фонду, ремонт внутрішньоквартальних доріг, оплату робіт по об’єктах капітального будівництва та реконструкції, ремонт об’єктів соціально-культурної сфери та придбання обладнання довгострокового використання для бюджетних установ.

Протягом року виготовлено робочі проекти для проведення капітальних ремонтів житлового фонду міста на суму 52,1 тис. грн. За звітній період проведено капітальний ремонт електропроводки із встановленням додаткових електрощитових за адресою вул. Спаська, 9а на суму 54,2 тис. грн.

На капітальний ремонт внутрішньодворових проїздів заплановано кошти у сумі 453,3 тис. грн., з них кредиторська заборгованість за роботи, виконані в 2013 році складає 312,6 тис. грн.

Протягом 2014 року проведено капітальний ремонт внутрішньодворового проїзду по вул. Сучкова, 33 на суму 94,7 тис. грн.

Значну увагу в поточному році міська влада приділяла ремонту дорожнього покриття вулиць міста, а саме: Українська, Жовтнева, Горького, Железняка, Лікарняна, Радянська, Сучкова, Червоноармійська, З. Білої, Подолянська, Гавришев Кут, Дзержинського, Інтернаціональна. Крім того, відремонтовано дорогу від вул. Сучкова до переїзду 179 км та дорогу від залізничного переїзду 180 км Мерефа – Херсон до вул. Заводська на суму 988,9 тис. грн.

Незважаючи на достатньо складну ситуацію в країні, нашому місту вдалося при підтримці обласного бюджету завершити капітальний ремонт вулиці Спаської та розпочати капітальний ремонт вул. Шевченка.

Для досягнення стабільної санітарно-епідеміологічної і екологічної ситуації в м. Новомосковську необхідно виконати заходи, що дозволять стабілізувати роботу каналізаційних мереж міста.

З метою забезпечення населення міста якісним і безперебійним водопостачанням КП «Новомосковськ водоканал» реалізовано ряд заходів, в тому числі:

 • замінено аварійні ділянки вуличних металевих водопроводів на поліетиленові протяжністю 245,0 п. м.
 • встановлено на водопровідних та каналізаційних мережах міста 67 шт. гумових армованих люків і кришок,
 • промиті гідродинамічним способом 7,2 км каналізаційних мереж міста та почищено, відремонтовано 132 шт. оглядових колодязів.

В жовтні 2014 року завершені роботи з будівництва водогону по вул. Челюскіна протяжністю майже 500 м за рахунок місцевого бюджету.

Виконані роботи дозволили 3-м тисячам мешканцям мкр. Кулебівка користуватися питною водою.

Протягом року велися роботи з будівництва водогону по вул. Б. Хмельницького, Курченко, Крупської, Чкалова; введення об’єкту планується в 2015 році, його загальна протяжність - 1,5 км.

З метою попередження аварійних ситуацій пріоритетним завданням міської влади у майбутньому році стане капітальний ремонт водопровідної мережі, по якій від м. Дніпропетровська подається вода питної якості вже більше тридцяти років.

Цього року продовжувалася роботи по реставрації Троїцького собору. На теперішній час 4 куполи повністю покриті міддю, 5, 6 і 7 куполи перебувають у роботі, на 8 куполі зводяться рештування. З початку виконання реставраційних робіт з місцевого бюджету виділено 3 млн.грн.

Одним з проблемних питань цього року було закриття міського сміттєзвалища. У рамках цього передбачена його рекультивація. Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації замовлено відповідні проекти в ПрАТ «Інститут Дніпрокомунпроект»:

У ситуації, яка склалася в країні, стратегічним курсом для міської влади є залучення інвестицій в економіку міста за рахунок створення нових проектів. Сьогодні енергозбереження набуло нового змісту і стало одним з основних пріоритетів. У нинішніх умовах це життєва необхідність, одне з головних питань для кожної окремої родини і для Новомосковська в цілому.

Комунальним підприємством «Новомосковськтеплоенерго» постійно виконуються режимно-налагоджувальні роботи котлів, впроваджено частотне регулювання оборотів асинхронних електродвигунів, встановлено блок автоматичного управління на котлі ТВГ-8м. Розроблено інвестиційну програму щодо установки комерційних приладів обліку теплової енергії на теплових мережах до житлових будинків по вул. Спаській та Космонавтів; наладка теплових мереж від котелень КП «Новомосковськтеплоенерго», вартість впровадження понад 1 млн .грн. Розробляється проект щодо реконструкції котельні по вул. Толстого 141а (ЗОШ №12) для переводу на альтернативні види палива, а саме на пилевугільну суміш.

Комунальне підприємство «Новомосковськводоканал» проводить заміну застарілого обладнання, впроваджується автоматизована система управління на каналізаційно-насосних станціях.

Загалом, завдяки забезпеченню реалізації енергоефективних заходів на підприємствах та організаціях міста, у 2014 році вартість зекономлених паливно-енергетичних ресурсів склала майже 164 тонни умовного палива; 450 тис. кВт.год. електричної енергії; 86 тис.м3 природного газу; 0,021 тис. Гкал. теплової енергії.

 

Освіта

У непростих соціально-економічних умовах міською владою, управлінням освіти, адміністраціями шкіл проводиться цілеспрямована робота щодо збереження мережі закладів.

Позитивним досягненням є те, що діти п’ятирічного віку, які проживають на території міста, 100% охоплені дошкільною освітою.

У загальноосвітніх закладах міста організована робота 120 гуртків та секцій, в яких задіяні 1870 учнів. Вихованці ЦПР та ДЮСШ є переможцями обласних та Всеукраїнських конкурсів і змагань.

За результатами 2013-2014 навчального року 25 випускників були нагороджені Золотими медалями. У 2014 році учні міста вибороли 36 призових місць на обласному етапі Всеукраїнських олімпіад; 2 учня представляли Дніпропетровську область на Всеукраїнському етапі олімпіад з навчальних дисциплін; 15 - стали призерами міжнародних та Всеукраїнських конкурсів дитячої творчості та спортивних змагань; 94 - призери обласних конкурсів та спортивних змагань.

На базі 23 дитячих таборів відпочинку оздоровлено 2739 дітей, що на 6% більше минулого року.

В межах виконання Програма соціально-економічного розвитку м. Новомосковська здійснено наступні кроки:

 • проведено капітальний ремонт топкової із заміною 2-х котлів в ДНЗ №14 «Струмочок» та ДНЗ №3 «Ромашка» на суму – 266,7 тис.грн.;
 • завершені роботи по реконструкції системи теплопостачання з будівництвом автономної топочної в ДНЗ №8 «Черемушки» на суму - 660 тис.грн.;
 • виготовлено проектно-кошторисну документація на капітальний ремонт 6 об’єктів освіти на суму138,7тис.грн.;
 • виконано капітальний ремонт внутрішніх туалетів Колегіуму № 11 на суму 81,7 тис.грн.

З метою вирішення питання щодо зменшення черги до дитячих навчальних закладів виконано капітальний ремонт внутрішніх приміщень ДНЗ№ 4 «Росинка» та ДНЗ №6 «Калинка» на суму 632,3 тис.грн. Вжиті заходи дозволили відкрити додатково групу на 30 дітей ДНЗ №4 «Росинка» та дві групи на 60 дітей у ДНЗ №6 «Калинка», що частково вирішило проблему забезпечення місцями у дошкільних навчальних закладах.

 

Соціальний захист

Пріоритетним напрямком діяльності міської влади є робота, спрямована на розв’язання гострих соціальних проблеми літніх людей, інвалідів, безробітних, багатодітних сімей та інших соціально незахищених верств населення.

На сьогодні в місті проживає 20 289 пенсіонерів, з них 235 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 440 учасника бойових дій, учасники війни 1363 чол., члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни 444 чол. У бюджеті 2014 року було передбачено виділення майже 100 тис. грн. на забезпечення санаторно-курортними путівками; оздоровлено 48 чол., що на 6.2 % більше ніж у минулому році.

На обліку в управлінні праці станом на 01.12.2014 р. знаходиться 409 постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи. У поточному році оздоровлено 18 осіб даної категорії.

Одним з видів соціальної допомоги малозабезпеченим верствам населення є житлові субсидії. На 2013 – 2014 опалювальний період субсидії отримували 2537 сімей; на 2014 – 2015 опалювальний період зареєстровано майже 3 тис. сімей.

Середні розмір пенсії по місту складає – 1544,59 грн., у порівнянні з 2014 роком показник збільшився на 111 грн. або на 7,2%.

В м. Новомосковську функціонує 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 12 вихованців, 6 прийомних сімей виховують 11 дітей.

Усі діти охоплені сімейними формами виховання.

З метою виявлення сімей, які опинилися у складних обставинах, працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено майже 3 тис. інспектувань, результатом яких стало соціальний супровід 300 родин, у яких знаходяться 475 дітей. 

 

Система охорони здоров’я

Медична допомога населенню міста надається в 7 амбулаторіях Комунального некомерційного підприємства «Новомосковський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», 12 стаціонарних відділеннях комунального закладу «Новомосковська ЦМЛ ДОР», комунальним закладом «Новомосковська станція швидкої медичної допомоги» ДОР» та комунальним закладом «Новомосковська міська стоматологічна поліклініка» ДОР»

У травні поточного року Центр пройшов акредитацію, за її результатами закладу присвоєна перша категорія.

Медична допомога на засадах сімейної медицини надається вже понад 90% населення міста, що є одним із найвищих показників у області, та говорить про успішне впровадження засад сімейної медицини в м. Новомосковську.

У місті забезпечено щоденне надання невідкладної допомоги населенню. Для надання медичної допомоги були закуплені медикаменти на суму 217 тис. грн. за аналогічний період 2013 р. – 111,1 тис. грн. В тому числі на придбання медикаментів для невідкладної допомоги було витрачено 23,5 тис. грн..

Для забезпечення проведення знеболюючої терапії хворим на онкологічні захворювання були придбані лікарські засоби на суму 2,2 тис. грн..

Для проведення туберкулінодіагностики з метою своєчасного виявлення туберкульозу серед дитячого населення міста був придбаний туберкулін у кількості 18 800 доз на суму 104,1 тис. грн..

Центр на 100% забезпечений автомобілями та паливно-мастильними матеріалами до кінця 2014 року.

Ліжковий фонд КЗ «Новомосковська ЦМЛ ДОР» в 2014 році становить 330 ліжок, тобто 46,6 на 10 тис. населення. Його реформування у 2014 році не проводилося..

На харчування та придбання медикаментів і перев’язувальних засобів для ветеранів війни дотримуються вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2007р. № 680 та витрачається із розрахунку на одного хворого на день - 35,0 грн. на харчування, на медикаменти і перев’язувальний матеріал - 40,0 грн.

Комунальний заклад «Новомосковська станція швидкої медичної допомоги» ДОР» за звітній період виконав понад 28500 виїздів.

Для надання цілодобової екстреної медичної допомоги населенню використовуються 19 автомобілів швидкої медичної допомоги, з яких 6 отримані у 2014 році.

 

Фізична культура і спорт

З метою створення умов для залучення населення до занять фізичною культурою та спортом в місті діє Цільова комплексна програма розвитку фізичної культури та спорту у м. Новомосковську на 2009 -2016 р.р.

Для реалізації заходів зазначеної програми у 2014 році з міського бюджету виділено кошти у сумі 98,3 тис. грн.

В 2-х дитячо-юнацьких спортивних школах працюють 23 тренери, підвищують свою спортивну майстерність 963 дітей, кращі з яких приймають участь в обласних та всеукраїнських змаганнях.

У 2014 році тренерським складом підготовлено 8 кандидатів у майстри спорту та 10 першорозрядників (2013 рік – 2 КМС).

 

Розвиток культури

Рішенням міської ради у 2014 році затверджена базова мережа закладів культури до якої увійшли 3 заклади клубного типу, централізована міська бібліотечна система, школа естетичного виховання ім.М.Бровченка, історико – краєзнавчий музей ім.П.Калнишевського.

Проведено 505 заходів, якими було охоплено 57,5 тис. новомосковців. У закладах працює 29 клубних формувань, 14 з яких колективи, що мають почесні звання «зразковий» та «народний».

До 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка закладами культури було проведено близько 70 заходів.

За 11 місяців поточного року в історико – краєзнавчому музеї ім.П.Калнишевського проведено 199 екскурсій, 46 культурно – масових заходів та 27 виставок, які відвідало майже 13 тисяч новомосковців та гостей міста.

У школі естетичного виховання ім. Бровченка навчається 400 учнів з якими працюють 30 викладачів. Рішенням міської ради збільшена кількість пільгових місць з 48 до 60 дітей, які будуть здобувати музичну освіту безкоштовно.

У 2014 році учні школи прийняли участь у 19 міжнародних, Всеукраїнських, обласних та міських конкурсах та фестивалях; 40 вихованців стали переможцями і призерами цих змагань.

Послугами централізованої бібліотечної системи скористалися 16 тисяч користувачів.

В цьому році вперше за останні 10 років за рахунок місцевого бюджету бібліотечний фонд поповнився на 347 примірника. Крім того,читачами було подаровано 2 883 примірники.

На утримання галузі культури за поточний період витрачено 5.8млн., що є фінансовим забезпеченням закладів культури міста з розрахунку 94,8 грн. на кожного новомосковця (91,87 грн. – 2013р.).

 

Організаційна діяльність та робота зі зверненнями громадян

На виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» у виконкомі працює система обліку публічної інформації, доступ до якої забезпечено на сайті Новомосковської міської ради. Протягом поточного періоду 2014 року до виконавчого комітету надійшло понад 100 запитів на інформацію.

Станом на 01,12,2014 року проведено 24 засідання виконавчого комітету, на яких розглянуто 517 проектів рішень, прийнято 501 рішення.

Скликано 7 сесій міської ради, на пленарних засіданнях яких депутатами розглянуто і прийнято майже 200 рішень.

У 2014 році 1320 громадян звернулись до виконавчої влади. За результатами розгляду питань, порушених громадянами, вирішено позитивно – 672, надано роз’яснення – 493. На особистому прийомі керівництва міста всього побувало 123 громадянина.

На виконання Закону України «Про адміністративні послуги» з 16 вересня 2013 року у місті почав роботу Центр надання адміністративних послуг, де кожен мешканець міста має можливість отримати адміністративні послуги, які надаються міською радою, її виконавчим комітетом, управліннями та відділами за принципом Єдиного вікна. Станом на теперішній час центр надання адміністративних послуг надає громадянам міста 28 адміністративних послуг та видає 16 видів дозвільних документів. Протягом поточного року отримано 1153 звернення від фізичних та юридичних осіб, надано консультації близько 2 тисяч осіб з різноманітних питань.

 

Робота з вимушеними переселенцями

У зв’язку з політичною ситуацією Україна зіткнулася з новим для неї явищем - вимушені переселенці. За період з 12.06.2014 по 10.12.2014 зареєстровано майже 1500 осіб які вимушені були переселитися із зони АТО.

Усі соціальні структури міста вирішують проблеми сімей переселенців. Забезпечено прийом громадян та розгляд їх звернень у першочерговому порядку. Станом на 10.12.2014 р. 816 осіб прийнято на облік пенсійного фонду України та отримують пенсії, стільки ж осіб зареєстровано в управлінні праці та соціального захисту населення, 459 особам призначено та виплачено щомісячну допомогу для покриття витрат на проживання. 101 особа звернулось щодо призначення адресних соціальних допомог, 45 сім’ям допомога вже призначена.
69 переселенців звернулися в Новомосковський центр зайнятості за сприянням в працевлаштуванні, статус безробітного отримали 34 особи, працевлаштували 7 осіб.

557 осіб зареєстровано та обслуговується в територіальнім центрі міста.

З 12.06.2014 р. дана категорія осіб отримала гуманітарну допомогу в обсязі:

 • продукти харчування - 3900 кг,
 • одяг-4253 кг,
 • гігієнічні засоби 532 шт.

Міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проінспектовано 114 сімей переселенців, 74 сім’ї знаходяться на обслуговуванні.
Проведення благодійних акцій в листопаді - грудні надало можливість видати 45 сім’ям постільну білизну, рушники, засоби гігієни.

Управлінням освіти забезпечено місця в дитячих садах 32 дітям, 102 дитини навчаються в школах міста, усі забезпечені гарячим харчуванням