Зупинимо поліомієліт разом

19 жовтня 2015 року в Україні розпочато старт додаткової імунізації проти поліомієліту. Додаткова трьохтурова імунізація розпочинається у відповідь на спалах поліомієліту, який зафіксовано в Україні та підтверджено Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Зупинимо поліомієліт разом

Розпочато проведення трьох раундів імунізації в національному масштабі з використанням оральної полівакцини (ОПВ) для усіх дітей віком від 2 місяців до 6 років. У третій раунд буде включено дітей віком до 10 років. Використовується найбільш якісна вакцина виробництва фірми Санофі Пастер С.А., Франція.

Що таке поліомієліт? Поліомієліт (поліо) — це дуже заразне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті, 5-10% паралізованих помирають через ураження дихальних м’язів. Вірус зазвичай інфікує дітей, які не вакциновані, або не отримали всіх доз вакцини. У деяких випадках він може вражати підлітків і дорослих, які не отримували щеплень.

Як розповсюджується вірус? Вірус поліо є дуже заразним. Він може передаватися від дитини до дитини та інфікувати їх без жодних симптомів, поки не призведе до хвороби та паралічу однієї дитини, яка не має щеплення. Параліч трапляється в 1 з 200 дітей, інфікованих цим вірусом. Вірус може жити в зараженій слині або калі інфікованої особи протягом багатьох тижнів. Поліо передається під час контакту з інфікованою людиною: як правило, через брудні руки до рота, а після цього розмножується у кишечнику. Побутові предмети та іграшки можуть переносити вірус до рук та рота дитини. Вірус може заражати воду та їжу.

Чи можна запобігти інфікуванню поліо? Ліків від цієї хвороби не існує. Але йому можна ефективно запобігти за допомогою щеплення. Раніше в Україні поліо був доволі розповсюдженим, і багато людей отримували інвалідність або навіть вмирали через нього, але на початку 90-тих років було проведено кілька раундів масової вакцинації дітей. Протягом останніх 20 років ця вакцина врятувала 5 мільйонів дітей від хронічного паралічу, який міг би бути викликаний вірусом поліо. Метою таких заходів є не тільки захист кожної дитини, але і створення колективного імунітету, що зупинить циркуляцію вірусу.

Чи безпечно вакцинувати від поліо хворих дітей? Дуже важливо забезпечити вакцинацію дітей з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до інфікування. Справжні протипоказання до щеплення ОПВ – це надзвичайно рідкісне явище. Їх може визначити ваш лікар.

Чи потрібно робити щеплення дитині на грудному вигодовуванні? Так. Грудне вигодовування є надзвичайно важливим та корисним для здоров’я маляти, материнське молоко не захищає дитину від поліомієліту.

Чому так важливо, щоб усі діти пройшли вакцинацію? Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими, розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.

Вакцинація проходить у кожному медичному закладі всіх областей України, закликаємо всіх батьків привести своїх діток та вакцинувати від поліомієліту. Спалах поліомієліту вимагає від нас ефективних спільних дій, оскільки зараз на кону  здоров’я українських дітей.

З 20.10.15р. На базі КНП «Новомосковський МЦ ПМСД»  розпочата  кампанія по проведенню щеплень дітей міста. Організовані бригади медичних працівників, які будуть проводити щеплення на базі амбулаторій ЗПСМ та  в освітніх  закладах. В кожній амбулаторії відкрито кабінети щеплень. Інформацію про роботу кабінетів можна отримати за телефонами:

Реєстратура амбулаторії № 1, провул. Волгоградський,27а

5-99-15

Реєстратура амбулаторії № 2, вул. Сучкова,40, 2 пов.

7-50-26

Реєстратура амбулаторії № 3, вул. Сучкова,40, 3 пов.

7-10-55

Реєстратура амбулаторії № 4, вул. Українська,12

38-02-39

Реєстратура амбулаторії № 5, вул.Сучкова, 124

4-30-58

Реєстратура амбулаторії № 6, вул. Шевченко,39

7-53-26

Реєстратура амбулаторії № 7, вул. Космонавтів,20

5-85-35

Зверніться до свого сімейного лікаря. Не відмовляйте нашим дітям у праві на захист від цієї небезпечної хвороби!

Головний лікар Л.В. Гінкота