історія

Свято-Троїцький собор у Новомосковську – визнана фахівцями та пересічними громадянами перлина, окраса, унікальна пам’ятка. За цими настільки часто вживаними словами, що аж стали шаблонними, часто криється поверхневе знання про сам собор.

Літопис собору: сенсації, таємниці та історична правда

Останні матеріали

Почесному громадянину Новомосковська Івану Стороженку – 85!

Є люди, які заряджають оточуючих своєю енергією, наполегливістю та завзяттям. З Іваном Сергійовичем Стороженком я познайомилась після святкування його 85-річного ювілею і не могла повірити, що переді мною літня людина.

Рідний край вивчаю я, це історія моя

Краєзнавчу мандрівку «Рідний край вивчаю я, це історія моя»  провели працівники бібліотек-філій № 1 і № 4 17 червня  з учнями СЗШ №12, що відпочивають на літньому майданчику школи. З великим захопленням учні здійснили віртуальну екскурсію в таємничій світ історії рідного краю.

100 років новомосковському футболу

За свідченнями джерел, перший матч новомосковської футбольної команди відбувся 1915 року. За 100 років футболістам та вболівальникам міста є, про що згадати.

Ми спробували відстежити історію перемог та знакових імен наших земляків. 

Останні свідки, або Діти війни…

Вчитель української мови та літератури Поліна Степанівна Седченко, вчитель історії Альона Петрівна Покуса підготували проект, у якому зібрали свідчення тих, хто пережив Другу світову війни.

Я і мій рід

Таку тему визначили для чергового, березневого засідання члени жіночого клубу «Роксолана». А перед тим усі дістали домашнє завдання: зобразити родове дерево, або бодай назвати кілька поколінь своїх пращурів. Як з’ясувалося вже на засіданні, завдання не з простих.

Дмитро Іванович Яворницький – академік, видатний дослідник історії запорозького козацтва, культурно-громадський діяч, великий патріот України. Він віддано працював на збереження національного потенціалу й сам був його знаковою постаттю.

История профессиональной фотографии в уездном городе Новомосковске Екатеринославской губернии

История создания этого материала не менее удивительна, чем сам текст. Правнук новомосковского фотографа Е. Я. Львова, доктор Михаэль Зильбербранд, который сейчас живет в Иерусалиме (Израиль), вместе с ученым Новомосковска исследовали часть захватывающей и яркой истории Новомосковска.

У Новомосковську відкрито пам’ятну меморіальну дошку Анатолію Джусову

21 листопада 2014 року у Новомосковську на подвір’ї гімназії № 3 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Почесному громадянину міста, історику, краєзнавцю, кандидату технічних наук –  Джусову Анатолію Боніфатійовичу.

Легенда новомосковського козацтва

Новомосковщина – козацький край, де здавна живе дух свободи. Знати тих, хто жив тут і фактично цей дух творив, не лише цікаво, але й важливо. 

Горбатий міст у Новомосковську став жовто-блакитним

У Новомосковську міст у дитячому парку ім. Сучкова  патріотична молодь пофарбувала в кольори національного прапору.

Дніпропетровський голос України

Дніпропетровську область чують, більше до того, до неї дослухаються. Так званий південний схід України (Юга-Васток або Новоросія у термінології Путіна) продовжує кричати, щоб їх почули.