війна

Новомосковськ гостинно відкрив двері тим, у кого на рідній землі точаться бої. Ці люди принесли із собою страшні спогади і волю до життя. Готовність боротись за нове майбутнє України для декого з них стало сенсом існування. До таких належить Андрій Крамаренко.

І один у полі воїн!

Останні матеріали

Кожен чоловік повинен стати героєм!

Людину по-справжньому можна пізнати тільки опинившись разом у критичній ситуації. Віталій Плахута та Ігор Хорішко – волонтери з Новомосковська  – з когорти тих, хто в екстремальних умовах починає діяти  активніше й рішучіше, ніж зазвичай. 

Нові герої нової війни. Пам’ятаємо. Перемагаємо

Наш час народжує нових героїв. Вони не відрізняються від нашого сусіда, колеги, друга або просто попутника у маршрутці. На фотографіях над ними не світиться німб. У них немає суперздібностей, вони не ходять крізь стіни і не говорять афоризмами.

Останні свідки, або Діти війни…

У минулому номері ми почали розповідати про проект, який підготували вчителі та учні однієї з шкіл міста. Разом вони зібрали свідчення тих, хто пережив Другу світову війну. Напередодні Дня пам’яті та Перемоги, ми публікуємо продовження тих спогадів.

Останні свідки, або Діти війни…

Вчитель української мови та літератури Поліна Степанівна Седченко, вчитель історії Альона Петрівна Покуса підготували проект, у якому зібрали свідчення тих, хто пережив Другу світову війни.

Завтра була війна: Луганськ рік тому (продовження)

Завтра була війна: Луганськ рік тому (Продовження, початок у № 68 від 11.03.2015)

Завтра була війна: Луганськ рік тому

Ще зовсім нещодавно ці люди жили своїм звичайним життям, серце їх промислового міста билося у своєму чіткому ритмі, синхронізуючи існування всіх його мешканців.

«Ні кроку назад!» - девіз 93-ї механізованої бригади

Це було щиро і переконливо. Без політичного пафосу, трохи історії, трохи сучасності. Полковник 93-ї механізованої бригади, насправді, сказав більше, ніж хотів. 

Згадаємо поіменно...

«Час невблаганно перегортає сторінки календаря життя. І знову була дата – 15 лютого... 15 лютого 1989 року закінчилася та війна, війна, яка й досі відлунює тривожним дзвоном у пам’яті тих, хто пройшов через горнило Афганістану, у тих, чиї рідні не повернулися з того пекла.

У Новомосковську до 30% всіх призваних до Збройних сил України є добровольцями

Під час поточної хвилі мобілізації у Новомосковську до 30% всіх призваних військових є добровольцями.

Новомосковськ провів в останній шлях восьмого героя

28 січня 2015 року у Новомосковську відбулося поховання наймолодшого бійця полку «Дніпро-1» Максима Гребенюка, який загинув у боях на сході України. Хлопцю було лише 18 років.

«Заради життя – на смерть!» - формула життя Олега Костріченка

«НС»  продовжує публікувати історії новомосковських воїнів, які загинули під час воєнних дій на сході України. Сьгодні говорять, що в неоголошеній війні гинуть кращі із кращих, цвіт нації.

Особиста історія першого військового капелана-жінки

У передноворічному номері «Новомосковськ сьогодні» ми писали про першого в історії українського війська капелана-жінку.

Я пошел первым в бой по собственному желанию

Когда-то  обязательным для изучения в школьной программе был роман-трилогия А. Толстого «Хождение по мукам». Он стал хрестоматийным  примером того, как эпохальные события, такие, как революция и война, изменяют  жизнь простых  людей.

Ніхто, крім нас – для фронту і для тилу

Вибори, утворення коаліції, так зване перемир’я – це все порожній звук для людей, які перебувають на вістрі реальності. У країні триває війна, хоча акценти у засобах масової інформації останнім часом дещо змінились.

Новомосковськ вшосте попрощався із героєм АТО

У неділю, 19 жовтня,  керівниц-тва міста, військовослужбовці та сотні новомосковців прощалися з командиром розвідувального відділення розвідувальної роти військової частини - польова пошта В2830 Кострюченком Олегом.